Sayfa 602/637 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Gerek buradan, gerekse özelden yazan arkadaşlar sağolun, varolun...güç verdiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    ...

ama, bazen bir damla bardağı taşırır...bir noktadan sonra, satışlar sertleşebilir...zaten 100 bin krılırsa 90 bine kadar geliriz...dolara mudahale gelmezse daha çabuk, gelirse önce bir tepki ardından yine 90 bin ler gündeme gelebilir.

...
    nihayet faiz artışı geldi ve dolar biraz sakinledi..yarın bir tepki yükselişi olsa da, daha sonra düşüş trendinin devam edeceğini düşünüyorum.

105-107 bin bandının üstüne çıkamadıkça, hisse alımı konusunda aceleci olunmamalı bence.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Son olarak borsa yorumumu yapayım...dolartl ye müdahale gelmediği için yabancı satıp çıkamıyor, satsa dolar alamayacak çünkü...bu nedenle hissede beklemeyi tercih ediyor.

ama, bazen bir damla bardağı taşırır...bir noktadan sonra, satışlar sertleşebilir...zaten 100 bin krılırsa 90 bine kadar geliriz...dolara mudahale gelmezse daha çabuk, gelirse önce bir tepki ardından yine 90 bin ler gündeme gelebilir.

portföyümdeki hisse oranı henüz az..üstelik hedge pozisyon portföyü koruyor...ancak hisselerim endeksten sağlam duramadı pek...ptekim tek başına portföyü baya aşağı çekti...nette hedge sayesinde hala artıdayım...ama hisse alımları konsusunda daha fazla teknik analize önem vermeliydim diyorum kendime..bu da bana ders olsun

umarım yanılırım da buralar borsada dip olur...ama şahsen kötüye hazırlıklı olmak gerekir diye düşünüyorum.
    Üstad siz usd longları kapattiginizi söylemiştiniz önceki sayfalarda, hatta o mesajda burdan itibarende usd ye girilmez demiştiniz.

yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp benim sesli düşüncelerimin eseridir bilakis...

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Birincisi ben asla hiç bir yatırımcının yatırımını küçümsemem.Hangi enstrümanda olursa olsun ve miktar ne olursa olsun herkesin parası emeğinden artırılmış paradır kutsaldır.Benim borsa tarzım benim borsaya bağladığım para yaşım düşünülürse makul bir para kendi bütçeme göre.Bunu doğru yanlış diye önermedim ki.Bunu acemi bir arkadaş borsada mülakat olsa yeterlilik vermezlerdi demesi üzerine yazdım.Burda arkadaşların anlamadığı konu alınganlık gösterip bilmedikleri bir mecrada ustalarmış gibi konuşmaları ve davranmaları.Zaman zaman bilen arkadaşlar var ,gelip yazdıkları zaman da kızıyorsunuz.Ben nisan ayında borsa yukardeyken geldim kriz geliyor ,nakitte beklenip krizde alım iyi bir strateji olabilir diye yazdım.Dinleyenler varsa bana kızmamışlardır.Az az 20 yıl alma aslında fena strateji değil.Ama uzun vadeli dolar bazında endeksimizin getirisi bu umudu tam da doğrulamıyor.Şimdi misal ben size maketten ev almayın bu firmalar batık evlerinizi teslim etmeme durumu var desem ,emlak sağlamdır şudur her zaman kazandırır bu firmalar batmaz güvenilirdir mi demek lazım,a acaba doğru olabilir mi diye araştırmak mı lazım.Yoksa tekraren söylüyorum ben de kriz beklediğim halde dayanamadım güneş aldım hata ettim.Burada güneşi neden aldım uzun uzun anlatırım da gerek yok sonuç yanlış karar.Çünkü zarar ettim olay bu kadar basit.Size yarım saat kararım doğruydu desem ne olacak yanlışmış.Zarar ettim demek ki yanlış karar.Neyse tekraren söylüyorum kimsenin yatırımını ve miktarını asla aşağılamam.Ama bir arkadaş sana borsa ehliyeti vermezlerdi mealinde yazınca gereksiz yere rakam da yazmak zorunda kaldım huyum asla değildir.Herkese saygılar.Ha sorunuzun asıl yanıtı ise aylık alımları uzun süre erteleyin çok ama çok iyi fırsatlar gelecek bence.
    Not petkim hakkındaki düşüncelerimi 8 lerde iken neden temettü veren sanayi hissesi almalıyız topiğinde belirttim.Güneşe gelince arkadaşlar borsada güneş tarzı kağıtlar bismillah dedi mi çok rahat 2 kat 3 kat yapar o para da ne dolarda olur ne petkim de ne gayrımenkulde Bu kağıtlar topludur, spek kağıtlarıdır.Yıllarca toplanır sonra bir bakarsın uçmuş.Kumar mı kumar.Ben oynadım belki kazanırım belki kaybederim müsadenizle o da benim tercihim olsun.Petkim e o kadar vakıf değilim ama aksanın tüm genetik kodlarını bilirim aksa mı güneş mi derseniz ben güneşte beklerim.Ama bunlar ayrı tartışma konuları.
    Sizin beklediği global bir kriz idi. Türkiye özelinde değildi. Beklediğiniz kriz gelmiş değil gelecek gibi de durmuyor..

5.  Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Üstad siz usd longları kapattiginizi söylemiştiniz önceki sayfalarda, hatta o mesajda burdan itibarende usd ye girilmez demiştiniz.

yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp benim sesli düşüncelerimin eseridir bilakis...
    yazdıklarımla çelişen bir durum mu gördünüz...usdtl de beklentim 4,4 lerdi...ama bu aylar öncesinden verilmiş bir hedefti...mb nin 4,5 üzerine izin vermeyeceğini düşünmüştüm...bir ülkenin parası bu kadar madara olmamalı.

bu müdahale bir hafta önce yapılsa kur 4,2-4,4 aralığında kalırdı...ama geç kalındığı için artık 4,4 ün altına ineceğini sanmam seçime kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
    Yetmez ama EVET.
    Yarinki tepkide biraz mal cikilip isteyen biraz dolar alabilir.
    Bir artis daha gerekiyor bence.
    Kredibilite kaybi 300 baz puanla geri gelmez.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
    Ortalamalarin gectigi 105-107K ya kadar bir tepki gelebilir ama uzerine cikamayiz hemen sanirim.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
    Bunlari %100 hissede olan birisi olarak yaziyorum.
    Syg,

Sayfa 602/637 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •