Sayfa 619/1230 İlkİlk ... 1195195696096176186196206216296697191119 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Davos'tan Ray Dalio : "Nakit çöptür" dedi. Portföyde altın olmalı diyor.
    Dalio, 99 da hissenetteki ilk nickname imdi...birkaç ay sonra bir sorun olmuş ve cautionary nickini almıştım.

Laz dalio olarak, ray dalio ile pek çok konuda paralel düşünüyorum zaten...severim kendisini.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Davos'tan Ray Dalio : "Nakit çöptür" dedi. Portföyde altın olmalı diyor.
    Ray dalıo sadece nakit çöp demiyor,hisseler de çökecek diyor,mart ayında çöküşe 1.5 milyar dolarla oynamış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ray dalıo sadece nakit çöp demiyor,hisseler de çökecek diyor,mart ayında çöküşe 1.5 milyar dolarla oynamış.
    evet hisse tarafı artık bi zahmet geri gelsin sağlıklı bir düzelme yakışır.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Fonlarda da düşüşe oynayan fon olmalı, mesela o fonu alınca short açtığımızi bilmeli. Ama böyle bir enstrüman yok galiba

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.akrecapital.com/the-art-of-not-selling/

Yukarida cok begendigim bir yazinin linki var.

Daha cok kisi faydalansin diye oturdum iki saatimi harcadim ve turkceye cevirdim.
    .....

Chris Cerrone
    Selam,
    Elinize saglik. Aslinda bu hikayenin degisik bir versiyonu modern piyasalar olusmadan oncesine atiflanir. Orada satranc tahtasi ve bugday kullanilir. Hikayenin sonunda odul olarak ilk kareden 1 adet bugday tanesi ile baslamak uzere her karede bir oncekinin 2 kati bugday tanesi talep edilir. Gunun sonunda anlatici bizi 2^^64 adet bugday ile basbasa birakir. Kabaca 18.5 milyon ve sonunda 12 sifir var.
    Hikaye ne olursa olsun matematigi gercek

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    2000 de krizden 6 ay once aldigim hisselerimi 2006 martta dolar bazinda %400 kar ile satmis idim 3.20 cent endeksten.
    4 sene disarida bekledim, faiz ve dovizde.
    2008 dibini gordum. (1.20 cent)
    10 TL den 1 TL ye gelen ARCLK ve TOASO'yu, 10 TL ye dusmus TUPRS'i alamadim.
    Gerekcem de 2000-2003 arasindaki biktiran, anami aglatan yatay surecin olusacagi, yatay gitmeden endeksin yukselemeyecegi idi.
    Ne zaman mi aldim taa 2010 baslarinda.
    Endeks 20K dan taa 50K olunca dusen faizler nedeni ile temettu bazli yatirim yapmaya karar vererek.
    Sunu demek istiyorum, AL SAT kararlari vermek oyle kolay degil.
    Iyi kagidi bulup uzun vade beklemek cok daha kolay, en azindan benim icin.

Syg,
    Korelasyonu dusuk bir kac varlik sinifi ile sepet oranlari olusturup, 6 ay ya da 12 ayda bir periyotlarda rebalancing yaparak ucuza hisse alabilir ya da pahalandiginda satmis olabilirsiniz. Bu da piyasa zamanlamasi yapmaniza gerek kalmadan devamli hisse riski/getirisine sahip olmanizi saglayabilir. Risk istahinizin ve daha onemlisi piyasain risk istahi arttigi donemlerde hisse orani artirilabilir. Ulkemizde bono/tahvil ile hisselerin korelasyonu yuksek malesef; hisse dengeleme amaciyla doviz ve altin disinda pek varlik yok.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. Bu başlıkta olanlarda, deva sadece bende mi var? Bu grafik şiir gibi değil mi? Üstelik altı boş değil, temel analiz destekliyor ve beklentileri düşününce 2020 de de ciddi bir potansiyel içeriyor. Borsa da böyle fırsatlar her zaman gelmez.

Not: şimdi biri gelir, ama bir sürü ıvır zıvır şirket 5 kat prim yaptı derse..kürekle dalarım��

Sayfa 619/1230 İlkİlk ... 1195195696096176186196206216296697191119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •