Sayfa 609/1078 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Yok üstadım kod değişikliği dün olmuş. Ancak açıklama 20 gün önceden
    yapıldığı için tarihi Kasım olarak yazmışlar. Biz de onların hatasını tekrar
    etmiş olduk.

Üstadım sonradan ters duruma düşmeyeyim diye o mesajı yazmadan önce
    kullandığım Opera ve Firefox tarayıcılardan kontrol ettim. Bende saatlik grafiklikler
    çalışmıyor. Günlük grafiklerde ise bugünün değil, dünün kapanış fiyatları yer
    alıyor. Yani garp cephesinde yeni birşey yok. Herşey eski tas, eski hamam.
    Hâlâ anlatamadım galiba

Şu anda paylaştığım ilk taslak. Üzerine henüz birşey koymadım. Fakat grafikte dünkü değil 15. dk.gecikmeli son veriyi günlük olarak görüyor olmalısınız. Sizin için tekrar Mozilla 'da da test ettim çalışıyor. Sizde de çalışıyordur. Çünkü zamanı otomatik alıyor. Öyle bir durum varsa lütfen grafik atar mısınız?

Şu an sadece günlük ve sadece XU100 için çalışıyor. Dediğim gibi geliştirme aşamasında sizlerin görüşleriniz doğrultusunda yapayım istedim. Sonra şunu şöyle yapalım deyince değiştirmek ilk yapmaktan daha zor oluyor...

Umarım bu defa anlatabildim...

Şu linke tıklayın lütfen: http://www.teknik-analiz.com/candlestick/

Daha sonra mouse tekerleği ile hareket edin.

Son veriyi görmek için şimdilik sayfayı yenileyin... Daha sonra bu otomatik olacak zaten...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hâlâ anlatamadım galiba
    ...
    Umarım bu defa anlatabildim...
    ...
    Hemen sinirlenmeyin üstadım. Benim hem anlama, hem anlatma kabiliyetim kıt.

-Fareyi aşağı/yukarı kaydıracağımız yerde görüntüyü ekrana sığdıramıyor muyuz?
    -Son barın hizasında niye endeksin son değeri görünmüyor?
    -Geçen söylediğim gibi elin oğlu bizden ciddi çalışıyor. Bloomberg Foreks verilerini
    diğerleri gibi 15 dakika değil, 2-3 dakika gecikmeli veriyor.

Arz ederim.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,978
    Sayın Bilgem,
    Yüksek müsaadelerinizle;

Bizler (bireysel olarak ben) günlük hayatın akışı içerisinde, günü kurtarabilmek için yaşayan, vergi SGK kira ve bilimum diğer genel giderler üçgeni içinde daralıp bunalan,
    satın aldığı ürünü satıp satamayacağı konusunda günlük sıkıntıları yaşarken dolar ne olacak, euro anasının örekesini mi görecek, yok Başkan bunu dedi, ama muhalefet şunu dedi,
    leeyn n'olacak bu işin sonu hay huyu içerisinde debelenirken bizlere umut ışığı olan, tünelin ucundaki ışığı gösteren değerli üstadımızın mottosunu zaman içinde anlayabilenler olarak,
    yaşlanmaya başladığımız şu zamanlarda, ilerleyen yaşımızda bile hayatımızdaki bazı şeylerin kalitesini düşürmeden devam edebileceğimizi gösteren bir ışığın peşine düştük.

Bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey zaten o "bilmediğimiz"

Tamam..!
    Bilmiyorduk desteği trendi, hatta Fibonacci adındaki adamı da, iyi de Sayın bilgem siz öğrettinizde biz mi öğrenmedik. .)
    Bir trend de siz çizin hayatımıza, ama hedefi yukarı doğru olsun. Bir umut, bir ışık olun hayatımızda.Şunu da bilmeniz gerekir evlatlar, bakın bu da böyle çizilir deyiverin bize.
    Bizlerde, sizin bu bahşettiğiniz ışığın gölgesinde karanlıklarımızı aydınlatalım, yolumuzu açalım. Gelecek nesillere aktaralım, bakın bu iş böyle yapılır,
    kurtların çakalların olduğu bu sofradan, nasıl oturulacağını ve nasıl adabınla yemek yeyip kalkılacağını gösterelim.

BİST in aslanı diyorlardı ona. Hakikaten de öyleydi gözümde. Biilirsiniz. ASELS...
    ASELS e tahtada tecavüz edilirken gördüm ben. Biri anlatsa inanmazdım. Gördüm. Adamlar alenen tecavüz ettiler, hemde göstere göstere herkesin önünde
    O koskoca dev firmayı ne hale getirdiler. Hemen diyebilirsiniz zaten onun gerçek fiyatı o rakamlar değildi. Tamam doğrusunuz. Değildi belki. Ama hali böyle mi olmalıydı.
    ...
    Bu bir ekonomik savaş sayın Bilgem.
    Mermi yerine paranın kullanıldığı, topun tüfeğin kullanılmadığı her türlü namertliğin olduğu, düşenin bir daha doğru dürüst kendine gelemediği, belini doğrultamadığı bir arena.

Eğer Sayın bilgem sizinde söyleyecek bir sözünüz var ise "Ben"
    Derseniz ki; bunun için zamanınız yoksa, bir fon yaratalım bu ekonomik savaşı, bu şahlanışı biz böyle yaparız alında görün çakallar,deyyuslar derseniz eğer.
    Ben kendi adıma diyorum bunu, SPK kuralları dahilinde tabiki, her türlü mermiyi, tüfeği kullanırım.

Şakası bir yana hakikaten sabah kahvaltısını Bakırköy de yapıp, öğlen yemeğinde Üsküdar da nerede yemek yenir diye düşünürken, metrobüs kalabalık mıdır?
    Arabayı burda mı bıraksak gibi basit meseleler yüzünden hayatımızın kalitesi yerlerde sürünürken sizin bizi görüpte "ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin efendiler" demeniz, benim açımdan sorun teşkil etmez.
    Çünkü siz benim baktığım yerden, eli öpülesi saygıdeğer birisiniz. Ancak sayın Bilgem bizi de anlayınız lütfen.
    Tecrübe dediğimiz şey "edindiğimiz bilgi , yaşadıklarımız değil mi?" Şahsen ben tecrübe edecek kadar zamanımız kaldığını düşünemiyorum. Evet itiraf ediyorum.
    Üstadın tecrübelerini, bildiklerini, yaşadıklarından elde ettiklerini bir sünger gibi emip öğrenmek hasletinde olduğumu söylüyorum.

Yoook .
    Ben sizinle başedemem şu ahir ömrümde bahçeli evimizin, balkonunda
    kahvemi yudumlar, çiçeklerimi sular, okeye dördüncü arar, çarşıya pazara gider hanımın siparişlerini alırım, torunlarıma bakar keyfini sürerim de diyebilirsiniz. Bu konuda sizi kimse yargılayamaz.
    Yapacak olanın da karşısına ilk önce ben geçerim.
    Ancak ilerde torunlarınızın, kendi torunlarına bakacağı bahçeli bir evi olacağının garantisi var mı? Yada o evin olabileceği bir vatanları olacak mı ?
    İşte Irak
    İşte Suriye.
    Gözlerimizin önünde oldu herşey. Bir şey diyebildik mi? Sesimiz çıktı mı ? Anlayabildik mi olayları.? Yorumlayabildik mi yaşadıklarımızı?. Balık hafızamıza işleyebildik mi gördüklerimizi?
    Bir televizyon kamerasına konuşan Suriye' li vatandaşın sözlerini gazeteci aktarmıştı yazısına, kamera görüntülerini izlemedim.Ama gazeteci şöyle diyordu yazısında;

"Televizyon haber muhabiri, mikrofon uzatmıştı kendisine.

Suriye’den ülkemize gelen ve çocuklarının ekmeğini çöpleri karıştırıp kağıt, cam gibi atıkları toplayarak temin eden Suriyeli bir vatandaştı.

Ülkesinde yaşananları, Türkiye’ye gelmek zorunda kalmadan önceki durumlarını bir çırpıda özetledi.

Aynen şöyle diyordu;

“Biz Suriye’de önyargılı yaşıyorduk. Birbirimize tahammülümüz kalmamıştı. Suriyeliler arasındaki fay hatları patlama noktasına gelmişti. Şiiler, iktidar olduğu için kimseyi beğenmiyor,
    Sünniler, çoğunluk benim diye herkese tepeden bakıyor, Hristiyan zengin olduğu için kürdü ezmeye çalışıyor, Arab’ı başka, Türkmen’i başka konuşuyordu.
    Herkes herkesi beğenmeyip aşağılıyor, sosyal medyada karşılıklı incitici, hakaret edici paylaşımların önü alınamıyordu.
    Herkes, herkesten uzaklaşıyor, en iyinin kendisi olduğuna inanıyor, başkasını kabullenmiyordu. Hepimiz, en ahlaklı, en namuslu, en dindar kendimizi sanıyorduk.
    Sonunda ülkemiz paramarça oldu ve Sünnisi, Şiisi, Arabı, Kürdü, Türkmeni birleştik. Ama nerede biliyor musunuz, Gaziantep Çöplüğünde.
    Çöp toplarken artık tartışmıyoruz, yani birlikte yaşamayı çöplüğe düşünce öğrendik. Ama üzerinde yaşadığımız topraklar artık bize uzak..â€
    ....
    ....
    Yazdıklarımın hepsi tartışmaya açık konular. Buyrun linç edilmeye de hazırım. Boynumu uzattım giyotine

Amma velakin sözlerime şu dizelerle son vermek isterim

"Avazeyi bu aleme Davud gibi sal
    Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş"

Saygılarımla

-Geçen söylediğim gibi elin oğlu bizden ciddi çalışıyor. Bloomberg Foreks verilerini
    diğerleri gibi 15 dakika değil, 2-3 dakika gecikmeli veriyor.

Arz ederim.
    Şimdi anlaşılmış ...

İşte bunları duymak istiyordum.

Bunları ben zaten biliyorum ama nasıl yapalım da güzel olsun diyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Yoldayım. en kısa sürede bilgisayar başına geçince yazayım
    Lütfen işinize, gücünüze bakın. Bilgisayarın başına geçip yazı filan yazmayın.
    Çünkü yazınca destan yazıyorsunuz.

Şimdi anlaşılmış ...

İşte bunları duymak istiyordum.

Bunları ben zaten biliyorum ama nasıl yapalım da güzel olsun diyorum...
    Foreksi isterseniz gerçek zamanlı paylaşabilirim. Onda bir behis yok...

Fakat BIST için 15 dk gecikmeli mecburiyeti var.!

Ekrana sığıyor olması lâzım. Görüntü rica edebilir miyim?

Sevincimi hemen paylaşmak istediğimden tezcanlılık edip bir iki bir şey daha eklemeden paylaştığım için görünmüyor...

İlk fırsatta görünür hâle gelecektir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    ...
    Fakat BIST için 15 dk gecikmeli mecburiyeti var.!
    ...

Ekrana sığıyor olması lâzım. Görüntü rica edebilir miyim?
    ....
    Adamlar mecburiyet filan dinlemiyor. Endeks değerini TRT teleteks
    sayfasında olduğu gibi 2-3 dakika gecikmeli veriyor.

Görüntü mü dediniz? Buyrun efendim.

8.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Son 4 yılda en iyi prim üreten değeri

Periyot :6
    Sapma :2

Şöyle bir görüntü ortaya çıkıyor...

Sayfa 609/1078 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz