Sayfa 579/1001 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,625 - 4,632 arası.

Konu: Viop XXXII

1.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Düşünceleri ile uyuşmayan bir insanı cehaletle suçlamak cahillerin en belirgin davranışlardan biridir....Onun için sizinle sözü çok uzatmayacağım.. Yanlız sizi aydınlatmanız açısında bir kaç noktaya değinip konuyu kapatmak isityorum..

Terörist bir örgütün en kanlı eylem ve katliamlarını bile kınamayan, O örgütün bütün siyasi amaç ve hedeflerini gerçekleştirmek için mücadele eden bir parti legalde olsa o terör örgütünden bir farkı yoktur.....Legal PKK ile illegal PKK aynı yapıdır.....Legal PKK var oldukça İllegal PKK yok edilemez...Bir zamanlar FETÖ de legal bir yapı idi ve baş, göz üstünde tutuluyordu........O zaman Fetöcülere de legal örgütlenme hakkı tanıyalım...Onlarda milyonlarca oy alabilirler..

Bu dünyada 35 yıldan beri Her gün kendisine silahla saldıran eli kanlı bir terör örgütüne legal örgütlenme hakkı veren tek bir devlet yoktur...Birde bu örgüte legal faaliyetleri için ulusal bütçeden onlarca milyon ödenek ödüyorsun..... Buda devletin yaptığı en büyük ahmak ve enayiliktir....Dünyada bu ahmaklığı bizden başka kimse yapmadı ve yapamaz.........Deletin Kürd dili ve kimliğine yönelik atılacak her türlü adıma yürekten destek veririm...Devletin bukonuyu PKK den tamamen ayırt etmesini savunuyorum..
    1-Düşünceleri ile uyuşmayan bir insanı cehaletle suçlamak cahillerin en belirgin davranışlardan biridir....Onun için sizinle sözü çok uzatmayacağım.. Yanlız sizi aydınlatmanız açısında bir kaç noktaya değinip konuyu kapatmak isityorum..

1-Düşüncelerimiz uyuşmadığı için size cahil demiyorum. Cahil olduğu genel geçer testlerle kanıtlanabilir bir toplulukla ideolojik bir konuda aynı düşündüğünüz için size cahil diyorum.

2-Terörist bir örgütün en kanlı eylem ve katliamlarını bile kınamayan, O örgütün bütün siyasi amaç ve hedeflerini gerçekleştirmek için mücadele eden bir parti legalde olsa o terör örgütünden bir farkı yoktur.....Legal PKK ile illegal PKK aynı yapıdır.....Legal PKK var oldukça İllegal PKK yok edilemez...Bir zamanlar FETÖ de legal bir yapı idi ve baş, göz üstünde tutuluyordu........O zaman Fetöcülere de legal örgütlenme hakkı tanıyalım...Onlarda milyonlarca oy alabilirler..

2-Pkk bir terör örgütüdür. Hdp ise kürtlerin eline silah alıp dağa çıkmadan meramını konuşarak dile getirme yöntemidir. Hdp susturulursa pkk güçlenir. Tepkisini mecliste dile getiremeyen, susturulan, mvleri hapsedilen kürtler çareyi dağa çıkmakta bulur. Terörü engellemenin tek yolu kürtlere kendilerini mecliste temsil hakkı tanımaktır. Hdp'nin pkk'yı kınayamaması, siyasi tabanlarının bir kısmının pkk sempatizanı olması nedeniyledir. Nasıl bugün Akp'ye oy veren bir kısım Atatürk düşmanıdır ve Akp Atatürk düşmanlarını lanetleyen bir açıklama yaparsa oylarının 1/4 oranında azalacağını bilir, Hdp de benzer durumdadır. Her siyasi partinin benzer handikapları vardır. Ancak şunu altını çizerek tekrarlıyorum: hdp asla dağdaki teröristle bir tutulamaz. Keza devlet nazarında hdp legal, pkkysa illegaldir. Hdpye illegal demek, devlete illegal demek anlamı taşır.

Ve sizin yahut sizinle benzer düşüncedeki bir başkasının cevap araması gereken tek bir soru vardır: hdp de mhp gibi 180 derece dönse demirtaş bugün yine hapiste mi olurdu?

Siz de, ben de, bu yazıyı okuyacak yüzlerce insan da biliyor ki cevap hayır.

İşte tam da bu yüzden demirtaş ister sizin dediğiniz gibi "terörist" olsun, ister benim dediğim gibi politikacı olsun, içeride bulunma sebebi teröristliği değil muhalefeti ve dik duruşudur. Terörist olduğu için değil de, muhalif ve geri adım atmayan tavrı sebebiyle hapiste olduğunu bildiğiniz bir siyasi parti liderinin hapiste olmasını desteklemek de ilk mesajımda bahsettiğim cehaletin ürünüdür.

Demirtaşı adil ve tarafsız bir mahkeme yargılayarak terör suçuyla ceza verse yerden göğe kadar haklı olacaktınız.

Ancak yargının şu anki taraflı durumuyla demirtasin hapiste olduguna sevindiginiz icin yerden göğe kadar cahilsiniz.

3-Bu dünyada 35 yıldan beri Her gün kendisine silahla saldıran eli kanlı bir terör örgütüne legal örgütlenme hakkı veren tek bir devlet yoktur...Birde bu örgüte legal faaliyetleri için ulusal bütçeden onlarca milyon ödenek ödüyorsun..... Buda devletin yaptığı en büyük ahmak ve enayiliktir....Dünyada bu ahmaklığı bizden başka kimse yapmadı ve yapamaz.........Deletin Kürd dili ve kimliğine yönelik atılacak her türlü adıma yürekten destek veririm...Devletin bukonuyu PKK den tamamen ayırt etmesini savunuyorum..

3-Dediğim gibi; hdpnin tabanında görece olarak küçük bir kesimin pkk sempatizanı olması nedeniyle partinin pkkyı lanetleyememesini, hdp=pkk olarak algılamanız nazarımda büyük bir yanılgıdır. Devletin yaptığı ve size ahmaklık olarak gelen şey demokratik temsil edilme hakkının sağlanmasıdır. Demokratik yollar olmadan bu sorun çözülemez. 35 yıldır çözülememiştir. Bu sefer çözülebileceğiyle ilgili en ufak emare yoktur. Demokratik çözüm seçeneğini rafa kaldıranlar, iki halk arasındaki barış umutlarını da çöpe atmaktadır.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    çok bakan değişecekse onu basın önünde yapıyor...
    Olabilir, bekleyip göreceğiz...Gece yarısı kararnameleri artık çok meşhur belli de olmaz...

Bu arada Süveyş Kanalındaki gemi olayı enteresan bir hal alabilir...Görünen o ki bazı açıklamalarda bu yönde gemi boşaltılmadan kurtarılması pek olası gözükmüyor, ki onu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum..
    Dış piyasalarda bunu bahane ederek bir realizasyon gerçekleştirme olasılıkları var bence...fiyatlardaki seviyede uygun..

3.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    1-Düşünceleri ile uyuşmayan bir insanı cehaletle suçlamak cahillerin en belirgin davranışlardan biridir....Onun için sizinle sözü çok uzatmayacağım.. Yanlız sizi aydınlatmanız açısında bir kaç noktaya değinip konuyu kapatmak isityorum..

1-Düşüncelerimiz uyuşmadığı için size cahil demiyorum. Cahil olduğu genel geçer testlerle kanıtlanabilir bir toplulukla ideolojik bir konuda aynı düşündüğünüz için size cahil diyorum.

2-Terörist bir örgütün en kanlı eylem ve katliamlarını bile kınamayan, O örgütün bütün siyasi amaç ve hedeflerini gerçekleştirmek için mücadele eden bir parti legalde olsa o terör örgütünden bir farkı yoktur.....Legal PKK ile illegal PKK aynı yapıdır.....Legal PKK var oldukça İllegal PKK yok edilemez...Bir zamanlar FETÖ de legal bir yapı idi ve baş, göz üstünde tutuluyordu........O zaman Fetöcülere de legal örgütlenme hakkı tanıyalım...Onlarda milyonlarca oy alabilirler..

2-Pkk bir terör örgütüdür. Hdp ise kürtlerin eline silah alıp dağa çıkmadan meramını konuşarak dile getirme yöntemidir. Hdp susturulursa pkk güçlenir. Tepkisini mecliste dile getiremeyen, susturulan, mvleri hapsedilen kürtler çareyi dağa çıkmakta bulur. Terörü engellemenin tek yolu kürtlere kendilerini mecliste temsil hakkı tanımaktır. Hdp'nin pkk'yı kınayamaması, siyasi tabanlarının bir kısmının pkk sempatizanı olması nedeniyledir. Nasıl bugün Akp'ye oy veren bir kısım Atatürk düşmanıdır ve Akp Atatürk düşmanlarını lanetleyen bir açıklama yaparsa oylarının 1/4 oranında azalacağını bilir, Hdp de benzer durumdadır. Her siyasi partinin benzer handikapları vardır. Ancak şunu altını çizerek tekrarlıyorum: hdp asla dağdaki teröristle bir tutulamaz. Keza devlet nazarında hdp legal, pkkysa illegaldir. Hdpye illegal demek, devlete illegal demek anlamı taşır.

Ve sizin yahut sizinle benzer düşüncedeki bir başkasının cevap araması gereken tek bir soru vardır: hdp de mhp gibi 180 derece dönse demirtaş bugün yine hapiste mi olurdu?

İşte tam da bu yüzden demirtaş ister sizin dediğiniz gibi "terörist" olsun, ister benim dediğim gibi politikacı olsun, içeride bulunma sebebi teröristliği değil muhalefeti ve dik duruşudur. Terörist olduğu için değil de, muhalif ve geri adım atmayan tavrı sebebiyle hapiste olduğunu bildiğiniz bir siyasi parti liderinin hapiste olmasını desteklemek de ilk mesajımda bahsettiğim cehaletin ürünüdür.

Demirtaşı adil ve tarafsız bir mahkeme yargılayarak terör suçuyla ceza verse yerden göğe kadar haklı olacaktınız.

Ancak yargının şu anki taraflı durumuyla demirtasin hapiste olduguna sevindiginiz icin yerden göğe kadar cahilsiniz.

3-Bu dünyada 35 yıldan beri Her gün kendisine silahla saldıran eli kanlı bir terör örgütüne legal örgütlenme hakkı veren tek bir devlet yoktur...Birde bu örgüte legal faaliyetleri için ulusal bütçeden onlarca milyon ödenek ödüyorsun..... Buda devletin yaptığı en büyük ahmak ve enayiliktir....Dünyada bu ahmaklığı bizden başka kimse yapmadı ve yapamaz.........Deletin Kürd dili ve kimliğine yönelik atılacak her türlü adıma yürekten destek veririm...Devletin bukonuyu PKK den tamamen ayırt etmesini savunuyorum..

3-Dediğim gibi; hdpnin tabanında görece olarak küçük bir kesimin pkk sempatizanı olması nedeniyle partinin pkkyı lanetleyememesini, hdp=pkk olarak algılamanız nazarımda büyük bir yanılgıdır. Devletin yaptığı ve size ahmaklık olarak gelen şey demokratik temsil edilme hakkının sağlanmasıdır. Demokratik yollar olmadan bu sorun çözülemez. 35 yıldır çözülememiştir. Bu sefer çözülebileceğiyle ilgili en ufak emare yoktur. Demokratik çözüm seçeneğini rafa kaldıranlar, iki halk arasındaki barış umutlarını da çöpe atmaktadır.

Bu tip konulara genelde pek girmem çünkü objektif olmayan tarafgirlik olunan bir konuda uzlaşı kültürü taşımayan toplumlarda polemik konusu olmaktan öteye gitmez olay.
    Ama bazen o kadar bagnazlaşip igrenclesiyorki konu ister istemez tepki duygusu oluşuyor kişide.

1. Cahil olarak nitelendirdiğiniz topluluk toptan her konuda cahilmi oluyor? Bu topluluk deseki güneş doğudan doğuyor evet güneş doğudan doğuyor diyen bir kişide sırf bu doğruyu o toplulukda dediği için cahil mi oluyor Genelleme yapmak ne kadar doğru?

2. HDP sorunun kaynağı değil istenmeyen zoraki razı olunan PKK terörünün sonucudur.Göbekten sebep sonuç ilişkisi ile birbirine baglidir.Hdp Kürtlerin hak arama meramını dile getirme yolu değil terörun dili olmaktadir Kürt vatandaşın değil.Hdp kendisini konumlandırıkrn pkk=HDP şeklinde konumlandırmak takdir bu seçim HDP nindir.Siyaseten demokrasi denilen çoğulcu sistem olabildiğince çok kesime mavi boncuk dağıtmayı gerektirdiği için yanar döner kaypak bir yaklaşım gerektiriyor bu tüm partiler için geçerli.Bu ne kadar doğru tartışılır.

3. HDP min tabanında küçük bir kesimden çok çok fazlasi terör sempatizanıdir.Benim bildiğim eğer yanıliyorsam düzeltin dünyanın hiçbir yerinde demokrasi ile terör bitiriememistir bir örneği varmı bilmiyorum.Demokrasinin nimetlerinden faydalanıp uzlaşi külfetinden kaçınan HDP dir.Hdp kendini PKK terörünün gölgesinden kurtaramamis sakat doğmuş ve yaşatılmaya çalışılan terör çocuğudur.
    Keşke terör ile arasına mesafe koyup dik durabilselerdi.Ama konu zaten bu değil bunlar hep başka başka amaçların neticeleri.

4.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku

Bu masalları git kendine anlat...Ne yazacaksan yaz...Ama önce biraz saygı öğren...Cahillerin bir diğer belirgin davranışıda saygısızlıktır...
    PKK ve HDPin ne olduğunu sen mi anlatacaksın bana.....Daha geçen hafta onlardan birinin 3 yıl önce öldürülüp ama yeni haber verilen kızının taziyesindeydim....

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu masalları git kendine anlat...Ne yazacaksan yaz...Ama önce biraz saygı öğren...Cahillerin bir diğer belirgin davranışıda saygısızlıktır...
    PKK ve HDPin ne olduğunu sen mi anlatacaksın bana.....Daha geçen hafta onlardan birinin 3 yıl önce öldürülüp ama yeni haber verilen kızının taziyesindeydim....
    Adamın argümanlarına cevap dahi verememişsin... Cahil demişsin... Ki adam hali hazırda zaten size cahil demiş

Adamın sorduğu en can alıcı kısmı yeniden sorayım;

Demirtaş yahut hdp eğer mhp akp gibi dönseydi içeride olur muydu? Olmazdı. Peki dik durdu muhalefet etti diye hukuki olmayan yollarla içeride olmasını destekliyor musunuz?

ADAM sormuş, adam olan cevaplardı... Güzel sorular...

6. İnstegram mesajı ile istifa eden ve 4 aydın piyasa görünmeyen bir zatın ve devir teslim bile yapılamayan damadın tekrar piyasaya sürülmek istenmesi vatandaş ile Billur geçilmesi demektir.

Bu akp seçmeninin de de hayal kırıklığı yaratır.
    Ben bu ihtimale yok artık olamaz diyorum.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

7.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    Bu arada Süveyş Kanalındaki gemi olayı enteresan bir hal alabilir...Görünen o ki bazı açıklamalarda bu yönde gemi boşaltılmadan kurtarılması pek olası gözükmüyor, ki onu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum..
    Dış piyasalarda bunu bahane ederek bir realizasyon gerçekleştirme olasılıkları var bence...fiyatlardaki seviyede uygun..
    Çok şükür gemiyi kurtarmışlar....Kanal trafiği henüz açılmamış ama yakın zamanda açarlar sanırım...

Gümbür gümbür erken seçim geliyor...

https://www.foreks.com/haberDetay?id...0e8200017a6983

Sayfa 579/1001 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •