Sayfa 561/999 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    6 numaralı fon almak daha mantıklı bence

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
     Alıntı Originally Posted by mustafab Yazıyı Oku
    Vakifbank OB ( normal sube de ayni orani veriyor anlamadim neresi ozel)
    %20.5
    1M+
    32 gun

1 Nisan vade sonu.

Sent from my BLA-A09 using Tapatalk
    Aynen VK6 almak daha mantıklı. Bu sıralar Mevduat karşılığı 23 üzeri.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,537
     Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Hayal bile ütopya.
    Gelecekler...

Bundan hic suphem yok...

Elimi opene lutfedecegim dolares karsiligi...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
    n kolay bonoda su koyverdi.21 olursa pek bi esprisi kalmayacak.iyiki 28 rate den gömmüşüm cesedi.değilse kokar şişer mındarlanırdı para
    I LOVETHAILAND

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her sey bedava olsa yani sifir katki payi ile o zaman bizim milletimiz sistemi cok ciddi suistimal ederdi.
    Ben gecmiste doktora gittim bir torba ilac yazdirdim, aldim geldim diye ovunenleri cok gordum.

Syg,
    Sayın Dudu, geçmişte kim neyle övünürse övünsün, siz dahil kimsenin artık övünülecek neyi kaldı ki? Bazen tengri haklıymış dedirtiyorsunuz insana bu yanıtlarınızla. Memur-senliler gibisiniz. Sendikacıyız ama yönetime de laf söyletmeyiz.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5. Ekonomik durgunluk olarak adlandırılan resesyon, ülke ekonomilerinde istenmeyen durumlardır. Resesyonların ülke ekonomilerine ve vatandaşlarına direkt etkisi bulunmaktadır. Bu etkileri maddeler halinde, neden sonuç temellendirmesi yaparak açıklamak gerekirse;

Ülke ekonomisi küçülür ve dolayısıyla GYSİH negatif büyüme gösterir.
    Resesyona giren ülkenin yerel para birimi döviz kurları karşısında değer kaybeder. Bu durumda ithal ürünlerin fiyatları artar ve ithal ürünlerden kaynaklı bir enflasyon baskısı oluşur. Bu nedenle halkın alım gücü azalır.
    İthal ürünlerin fiyatı artacağından kaynaklı muadil yerli ürünler kullanılmaya başlanır, muadil ürünler yoksa dahi ithal ürünlerin tüketimi azalır. Bu durumda ithalat – dengesi olan cari denge, ülke ekonomisi lehine bozulma eğilimi gösterir. Diğer bir söylemle ithalat azalacağından cari açık azalma eğilimine girer.
    Yerli para biriminin değer kaybetmesinden kaynaklı yerli iş gücünün maliyeti de azalır. Bu nedenle uluslararası piyasada yerli ürünlerin fiyat avantajı ortaya çıkar ve uluslararası piyasada yerli ürünlerin rağbet görmesine neden olur. Bu durum zamanla ihracatı artırır ve yerli ekonomide ki üretici çeşitliliğini de zamanla artırır. Bu durumunda etkisiyle cari açık azalma eğilimine girer.
    Resesyonun başında işsizlik artma eğilimine girmektedir ve resesyon derinleştikçe de işsizlik artar.
    Kur resesyondan kaynaklı arttıkça enflasyon artar ancak kur artışı durduğunda enflasyon artışı durur ve genellikle resesyon boyunca enflasyon olağan durumdan daha az olur.
    Kişiler ve kurumlar için faizler artar dolayısıyla da borçlanma maliyeti artar. Bu durum iç talebin azalmasına neden olur. Dayanıklı ev aletleri, beyaz eşya, otomobil ve inşaat sektörleri gibi sektörler resesyonu daha derin hisseder.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Ekonomik durgunluk olarak adlandırılan resesyon, ülke ekonomilerinde istenmeyen durumlardır. Resesyonların ülke ekonomilerine ve vatandaşlarına direkt etkisi bulunmaktadır. Bu etkileri maddeler halinde, neden sonuç temellendirmesi yaparak açıklamak gerekirse;

Ülke ekonomisi küçülür ve dolayısıyla GYSİH negatif büyüme gösterir.
    Resesyona giren ülkenin yerel para birimi döviz kurları karşısında değer kaybeder. Bu durumda ithal ürünlerin fiyatları artar ve ithal ürünlerden kaynaklı bir enflasyon baskısı oluşur. Bu nedenle halkın alım gücü azalır.
    İthal ürünlerin fiyatı artacağından kaynaklı muadil yerli ürünler kullanılmaya başlanır, muadil ürünler yoksa dahi ithal ürünlerin tüketimi azalır. Bu durumda ithalat – dengesi olan cari denge, ülke ekonomisi lehine bozulma eğilimi gösterir. Diğer bir söylemle ithalat azalacağından cari açık azalma eğilimine girer.
    Yerli para biriminin değer kaybetmesinden kaynaklı yerli iş gücünün maliyeti de azalır. Bu nedenle uluslararası piyasada yerli ürünlerin fiyat avantajı ortaya çıkar ve uluslararası piyasada yerli ürünlerin rağbet görmesine neden olur. Bu durum zamanla ihracatı artırır ve yerli ekonomide ki üretici çeşitliliğini de zamanla artırır. Bu durumunda etkisiyle cari açık azalma eğilimine girer.
    Resesyonun başında işsizlik artma eğilimine girmektedir ve resesyon derinleştikçe de işsizlik artar.
    Kur resesyondan kaynaklı arttıkça enflasyon artar ancak kur artışı durduğunda enflasyon artışı durur ve genellikle resesyon boyunca enflasyon olağan durumdan daha az olur.
    Kişiler ve kurumlar için faizler artar dolayısıyla da borçlanma maliyeti artar. Bu durum iç talebin azalmasına neden olur. Dayanıklı ev aletleri, beyaz eşya, otomobil ve inşaat sektörleri gibi sektörler resesyonu daha derin hisseder.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Resesyon un vatandaşa olan etkisi, işsizlik. yetmez mi? İşsizlik demek yıkılacak yuvalar, cinnet geçiren insanlar demek...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Sayın Dudu, geçmişte kim neyle övünürse övünsün, siz dahil kimsenin artık övünülecek neyi kaldı ki? Bazen tengri haklıymış dedirtiyorsunuz insana bu yanıtlarınızla. Memur-senliler gibisiniz. Sendikacıyız ama yönetime de laf söyletmeyiz.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Tengri her zaman haklıdır
    Tengri ye güvenin...
    Tengri insanları sever,kimseye husumet beslemez...
    Tengri herkes mutlu olsun ister...
    Dudu gibi liboş/içiboşlar ise parası olmayan ilaç alamasın, ölürse ölsün,bana ne der...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her sey bedava olsa yani sifir katki payi ile o zaman bizim milletimiz sistemi cok ciddi suistimal ederdi.
    Ben gecmiste doktora gittim bir torba ilac yazdirdim, aldim geldim diye ovunenleri cok gordum.

Syg,
    Hasta ilacı kendisimi yazıyorki

Sayfa 561/999 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •