Sayfa 680/1027 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Tabii bu oluşumlar için birşeyler yazmak doğru değil havada kalır.. gelişmeleri takip edeceğiz..
    hakuna matara....memento mori.

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    belkide ben anlayamiyorum

benim anlamak istedigim kredi derecelendirme sirketinin ucretini neden borclanan veriyor da borcu veren vermiyor? yada paylasilmiyor?
    Kısaca yatırım yapmak isteyen için derecelendirilmiş 100'lerce ülke var. Kimse bunlar varken derecelendirilmemişe gitmez ya da kendi derecelendirmek için para ödemez. Arz-talep meselesi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. dolar 4.70 tl, hesapta 200 tl kalmıştı lazım olur diye. onu da mı dolara çevirseydim acaba. kafamda deli sorular...
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    TL'de kalanın parası eriyor pul oluyor.

Fiyatları çok net takip etmem ancak aklımda kalan fiyatlarla karşılaştırdığımda pahalılık almış başını gitmiş.

Hard Discount market serimizin BIM market ayağında geçen yıl ocak ayında 21TL olan peynirin kilosu 27küsüra çıkmış, 30TL lik kaşar peyniri 40TL. yüzde 35 zam var 18 ayda.

1,60TL ye satılan 5lt su 2,25TL olmuş. Yüzde 40 zam var.

18 aylık açıklanan enflasyon %16,

18 aylık halkın enflasyonu %38.

18 aylık Dolardaki artış %35+%5 faiz geliri:%40

18 aylık Mevduat getirisi %16
    İtibar kotası doluymuş,doğru söz daha ne denir,hani diyorlar ya eskiden şöyle enflasyon vardı falan,en azından sabit gelirlilerin maaşıda enflasyon oranında artar,insanlar böyle ezilmezdi...

5. Öğlen 4.62 -4.63 ten sonra cikiş umudum bitmişti seçim sonrasına kalmıştı abovv şimdi baktım 4.70 olmuş baklava parası çıkıveemiş.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    ev alıyorsun kredi masraflarını bankamı yoksa krediyi çekenmi üstleniyor ? para adamda işine gelirse hem böyle çerez paralarının ne hükmü varki alan ödeyiversin efendim..
    borcu borcu alan oder

ama borclunun kredi notu icin 3. sirkete parayi neden borclanan oduyor?

benim sorum farkli

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    diyelim ülkeyi yeni kurdun bosna hersek gibi, krediye de ihtiyacın var
    senin dış kredi ihtiyacın mı yoksa borcu verenin senin hakkında istihbarat yapması mı daha önceliklidir

dış piyasalara para aramaya çıktığında, benim hakkımda değerlendirme yapın bekleyeyim mı dersin
    yoksa işte benim değerlendirme notum, kredi koşullarını konuşmaya başlayalım mı dersin..?
    simdi anladim tesekkurler

4,7151 +0,0595 +1,28%
    gene zıplıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 680/1027 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •