Sayfa 559/1019 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Viop XLV

1. Borsaya geliyor, 4,81 fk'ya TUPRS, bedavaya banka var, gidip SASA-HEKTS-KONTR-SMRTG alıyor ve her gün %10 yapıp dalga geçiyor.

Muazzam bir dönem cidden.

Pandemi dönemi böyleydi. Bloomberg'e bağlanan genç borsacı bir eleman Açıl Sezen'e fırça atmıştı. Hep BIST30 hissesi öneriyorsunuz ama beğenmediğiniz hisselerde 1 ayda paramı ikiye katladım diye..

Şu dönemin bitişini merakla bekliyorum..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Değirmenin suyu gundwane???
    KY, KY'yi mi fonluyor???
    Bademin cebinden çıkan yok mu???
    O kayıp 128 Milyar dolar desem..(bunu benden başka iddia eden yok..o para yurtdışına parkettirildi)
    Yurtdışı swaplar!!! desem..
    Burada türk kurumlara malı çektiriyorlar..
    SWAP la neydüğü belirsiz 4-5 milyar dolar geliyor..
    Bu para piyasada bozduruluyor..(DOLARA BASKI)
    Bu bozulan paralar ile daha evvel aldırılan mallar yukarı sürülerek alınıyor..
    İlk alanlar nakite geçeken swapcılar malda..
    Bu sefer swapcılar mal yazıyor ilk alanlar ellerine geçen tl ile malları alıyorlar..swapcılar para da ..
    Çevire çevire yükseltmece..
    Yılbaşından beri kaynağı belirsiz 25 milyar dolar girmiş..
    Sen buna içerideki para basımını bedava krediyi falan da ekle..
    Enflasyon ile cirolar karlar uçtu..Şirket patronları hepsi borsada..

Kudurdu herkes..

3. Dün arkadaş beni aradı hektaşi şöyle güzel hisse böyle iyi hisse geleceği çok parlak falan filan konuya girdi, dediki abi sen yılların borsacısın hektaş alayım mı diye sordu.
    Bende çok güzel hisse bebek hisse gideceği yer çok var daha ama sen alırsan düşebilir çok pirim yabtı dedim. Olsun abi en fazla yüzde 10 kaybederiz dedi ve aldı, şuan paraları katlamanın sevincini yaşıyor.
    Borsa böyle bir yer işte, yeni yetme tıfıl senden çok kazanır çünkü tecrübesi yok,
    Biz eskiden çok zopa yediğimiz için tecrübeliyiz, timsah mı odun mu diye sorguluyoruz

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

4.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Borsaya geliyor, 4,81 fk'ya TUPRS, bedavaya banka var, gidip SASA-HEKTS-KONTR-SMRTG alıyor ve her gün %10 yapıp dalga geçiyor.

Pandemi dönemi böyleydi. Bloomberg'e bağlanan genç borsacı bir eleman Açıl Sezen'e fırça atmıştı. Hep BIST30 hissesi öneriyorsunuz ama beğenmediğiniz hisselerde 1 ayda paramı ikiye katladım diye..

aynı cryptocuların %3 kazanca kazancmı diyorsunuz...

biz onu kulagımıza damla diye damlatıyoruz demişti...

şimdi ne kulakları kaldı ne kulak arkaları...

hepsi iflas etti...

5.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Borsaya geliyor, 4,81 fk'ya TUPRS, bedavaya banka var, gidip SASA-HEKTS-KONTR-SMRTG alıyor ve her gün %10 yapıp dalga geçiyor.

yukarda saydığınız tahtalar toplu , devletten teşvik almış, büyüme yatırım hamleleri yoğun ,yazdığınız tahtaların hikayesini kendileri fiyatlar fon veya aracı kurumlarda olmaması demek tahtanın yükselmeyeceği anlamına gelmez yatırım yapan şirketlere fiyat değerlemesi hiç birisi yapmaz çünkü patronlar ne yapacağını kendileri bilir .
    mesala sasa konuşuluyor patronu tahtasına sahip çıkmıştır hep en küçük kap haberini bile değerlendirmiştir .hekts bedelli bedelsiz yaptı neredeyse bölündüğü yere geldi gidin bakın topiğine bedelli açıklandığı gün neler yazmı millet topiklerde kuş sitesinde
    sonuç olarak geldikleri yerler normal yerler değil ama bu oyunun ana tahtaları oldular son 1 sene
    FORMASYON AVCISI -53

6. HACİM gargara bölümüne geçtik 15.00 dan sonra görüşürüz kolay gelsin..
    FORMASYON AVCISI -53

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    aynı cryptocuların %3 kazanca kazancmı diyorsunuz...

biz onu kulagımıza damla diye damlatıyoruz demişti...

şimdi ne kulakları kaldı ne kulak arkaları...

hepsi iflas etti...
    Öyle olacak, çünkü hiçbiri satmayı bilmiyor.. Ha öyle olduğu için kazanıyor belki de

Bu forumdakilerin büyük kısmı %50 kazancı görse yapıştırıp çıkar..

Neyse en geç 6 aya göreceğiz..

8.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    yukarda saydığınız tahtalar toplu , devletten teşvik almış, büyüme yatırım hamleleri yoğun ,yazdığınız tahtaların hikayesini kendileri fiyatlar fon veya aracı kurumlarda olmaması demek tahtanın yükselmeyeceği anlamına gelmez yatırım yapan şirketlere fiyat değerlemesi hiç birisi yapmaz çünkü patronlar ne yapacağını kendileri bilir .
    mesala sasa konuşuluyor patronu tahtasına sahip çıkmıştır hep en küçük kap haberini bile değerlendirmiştir .hekts bedelli bedelsiz yaptı neredeyse bölündüğü yere geldi gidin bakın topiğine bedelli açıklandığı gün neler yazmı millet topiklerde kuş sitesinde
    sonuç olarak geldikleri yerler normal yerler değil ama bu oyunun ana tahtaları oldular son 1 sene
    Sn. Sindoma ben gitmelerine şaşırmıyorum. Sistem belli. Burada çok yazıldı, konuşuldu.

Sadece insanların cesaretine, pervasızlığına şaşırıyorum. Ev, araba satıp gelip bu hisseleri alan var..

Yoksa burada bir %100 daha yapar mı? Fazlasını bile yapabilirler..

Sayfa 559/1019 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •