Sayfa 66/275 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 2200 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Benzer düşünüyorum bende...kısmet.
    Kastım kapanış rakamı, daha aşağılara da iğne atabilir, ama son düzeltme gününün kapanışının o civarlarda olabileceğini düşünüyorum. (Can sıkıcılığı artırırlarsa kırmızı çizginin olduğu yer (206 USD) de olası bana göre. Bugünlerde küre de bulanık, net fikir vermiyor...

Düzeltme zamanının gelmiş olabileceğine inanmamın 2 temel sebebi var:

1) USD bazlı XU100'da RSI'ın aşırı alım bölgesine geldiği bir çok pazartesi gününün ertesi günü düzeltme başlamış.

2) Yine USD bazlı XU100'de resimde sarı oklarla işaretlediğim bölgede AB=CD formasyonu tamamlanmış gibi görünüyor.

Bunlar ilahi kanun değil ki tekrar etsin elbette. Sadece geçmişte olduğu için yine olabileceği ihtimalini düşünerek belli bir düzeltme gerçekleşene kadar nakite geçme kararı aldım. Belki de pişman olacağım, kimbilir. YTD.
    Son düzenleme : deva-i dert; 15-11-2022 saat: 00:22.
    25

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Kastım kapanış rakamı, daha aşağılara da iğne atabilir, ama son düzeltme gününün kapanışının o civarlarda olabileceğini düşünüyorum. (Can sıkıcılığı artırırlarsa kırmızı çizginin olduğu yer (206 USD) de olası bana göre. Bugünlerde küre de bulanık, net fikir vermiyor...

Düzeltme zamanının gelmiş olabileceğine inanmamın 2 temel sebebi var:

1) USD bazlı XU100'da RSI'ın aşırı alım bölgesine geldiği bir çok pazartesi gününün ertesi günü düzeltme başlamış.

2) Yine USD bazlı XU100'de resimde sarı oklarla işaretlediğim bölgede AB=CD formasyonu tamamlanmış gibi görünüyor.

Bunlar ilahi kanun değil ki tekrar etsin elbette. Sadece geçmişte olduğu için yine olabileceği ihtimalini düşünerek belli bir düzeltme gerçekleşene kadar nakite geçme kararı aldım. Belki de pişman olacağım, kimbilir. YTD.
    Kısmet. . garantisi yok tabiki ...ama ilk kural sermayeyi mümkün olduğunca korumak.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. “Borsa coşkuda da korkuda da abartır. Dönüşler ise hep ‘artık bu dönmez’ denildiğinde başlar.”
    1. gerçeği bu sıralar çoğunlukla ihmal ediyorum nedense. 2. gerçeğe toslamayız umarım.

Psikoloji genelde ‘artık sınırlarda, sat’ dedirtir, geçmiş işaretlerden güç alarak. Sonra ‘hata mı yaptık?’ ‘kuşkuları başlar. Sonra ‘galiba hata yaptık’ ile devam ettirip daha yukardan, tam da döneceği yerden tekrar pozisyon aldırır. Sonra geciken dönüş başladığında ‘yine, yeni, yeniden’ zamanlama hatası yaptığını görürsün.
    Sonuçta Adam Smith’in tamamen başka bir amaçla kullandığı invisible hand senin nasibini şekillendirir, ya da ‘nasip’ ‘invisible hand’in tam da kendisidir.. Ama tüm kararları sen almışsındır. İşaretleri okumuşsundur, sence rasyonel karar almışsındır, sonra yanlış psikoloji ile yanlış kararlar aldığını kendine kabul ettirirsin. Bu nedense lehine işlediğinde ‘üstün tercihler’ kendi eserin olur, aleyhine olduğunda ise ‘doğruyu bildiği ve beklediği halde psikolojik yanlış yaptığın’ yorumu yapılır ve bunu tekrar etmemekle ilgili kendine sözler verilir. ‘Nasip’ denen ‘invisible hand’ hayatının her safhasında aktif butonu ‘on’ olarak çalışmaktadır oysa.
    Son düzenleme : deva-i dert; 15-11-2022 saat: 12:05.

4. Nakitte kalmakta ne kadar direnebileceğiz bakalım?

5. kısa vade olanları sattım, ov-uv beklemede şuan , psikoloji gerçekten zor şuan herkeste

6. BNTAS 6,28
    TUKAS 20,84
    YATAS 22,28

ortalamalarla tekrar giriş yaptım..
    Son düzenleme : deva-i dert; 15-11-2022 saat: 17:30.
    25

7. kendi teorimize kendimiz uymadık hayırlısı.. olan KONKA'ya oldu
    25

8. o zaman olumsuz hava dağıldı mı sizin için ? göstergeler neyi işaret ediyor ?

Sayfa 66/275 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •