Sayfa 62/1008 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Vıop LVI

1. Enflasyon muhasebesinde uzun vadeli şirket ortağı artık daha az mı vergi verilecek daha çok mu ona bakar bence.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    buyur üstad bunu izle
    https://www.youtube.com/watch?v=xTWinN5BAQI

arkadaşda ordan izlemiş sanırım
    yok enflasyon muhasebesinin teorik kısmını biliyorum ancak stok tutma süresi uzun olan şirketleri neden kötü etkileyecek onu kuramadım kafamda, aksine şirketin ödeyeceği vergiyi düşüreceği için olumlu etki beklerim ben uzun vadede. kağıt üzerindeki zaten yalan olan brüt kar marjının düşmesini(aslında reel hayatta olanı göstermesini) neden olumsuz bulayım? ha bir çok şirketin F/K'sının aslında ne kadar yalan olduğunu gösterecek orası ayrı

örneğin tabloda da yer alan stok tutma süresi uzun ereğli, twitterda benim aklımdakini tam olarak anlatan biri var o yüzden burada kendim yazıya dökmüş gibi tekrarlamayayım ama ereğliye etkisini şöyle bekliyorum: https://x.com/doxa112024/status/1717...513562617?s=20
    soldaki siyah kutucuklardan üsttekinde yazıyor.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesinde uzun vadeli şirket ortağı artık daha az mı vergi verilecek daha çok mu ona bakar bence.
    ben de sadece bunu düşünüyorum aslında. enflasyon muhasebesinden bir şirket nasıl olumsuz etkilenir kafam basmadı bir türlü aksine bankaları "muaf" tutarak öptüler gibime geliyor

enflasyon muhasebesinin uygulanmaması demek şirketlerin daha fazla vergi ödemesi/sermayelerinin vergilendirilmesi ve durduk yerde kazancın değil sermayenin vergisini vermek demek benim anladığım kadarıyla.

haa stoğa çok düşük maliyetle giren ürünün güncel fiyattan satılıp aha bakın hayvan gibin kar var F/K kaça düştücüler üzülür mü bilmem.

3. Vergi kanunları sürekli değişiyor. SPK bilançosu ayrı vergi bilançosu ayrıdır deniyor.

Bir ara ikisi aynı olsun deniyordu ama devlet öncelikle vergi almayı düşünür.

Bankalar hariç denmesi, verginin önemli olduğunu gösteriyor.

Eğer enflasyon muhasebesi belirli bir şeyde avantaj sağlar ise millet o tip şirket kurar servetlerini o şekilde korur. Gayrimenkul en çok servetini korumak için alınıyor, orada da vergi açısından kamuya vergi zararı gelmeyecek önlemler alırlar bence.

Bu arada ileride hisse alım satımı için de vergi gelir, bir şekilde vergi toplanması gerekiyor. Kardaki işlemleri kendine zarardaki işlemleri şirketlerine yapanlar varmış.

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu arada ileride hisse alım satımı için de vergi gelir, bir şekilde vergi toplanması gerekiyor.
    sürekli vergi koyarak bu iş çözülmez, vergiyi toplayabilmek de önemli. biz milyar TL'lik vergileri affediyoruz yeri gelince. sonra da 100 liralık vergilerin peşine düşüyoruz.

sen bir para kazanıyorsun atıyorum %20 gelir vergisi %18kdv veriyorsun daha bismillah %38i vergi düz hesap.
    sonra sana kalıyor yüzde 62. bunu harcarken bir daha vergi veriyorsun :D

Dünyada herhangi bir ülkede ilkokullarda Devlet nedir, Hazine nedir, vergi nedir, neden toplanır, nerede harcanır gibi konular anlatılsa dünya üzerinde hiçbir hükümet ayakta kalamaz muhtemelen.

Hele ki bizim milletimiz, sanıyor ki Devlet Tanrı, Hazine havadan para toplanan bir kasa, vergi vermek zulüm ancak herhangi bir sosyal yardım (atıyorum her vatandaşa 10.000TL dağıtılması) devletin babalık yapması olarak görülüyor. Vatandaşın şu anlayışı değişse ülkede çok şey değişir.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    buyur üstad bunu izle
    https://www.youtube.com/watch?v=xTWinN5BAQI

arkadaşda ordan izlemiş sanırım
    Ben bu kaynaktan okudum..

https://businessweektr.pressreader.c...82647512191593

6. Bu işten artık bir şekilde vergi alınmaya çalışılacak.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/tas...irecek/3038540

Ticaret Bakanlığının, gayrimenkul ve ikinci el taşıt satışlarında sahte ilanlarla spekülatif fiyat oluşumlarını engellemek amacıyla getirdiği ilan yasağının uygulanmasına yarından itibaren başlanacak.

7.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    şu enflasyon muhasebesini iki senedir adam akıllı anlatabilen birini görmedim. bir de şansımızı senden yana deneyelim

stok tutma süresi fazla olanları neden kötü etkileyecek mesela?
    Bu nasıl saygısız bir üslup...
    Kahveden arkadaşın mı var karşında....?
    Sen sana verilen video neyse varsa oradan izle...

Gece gece....neyse...

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Bu nasıl saygısız bir üslup...
    Kahveden arkadaşın mı var karşında....?
    Sen sana verilen video neyse varsa oradan izle...

Gece gece....neyse...
    ? neresi saygısız anlamadım ama eyvallah

Sayfa 62/1008 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •