Sayfa 678/1003 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,417 - 5,424 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    uzun bir aradan sonra tekrar merhaba...

TDG incelemeye tekrar başladım...

içeriği:

yabancı özel sektör 9,76
    amerika tahvil 18,37
    romanya eurobond 12,9
    mexico 9,36
    hırvatistan 6,82
    şili 6,84
    rusya 1,99
    endonezya 12,41
    türk banka eurobond 4,3

SORU: abd 10 yıllıklar beklenildiği gibi 1,5-2,0 lere giitmesi bekleniliyor ise tüm ülke tahvil ve bonoları da yukarıya gitmesi beklenilmez mi?

DOLAYISYLA bu öngörü doğru çıkar ise TDG fonu (usd/try den bağımsız)gelecek dönemde getirisi negatif olabilir diyebilir miyiz?

usd/try bağımlı düşünür isek abd tahvillerinin yukarı gitmesi ile DXY de yukarı da gideceği için vs vs vs dolares yukarı yapacağindan
    tdg nin getirisi dolaresin getirisinden düşük olacaktır.bu çıkarımım doğru mudur?
    Selamlar, çok teknik ve iyi bir yanıt veremeyeceğim ama bende hem tdg hem ipv hem dbh hem de tle var bir miktar. Bunların içinde dolar düşerken en sağlam duranlari tle ve tdg idi. Ama sonradan (belki cds etkisi) tle ve dbh sağlam durmaya başladı, tdg düşmeye başladı, ipv zaten kurda ne oluyorsa aynen yansıtıyor gibi.
    Sanırım dolar 7,7- ,7,8 seviyesindeyken almıştım.
    Son durum tle artıda , dbh az ekside ipv ve tdg baya zararda .

2.  Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    Fon sepeti fonlarının serbest fonlara girmeleri yasak mı? Yani yasak olduğunu varsayıyorum, eğer değilse serbest fonlara yatırım yapan bir sürü fon sepeti fonu olurdu diye tahmin ediyorum. Bu şekilde küçük yatırımcı da serbest fonlara giriyor olabilirdi.
    Fon sepeti fonlarıni bilmiyorum ama değişken fonlar, serbest fonlara yatırım yapabiliyor. Örneğin Eib son dağılımında Pbk serbest fonu var.

Bazı portföy yönetim şirketleri hem çeşitlendirme olsun hem de diğer yönettikleri fonlar boş kalmasın diye, fon içinde diğer kendi fonlarını kullanabiliyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku

içeriği:

yabancı özel sektör 9,76
    amerika tahvil 18,37
    romanya eurobond 12,9
    mexico 9,36
    hırvatistan 6,82
    şili 6,84
    rusya 1,99
    endonezya 12,41
    türk banka eurobond 4,3

SORU: abd 10 yıllıklar beklenildiği gibi 1,5-2,0 lere giitmesi bekleniliyor ise tüm ülke tahvil ve bonoları da yukarıya gitmesi beklenilmez mi?

DOLAYISYLA bu öngörü doğru çıkar ise TDG fonu (usd/try den bağımsız)gelecek dönemde getirisi negatif olabilir diyebilir miyiz?

usd/try bağımlı düşünür isek abd tahvillerinin yukarı gitmesi ile DXY de yukarı da gideceği için vs vs vs dolares yukarı yapacağindan
    tdg nin getirisi dolaresin getirisinden düşük olacaktır.bu çıkarımım doğru mudur?
    Evet risk primleri ayni kaldığı varsayımıyla ABD tahvilinden riskli tum tahvillerin faizi artar değeri USD bazında düşer. Tahterevallinin en ucundaki riskli ulkelerde bunu daha sert hisseder herhalde. İnsanlar sadece CDS'e takmış durumda bu göz ardı ediliyor son eurobond ihraci daha düşük CDS'e ragmen daha yuksek kupon faiziyle ihraç edildi.

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Aşağıdaki sitedeki Icz Tanıtım dökümanında da geçmiş 2 yıllık performans simüle edilmiş sanırım, eşit ağırlık 20 hisseye sepet grafiğinde getiri %313 denmiş.

Tte aynı sürede tefastan baktım %251 getiri. Tte nin tahtını sallayabilir. Tte endeks fonu, Icz eşit ağırlık 20 fonu, Icz yönetim ücreti de Tte'ye göre daha fazla, bir miktar daha aktif yönetilebilir belki zamanla.

https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/ICZ
    Selamlar, AFT yurtdışı 20 hisseye eşit ağırlık yatırım yapıyor, KY için maliyetli ve vergi takibi sebebiyle eziyetli olduğundan mantıklı bir fon. BİST'ten 20 hisseyi eşit ağırlık almanın ne mantığı var anlamadım.

5.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Sn myfinans bu iki fondaki şirketler Amerikan borsalarında mi işlem görüyor, biliyor musunuz?
    AFS
    S&P Global 1200 Health Care Total Return Index (USD)

AOY
    %100 Ardour Global Alternative Energy Composite Total Return Index

Tam ne yaptıklarını ancak Şubat ayı dağılım raporunda görebiliriz

Ama şirketlerin ihraç ettiği yabancı ortaklık paylarına ve/veya bu şirketlerin depo sertifikalarına (American Depositary Receipts (ADR), Global Depositary Receipts (GDR)'a yatırım yapacaklar.

New York StockExchange (ABD), NASD** (ABD) ve LondonStockExchange (İngiltere) piyasalarının açık olduğu günlerde işlem göreceğine göre bu iki borsada yatırım yapacaklar galiba.

6.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku

içeriği:

yabancı özel sektör 9,76
    amerika tahvil 18,37
    romanya eurobond 12,9
    mexico 9,36
    hırvatistan 6,82
    şili 6,84
    rusya 1,99
    endonezya 12,41
    türk banka eurobond 4,3

Ben kendi adıma eurobond fonlarını defterden sildim.
    Onlar yerine hem dövizin getirisini hemde yatırım yaptığı varlığın getirisini verebilecek fonlara yönelme kararı aldım.
    Bu tür fonlar dövizin düşüş anında bile getiri sağlıyabiliyorlar.Mesela AFT.

Ama tabi dayanak varlıkları düşüşe geçtiğinde onların da dayanması mümkün olmayacak.

7.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Aşağıdaki sitedeki Icz Tanıtım dökümanında da geçmiş 2 yıllık performans simüle edilmiş sanırım, eşit ağırlık 20 hisseye sepet grafiğinde getiri %313 denmiş.

Tte aynı sürede tefastan baktım %251 getiri. Tte nin tahtını sallayabilir. Tte endeks fonu, Icz eşit ağırlık 20 fonu, Icz yönetim ücreti de Tte'ye göre daha fazla, bir miktar daha aktif yönetilebilir belki zamanla.

https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/ICZ
    Getiriyi bilmem ama volatilitede geçeceği kesin.
    %5 esit ağırlık resmen kırmızının tarzi oldu. Cok fazla aktif olmuyorlar. Zaten burada da pek oyun alanlari da yok gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Selamlar, çok teknik ve iyi bir yanıt veremeyeceğim ama bende hem tdg hem ipv hem dbh hem de tle var bir miktar. Bunların içinde dolar düşerken en sağlam duranlari tle ve tdg idi. Ama sonradan (belki cds etkisi) tle ve dbh sağlam durmaya başladı, tdg düşmeye başladı, ipv zaten kurda ne oluyorsa aynen yansıtıyor gibi.
    Sanırım dolar 7,7- ,7,8 seviyesindeyken almıştım.
    Son durum tle artıda , dbh az ekside ipv ve tdg baya zararda .
    hatırladığım kadarı ile

IPV :yerli eurobond (vadesi 500 günden kısa olanlar)
    DBH yerli eurobond(vadesi en çok buydu bir ara--1500 gün civarı)
    TDG yabancı eurobond(içeriğini yukarı yazdım)
    TLE yabancı eurobond (çoğunlukla gelişmekte ülke eurobondları,40-50 ülke ,şirket vardı)

yerli euorbondlar CDS ve usd/try den etkilenirken
    yabancı eurobondlar mevcut tahvilleri içeren ülkelerin ekonomik durumlarına ve usd/try ye bakar...

aslında cds dediğimizde bizim ülkenin ekonomik durumunun göstergesidir..

Sayfa 678/1003 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •