Sayfa 582/1012 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    14 Aralık Cuma 14:19 ZİRAAT BANKASI: %0,98 FAİZLE 500 BİN TL'YE KADAR KONUT KREDİSİ KULLANDIRILACAK
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    hadi canım, şaka mı bu?

Öyle ise AKP yi bu halkçı tavrından dolayı kutlarım.
    Popülizm de sınır yok.
    AKP sosyalizmi icraata geçiriyor.
    Her şey halk için (pazara pardon seçime kadar)
    Eski CE-HA-PE, Miiilyetçi Cephe dönemleri gibi KİT zararları mı yaşayacağız.
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    14 Aralık Cuma 14:24 ZİRAAT BANKASI: %0,98 KONUT KREDİSİ FAİZİ BANKAMIZLA ÇALIŞAN KONUT ÜRETİCİLERİNİ KAPSIYOR
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    0,98 ile krediyi alıp, uuzn vadeli 10 yıllık devlet tahviline veya eurobonda bağlasan ne kadar kar yazar?
     Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    hangi konut projeleri acaba?
    Ziraat şöyle bir açıklama yapmış, faiz oranı aylık %1.78'dir diyor. Satıcılar faiz aylık %0.98 olacak şekilde faizi fiyata yedirecekler diyor.

Yapılan çalışma ile Bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık %1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık %0,98 olarak yansıtılacaktır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    31 yqşındayım abi. 360k param var hepi topu
    Helal olsun. Ben de bu arkadaştan 5 yaş büyük olmama rağmen tebrik ve takdir ediyorum. Paranın kıymetini bil.
    Gayrimenkul en az 2 sene ( daha tam manasıyla düşmedi ) düştüğü yerden kalkamayacaktır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/...geldi-2794928/

En az 10 bin dolar

Senetler için asgari talep tutarı 10 bin euro/dolar olarak belirlenirken ihraç bin euro/dolar ve katları şeklinde olacak. Senetler yatırımcılar tarafından vadesinden önce işlemiş faiz getirisi üzerinden bin euro/dolar ve katları olacak şekilde sadece senetlerin satın alındığı aracı bankalara satılabilecek.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Helal olsun. Ben de bu arkadaştan 5 yaş büyük olmama rağmen tebrik ve takdir ediyorum. Paranın kıymetini bil.
    Gayrimenkul en az 2 sene ( daha tam manasıyla düşmedi ) düştüğü yerden kalkamayacaktır.
    Abi bir ev aldık 250 bine topraktan krediyle. 500 e sattık geçen ay. Krediyi borçları falan kapattık kalan bu. Baktım ev olarak param eriyecek birjaç sene. Mevduatta güzel. Hiç acımadım sattım

5. Konut üreticisi de fiyata yansıtacaktır bunu...
    Herşey algı için.
    Milletin gözüne ışık tutup
    sersemletmeye çalışıyorlar

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ziraat şöyle bir açıklama yapmış, faiz oranı aylık %1.78'dir diyor. Satıcılar faiz aylık %0.98 olacak şekilde faizi fiyata yedirecekler diyor.

Yapılan çalışma ile Bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık %1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık %0,98 olarak yansıtılacaktır.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6. İnşaat kartel baronları ellerindeki konutları satmak için.devletin bankalarına her türlü baskıyı yapıyor. banka yönetimi ise biliyorki o koltukta kalmak için baskıya uymak zorunda illegal olsa bile.

7.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    Abi bir ev aldık 250 bine topraktan krediyle. 500 e sattık geçen ay. Krediyi borçları falan kapattık kalan bu. Baktım ev olarak param eriyecek birjaç sene. Mevduatta güzel. Hiç acımadım sattım
    İyi yapmışsınız kadeşim. İki sene ölüsü %23-25 ten devam eder faizler ( aradaki dönemsel 35-40 ları saymıyorum ). Faizleri üzerine koysan 2 sene sonra 500 K ları geçer. Orta şeker iki daire alırsın.

8. Bu aylık faizler bileşik mi - basit mi? Yani 12 ay üst üste %23 mevduat yapmakla bir yıllık %23 mevduat yapmak aynı getiri midir? Eğer değilse bileşikten de puan geliyor. Yukarıdaki örnek her ay faizin aynı olacağı farz edilerek soruya eklendi açık olması için.

Sayfa 582/1012 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •