Sayfa 56/1023 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    vıcık vıcık jöleli bir yorum
    yüksek kur ile cari açığı kapatırken ne ile sübvanse edeceksin vestel ile mi
    inanamıyorum ya adam yumurtayı kırıyor içinden doğal büyüyen civciv çıkarıyor sonra herşeyi vatandaşla oturtuyor
    Bana inanmadıysan ekranlara bak, faize bak kura bak.

Bunlara 2 ay sonra tekrar bak.

Söylediklerimle uyuştuğunu göreceksin.

Her sistem en uygun dengeye döner.

Umut ettiklerimiz değil , olması gerekenler olur.

Orada tek bir kapı var ve o kapıdan geçmek zorundasın. istesen de istemesen de.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Diğer başlıktada yazmıştım; denize düşen yılana sarılır..ilk ciddi sallantıda özel sektörün borçlanmasını serbest bırakır bunlar..netekim 2009'da bu tip borçlanmayı serbest bırakanda kendileri idi..

Geçmişte yükseköğrenimde 2-3 senede bir meclisten öğrenci affı çıkıyordu..olur mu böyle şey dediler, kaydını yaptıran okur, sonsuz hak verdiler..baktılar ki işler kesat gidiyor üniversitelerde, olurmu böyle şey, kim çıkardı ula bu sonsuz hakkı dediler, tekrar sınırlama getirdiler..

Örnekler sıralanabilir..

O yüzden deneme yanılma metodu en iyi metoddur memlekette..ülkenin kurumsal hafızası felan yoktur..

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bana inanmadıysan ekranlara bak, faize bak kura bak.

Bunlara 2 ay sonra tekrar bak.

Söylediklerimle uyuştuğunu göreceksin.

Her sistem en uygun dengeye döner.

Umut ettiklerimiz değil , olması gerekenler olur.

Orada tek bir kapı var ve o kapıdan geçmek zorundasın. istesen de istemesen de.

benim ekranlarla işim olmaz
    işim sanayide üretimde, faize sen bak
    1 ayda 5 milyar usd uzun vade borçlanmış bir özel sektör görüyorum ekranımda
    2 ay sonra da ne kadar borçlanmışlığı da sen göreceksin
    Sistem eğer var ve uygulanıyor ise dengeye döner.
    Umut karın doyurmuyor olması gerekenleri zaten yaşıyoruz
    Valla bilader benim tek bir kapım yok oradan da geçmek zorunda değilim 48 ülkeye ihracatım var ve 48 kapıdan istediğim zaman geçerim
    Bilmem anlatabildim mi

4.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    benim ekranlarla işim olmaz
    işim sanayide üretimde, faize sen bak
    1 ayda 5 milyar usd uzun vade borçlanmış bir özel sektör görüyorum ekranımda
    2 ay sonra da ne kadar borçlanmışlığı da sen göreceksin
    Sistem eğer var ve uygulanıyor ise dengeye döner.
    Umut karın doyurmuyor olması gerekenleri zaten yaşıyoruz
    Valla bilader benim tek bir kapım yok oradan da geçmek zorunda değilim 48 ülkeye ihracatım var ve 48 kapıdan istediğim zaman geçerim
    Bilmem anlatabildim mi
    Ne yazık ki Türkiye'nin çok küçük bir kısmını görüyorsun.
    İstatistiklere baktık mı?
    Türkiye'de limonatadan işler dediğimiz hizmet sektörü artıyor, sanayinin hem istihdam hem de GSMH'den aldığı pay her geçen gün düşüyor.
    Ben Türkiye'den bahsediyorum, kendimden ya da senden değil.
    Hiç kimseyi benim ya da senin yaptığımız üretim ve ihracat (ben de imalatçıyım) ilgilendirmiyor.

Biz burada Türkiye'yi tartışıyoruz. 81 milyonun içinde tuzu kuru olan 50-60 bin kişiyi değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ne yazık ki Türkiye'nin çok küçük bir kısmını görüyorsun.
    İstatistiklere baktık mı?
    Türkiye'de limonatadan işler dediğimiz hizmet sektörü artıyor, sanayinin hem istihdam hem de GSMH'den aldığı pay her geçen gün düşüyor.
    Ben Türkiye'den bahsediyorum, kendimden ya da senden değil.
    Hiç kimseyi benim ya da senin yaptığımız üretim ve ihracat (ben de imalatçıyım) ilgilendirmiyor.

Biz burada Türkiye'yi tartışıyoruz. 81 milyonun içinde tuzu kuru olan 50-60 bin kişiyi değil.
    81 milyonun ne yiyip ne içeceğini düşünürken mi yüksek faiz yüksek kuru savunuyorsun
    firmaları eliyorsun yumurtayı kırıyorsun ve doğal büyüme
    elediğin firmalar ve kırdığın yumurtadaki istihdam, içinde işsiz kalanlar afgan mı 81 milyonun içinde mi
    limonata tabir ettiğin hizmet sektörü sürekli dükkan açıp kapatıyor zaten

6.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    81 milyonun ne yiyip ne içeceğini düşünürken mi yüksek faiz yüksek kuru savunuyorsun
    elediğin firmalar ve kırdığın yumurtadaki istihdam, içinde işsiz kalanlar afgan mı 81 milyonun içinde mi
    Sizce ne yapmalı ve bu sarmaldan kurtulmalıyız?

7.  Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    Baskılanmış düşük faiz ile onbinlerce zombie firma yarattık Türkiye'de. Çoğunluğu düşük verimlilikle çalışıyor.

Normalde hiçbirinin şu an normal ekonomik kurallara göre faaliyetini sürdürmüyor olması gerekirdi.

Tamamına yakınının yarattığı istihdam KGF kredileri ile fonlanyor. Ne pahasına? İleride içeceğin acı reçetenin şiddetini ve süresini uzatmak pahasına değil mi?

Sen acı reçeteyi içmeden zombie modunda devam etmek istiyorsun. Günü kurtarmak istiyorsun.

Bense acı reçeteyi içelim ve zor da olsa doğal dinamiklerimizle gelişelim diyorum.

Ben gelişelim diyorum sen ne pahasına olursa olsun milyonlarca zombie yaratmak pahasına da olsa hormonlu da olsa büyüyelim diyorsun. Ve bunu tüm kaynakları seferber ederek ancak 2-3 yıl daha sürdürebilirsin.

Gelişmek ve büyümek aynı şey mi?

Yazık değil mi?. Bunun sürdürülemeyeceğini bu tür bir büyümenin aslında alttaki büyük acıyı uyuşturan bir afyon olduğunu görmüyor musun?

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Baskılanmış düşük faiz ile onbinlerce zombie firma yarattık Türkiye'de. Çoğunluğu düşük verimlilikle çalışıyor. Tamamına yakınının yarattığı istihdam KGF kredileri ile fonlanyor. Ne pahasına? İleride içeceğin acı reçetenin şiddetini ve süresini uzatmak pahasına değil mi?

Sen acı reçeteyi içmeden zombie modunda devam etmek istiyorsun. Günü kurtarmak istiyorsun.

Bense acı reçeteyi içelim ve zor da olsa doğal dinamiklerimizle gelişelim diyorum.

Ben gelişelim diyorum sen ne pahasına olursa olsun milyonlarca zombie yaratmak pahasına da olsa hormonlu da olsa büyüyelim diyorsun. Ve bunu tüm kaynakları seferber ederek ancak 2-3 yıl daha sürdürebilirsin.

Gelişmek ve büyümek aynı şey mi?

Yazık değil mi?. Bunun sürdürülemeyeceğini bu tür bir büyümenin aslında alttaki büyük acıyı uyuşturan bir afyon olduğunu görmüyor musun?
    Ben hiçbir şey demiyorum bilader.
    Ne hormonlu büyüme ne de dünkü yediğin hurmalar muhabbeti...
    Günü kurtarmak istiyorsun diyorsun
    yanımda mısın
    ben gelecek planlarım.
    Zombie firmaları yarattık diyorsun fonladık diyorsun
    Ben mi yaptım
    Sen betonla geliş bilader

Sayfa 56/1023 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız