Sayfa 55/844 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 6751 madde; 433 - 440 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

2.  Alıntı Originally Posted by onurhoca Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben bir yerlerde hata mı yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz,
    kurumumuza depolamalı rüzgar ve güneş santrali kurmak için rekor düzeyde başvuru yapıldı.
    ''Şu anda 110 milyar dolara ulaşan bir yatırım talebi söz konusu.
    Mevcut kapasite dikkate alındığında, bu miktarın 40-45 milyar dolarının sahaya yansımasını bekliyoruz'' dedi.
    RES başvurusu (47 bin 468 megavat), GES başvurusunun (19 bin 881 megavat) 2 katından fazladır.
    Türkiye deki kurulu RES in %35 ini GESAN yapıtığına göre, RES payına düşen yaklaşık 30milyar doların
    %35 ini GESAN yaparsa yaklaşık 10 milyar dolarlık bir ciro eder. Yani 160 milyar TL. 2022 yılındaki bütün
    atılan KAP ların toplamı 5.982.433.662 TL (yani 6 milyar TL). Tabiki bütün RES lerin aynı anda %35 ine yetişmek imkansız
    yüzde yi artık siz istediğiniz gibi alın. BU sadece RES daha GES yapımı , parça satımı, dahil edilmedi. 2023 ciro tahmini 2022 nin kaç katı olacak acaba
    Özellikle önümüzdeki 5 yıl sektördeki talep çok güçlü olacak belli ki. Global talebi de dikkate aldığımızda ciro ve kar rakamları belirttiğiniz değerlerin bile çok üzerinde gerçekleşebilir. Hükümetlerce bu işlerin yüksek teşviklerle destekleneceği de bariz. Gesan gibi şirketler iş seçer konuma bile gelebilir bundan sonra. Hayal değil gerçek, talep somut olarak ortada, bize düşen fiyatı değil firmayı keyifle izlemek ve sabırla beklemek diye düşünüyorum. İyi Pazarlar.
    Son düzenleme : zelig; 04-12-2022 saat: 13:04.

3.  Alıntı Originally Posted by Ferrero Yazıyı Oku
    Fenerbahçeli kardeşim...Patron kap atarak malı garibana yediriyor ifaden fazla idddialı ve suçlayıcı.....Tekrar gözden geçirmende fayda var bu görüşünü..Yarın oburgun hukuki şeylerle uğraşmani istemem...
    Ayrıca patronun mal sattığı yer 200-210 aralığı...Şu an 255...Mağduriyet nerede ? Tahta olumsuz etkilenmemiş nihayetinde...
    Patronlar yatırım için kendilerine hisse satarak kaynak yaratırken tahtayı ve ky yı da incitmediler...Böyle patron azdır kardeşim emin ol...Tabi bu kişisel görüşümdür...
    Dostum sasa patronuna da ne methiyeler duzuldu. Şimdi neler deniyor. Yani ne patrona ne de yatirimciya sonsuz guvenmek gerek. Ama güvenilir patron olsun zarar edelim sorun değil. İzlemedeyiz. Bol kazançlar

4. Teşekkürler. Beklemeye devam.o zaman.

5. İlk maliyetim çok düşük, ancak bütün düzeltmelerde deliler gibi aldım kredi çektim ek hesap kullandım, ödeme limitime ulaştım . Ancak düşerse son büyük alımı da yapmaktan çekinmem.

Herkesin riski anlayışı farklıdır, ben tahtacı ile beraber maliyetleniyorum, batarsak ikimiz beraber batarız sıkıntı yok düşersek kalkarız.

İlk hedefin 350-400 aralığı olduğunu düşünüyorum.

Çok bekletmeyecektir inşallah. Herkes kendi kararını versin amatör beceriksiz bir yatırımcıyim. Söylediklerimi sadece dayanışma olarak dikkate alabilirsiniz.

6. Türkiye'de bugüne kadar kurulmuş tüm RES'lerin üçte birini Gesan'ın yapması muhteşem bir veri. Bu veri nerede geçiyor? Doğruluğu kesinlikle teyit edilmiş bir bilgi mi acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    İlk maliyetim çok düşük, ancak bütün düzeltmelerde deliler gibi aldım kredi çektim ek hesap kullandım, ödeme limitime ulaştım . Ancak düşerse son büyük alımı da yapmaktan çekinmem.

Herkesin riski anlayışı farklıdır, ben tahtacı ile beraber maliyetleniyorum, batarsak ikimiz beraber batarız sıkıntı yok düşersek kalkarız.

İlk hedefin 350-400 aralığı olduğunu düşünüyorum.

Çok bekletmeyecektir inşallah. Herkes kendi kararını versin amatör beceriksiz bir yatırımcıyim. Söylediklerimi sadece dayanışma olarak dikkate alabilirsiniz.
    Risk almadan olmaz umarım şansın da olur sanki bu hafta kontr ile beraber iyi nefes alırız

8. Europower olayı da abartılıyor. O ne kadar guclenirse Gesana yarar. Başta arz olunca her arz gibi erpwr da uçar ama gesana negatif bir etkisi olamaz

Sayfa 55/844 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •