Onemli Gunler Banner
Sayfa 633/1122 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1. bakıyorum ve görüyorum ki ; kapıcıları atıyormuşsunuz ATtırmam, Yöneticileri tutuyormuşsunuz TUT turmam.. Kemal Kılıçtarevladı.

Birkaç yıl önce yine bu kapıcı meselesini ( oturanlar ile çalışanlar arasındaki seviyesiz ilişki ) ben gündeme getirdiğimde çoğunuz kapıcıları aşağıladığımı yazmıştınız. Oysa , tüm mesleklerde ast- üst / amir memur / çalışan patron ilişkisi bellidir. Hal böyleyken kapıcılık mesleği diğer işçilere göre daha pozitif bir meslektir. Ev kirası olmaması, yol parası ve yolda harcanan zaman- eziyet olmaması , yapacağı işin çok net olması, oturanların her türlü ayni ve zımni yardımlarına açık olması vb.....

O halde çalışana düşen ; samimi olarak işyerini benimsemek. İnsanlara nazik ve saygılı olmak . Görevi olmasa bile yaşlıların küçük işlerine yardımcı olmak ( faturasını yatırmak, ekmeğini getirmek gibi )

Uygulamada bu iş için torpil olanlar genelde binayı yapan müteahhitler veya ilk yöneticiler oluyor. çalışan da kendisine kimden zarar / yarar gelecekse sadece onları kafalıyor.

2. Daha dün akşam dışardan siteye girerken güvenlik kulubesinin önünde genç bir malik yanında 5 yaşlarında çocuğuyla bir tepsi helva getirdiğini ama güvenlikçiyi bulamadığını söyleyerek bana sordu. '' Siz bu sitede oturmuyormusunuz , aidatlar nedeniyle güvenlik işine 1 temmuzdan itibaren son verildi '' dediğimde adam '' Abi benim 3 dairem var burada , babam, kardeşim ben oturuyoruz ama toplantılara gitmiyoruz . haberimiz olmuyor '' dedi. Güldüm ve size hayırlı işler diyerek uzaklaştım.

Bu tip mal sahipleri oldukça yöneticiler her daim öperler.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Daha dün akşam dışardan siteye girerken güvenlik kulubesinin önünde genç bir malik yanında 5 yaşlarında çocuğuyla bir tepsi helva getirdiğini ama güvenlikçiyi bulamadığını söyleyerek bana sordu. '' Siz bu sitede oturmuyormusunuz , aidatlar nedeniyle güvenlik işine 1 temmuzdan itibaren son verildi '' dediğimde adam '' Abi benim 3 dairem var burada , babam, kardeşim ben oturuyoruz ama toplantılara gitmiyoruz . haberimiz olmuyor '' dedi. Güldüm ve size hayırlı işler diyerek uzaklaştım.

Temmuzda asgari ücret 5500 iken ve de

yıl sonu beklenen min. enflasyon olan yüzde 80 in güncellenmesi ile 10 bin TL ocak 2023 ücreti ile

daha çok kişi işini KAYBEDECEK...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. Temmuz 2023 de ise biz artık kümes alamacak mevduatlarımızla BİST yatırımcının her dönemde yaşadıklarını pişmanlıklarla anlatıp duracağız bu forumda...

5. BİST te iki kez başıma gelen ve bir daha yatırım yapmamaya karar verdiğim olay umarım 2023 de tekrarlanmaz.

BÜYÜK EKONOMİK Kriz ve Çöküşlerde önce yerel para aniden en az yüzde 50 değer kaybeder.

Borsalarda panik satışlarla yarı fiyatına inince Borsadaki yatırımcının serveti 1 ay içinde 1/4 e düşer...

Siz o ay kredili veya döviz ile işlem yapmışsanız vah halinize...

Sonuç akıl sağlığı kaybı, intiharlar, aile dağılması...

Yabancı son sürat* BİST ten neden kaçıyor?

*Tahtada alıcı bulduğunda....

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Daha dün akşam dışardan siteye girerken güvenlik kulubesinin önünde genç bir malik yanında 5 yaşlarında çocuğuyla bir tepsi helva getirdiğini ama güvenlikçiyi bulamadığını söyleyerek bana sordu. '' Siz bu sitede oturmuyormusunuz , aidatlar nedeniyle güvenlik işine 1 temmuzdan itibaren son verildi '' dediğimde adam '' Abi benim 3 dairem var burada , babam, kardeşim ben oturuyoruz ama toplantılara gitmiyoruz . haberimiz olmuyor '' dedi. Güldüm ve size hayırlı işler diyerek uzaklaştım.

Herkes istiyor ki yönetmeyi başkası yapsın kendisi gezsin tozsun, paraları harcasın :d

Son raddede site, grup, apartman, club neyse artık yönetmek zorunda olan vatandaş ise bakıyor ki sen ne yapıyorsun diyecek kimse yok ortalarda bari bu sıkıcı işi yaptığımıza değsin deyip yakaladığını öpüyor.

Ülke de aynı bu şekilde yönetiliyor aslında :D Siyasilere tanınan imtiyazların hiçbiri tanınmasa, emeklilik verilmese, maaş öğretmen maaşı kadar olsa vs kimse gidip milletvekili olmak istemez.

ytd

Sitede kedilere yemek verdiğim için benimle kavga icindeler.yonetici kanunu bilmiyor.evi satıyorum.
    Maskenizi takın covid oldum.38 derece yatıyorum.

8. Dodurga'da seçimi yüzde 86.81'lik oyla AK Parti adayı kazandı

Çankırı Dodurga'da 13 yıl sonra yapılan belediye başkanı seçimini 995 oy alarak yüzde 86.81'lik orana ulaşan AK Parti Adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

Parti %86,81
    Diğerleri % 13,19

AK Parti 955

Deva 23
    T. Değişim 14
    Memleket 21
    Adalet 23
    Saadet 17
    Y. Refah 41

ERDOĞAN'DAN TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Dodurga seçimi nedeniyle partisini ve Cumhur İttifakını kutladı. Erdoğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum.

HABER MERKEZİ

https://www.gazeteduvar.com.tr/dodur...-haber-1571967

yorum ... demek ki
    Dodurgalılar durumlarından hoşnutmuş

Sayfa 633/1122 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz