Sayfa 629/637 İlkİlk ... 129529579619627628629630631 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Petkim e de sıra gelecek merak etme abi..

Su fiyatlarda olması inanılmaz.

Kendisi, Petlim'i ve star rafinerisinin yüzde 18 ortakligi üçü bir arada fiyat 4,80.

Trajikomik.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öyle tilkii kardeş ama piyasa bu, bize saçma geleni piyasa fiyatlıyor işte. Saçma fiyatın yıllarca devam ettiğini de gördüm birçok senette. Bu yüzden portföy yönetimi hayat kurtarır.
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

2.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Tam tahmin ettiğim cevap, yanlış hisse. Siz doğruları bulun ve devam edin o halde Ya da yılbaşında büyük ikramiye çıkmış senedi alsaydınız hesabı bence bu mantıkla aynı.
    Neden yazdıklarımın hep yarısına cevap veriliyor. Kar marji oynak olan, petrolun artmasi ile kar marjinin düşeceğini sağır sultanın bile duyduğu bir kagitta nasi bi beklentiniz vardı?

3.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Neden yazdıklarımın hep yarısına cevap veriliyor. Kar marji oynak olan, petrolun artmasi ile kar marjinin düşeceğini sağır sultanın bile duyduğu bir kagitta nasi bi beklentiniz vardı?
    sizin kağıt ulusoy elektirik değil mi? uzaya füze mi fırlatıyor...bende de var, abartmaya gerek yok ama.

geçmişe dönük hikaye anlatıyorsunuz...hisseniz ulusoy değil, başka bir hisse de olabilir...yazarsınız, seyrederiz performansını...merak etmeyin, kimse koşa koşa yazdığınız hisseyi almaz.

4.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Öyle tilkii kardeş ama piyasa bu, bize saçma geleni piyasa fiyatlıyor işte. Saçma fiyatın yıllarca devam ettiğini de gördüm birçok senette. Bu yüzden portföy yönetimi hayat kurtarır.
    Abi benim 6 aylık tecrubem var o yüzden kendi adıma bir hamle denedim devamını getirse idim Petkim deki zararın nerdeyse yüzde 80 azaltabilirdim ama olmadı sabırsız davrandım . Yinede zararı bir nebze azalttim.

Ama uzun vade Petkim den vazgeçmem yine portföyü ona kaydirdim .

Çok büyük bir birikim yapamıyorum zaten .

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    doğru olan budur...bazı konular tartışmaya açık olabilir, ama hayal tacirliğine benim karnım tok açıkçası.

6.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Sayın dudu ya soralım...... Portfoyunuzu o kadar geniş tutmayıp daha dar tuutsa idiniz "burn out" olur muydunuz? Yani bu kağıt güzel portföyde bulunsun diyrek almak yerine en iyi performans getireceğini düşündüğünüz 3 kağıtta toplama işlemi yapsa idiniz porfoyunuz kaç kat olurdu?
    Hocam aynı savınızda ısrar ediyorsunuz. Bu işin iyi kötü okulunu okumuş adamlar yaptığınız işlemin yalış olduğunu vurgularken getiriyi esas almıyorlar. Riski göz önünde bulundurmadan kazancın bir anlamı yoktur. Piyangodan da yüzlerce kat kazanılır ama amorti bile alamayan aslında parasını sıfırlayan milyonları kimse görmez. Yüksek risk yüksek getiri vadedebilir ama belki de o getiriye yakın bir getiriyi belki de daha fazlasını çok daha az riskle de elde edebilirsiniz. İşte mesele burda zaten.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    doğru olan budur...bazı konular tartışmaya açık olabilir, ama hayal tacirliğine benim karnım tok açıkçası.
    Aynen öyle sayın cautionary, bir senet olacak bileceğim ki kısa sürede %100 getirisi olacak; herşeyden önce fiyatı nasıl bu oluyor diye bakarım. Bu saatten sonra hele ki bu borsada alacağın riskler kesinlikle ölçülü olmalı, yoksa tek dalgada bitirirler.
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

8.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Hocam aynı savınızda ısrar ediyorsunuz. Bu işin iyi kötü okulunu okumuş adamlar yaptığınız işlemin yalış olduğunu vurgularken getiriyi esas almıyorlar. Riski göz önünde bulundurmadan kazancın bir anlamı yoktur. Piyangodan da yüzlerce kat kazanılır ama amorti bile alamayan aslında parasını sıfırlayan milyonları kimse görmez. Yüksek risk yüksek getiri vadedebilir ama belki de o getiriye yakın bir getiriyi belki de daha fazlasını çok daha az riskle de elde edebilirsiniz. İşte mesele burda zaten.
    ayen 3 liradan 15 e çıktı...sonra tekrar 3 e düştü...bu hareketi yakalayan ve parasını 5 e katlayan adamın kazancının zerre önemi yok benim için mesela.

önemli olan sürdürülebilirlik...az olsun, devamlılığı olsun, ve riski makul olsun..bütün hikaye bu.

Sayfa 629/637 İlkİlk ... 129529579619627628629630631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •