Sayfa 69/1230 İlkİlk ... 19596768697071791191695691069 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 545 - 552 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Hakuro San Yazıyı Oku
    Yatırımcı ne hale geldi, makasa bak. Yazıklar olsun, borsada böyle kapkaççılar oldukça yatırımcıya gün yüzü yok.

Uzun vade yatırımcı risklerini iyi bilip, kontrolünü elinde tutarsa, bu dalgalardan ufak tefek sıyrıklarla kurtulacaktır.

Ben bu tarz ters hareketleri ek alım yaparak değerlendiriyorum...bu arada faz1 100x tl nin 72x tl si hisse alımına yönlendirildi.

2. Brisa ne güzel alım fırsatı verdi 6 tl altında...aslında hiç inmemeliydi, ama birileri daha ucuza alım fırsatı vermek istedi..sağolsunlar.

5,85 den 7,28 e 2 hafta bile olmadı...ne diyelim, masallah.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,295
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Brisa ne güzel alım fırsatı verdi 6 tl altında...aslında hiç inmemeliydi, ama birileri daha ucuza alım fırsatı vermek istedi..sağolsunlar.

5,85 den 7,28 e 2 hafta bile olmadı...ne diyelim, masallah.
    Shisssssh!
    Reklam yapmayalim.
    Ky saldirir olan bize olur.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Shisssssh!
    Reklam yapmayalim.
    Syg,
    Şaka bir yana benim bu tur batıl inançlarım yoktur��

Özellikle u-100 de bu tur paranoyalara gerek yok bence.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Shisssssh!
    Reklam yapmayalim.
    Syg,
    Dudu Hocam

Aman ky duymasın. aramızda küçük yatırımcı olabilir

Bakınız : Ben

şişşşşşt diyerek bile müthiş bir tüyo veriyorsunuz.

Saygılar
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Tofaşta 692 milyon kar gelmiş geçen seneye göre %21 yukarıda görüşlerinizi alabilirmiyim

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...64d763ccf148ff
    hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tofaşta 692 milyon kar gelmiş geçen seneye göre %21 yukarıda görüşlerinizi alabilirmiyim

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...64d763ccf148ff
    hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sıkıntı şirketlerde değil enflasyon faiz dolar üçgeninde.Basit bir hesapla tofaşın en iyi ihtimal 2 tl temettü verebileceği bir ortamda temettü verimi %10 eder.Neden yatırımcı %10 için hisse taşısın.6 ayda mevduattan alır %10.Hisselerin geçmişteki fiyatlarından çok düştü diye düşünmeyin.Firmalar yatırımlarını kur yüzünden erteliyor.Büyüme oranları yavaşlayacak.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Sıkıntı şirketlerde değil enflasyon faiz dolar üçgeninde.Basit bir hesapla tofaşın en iyi ihtimal 2 tl temettü verebileceği bir ortamda temettü verimi %10 eder.Neden yatırımcı %10 için hisse taşısın.6 ayda mevduattan alır %10.Hisselerin geçmişteki fiyatlarından çok düştü diye düşünmeyin.Firmalar yatırımlarını kur yüzünden erteliyor.Büyüme oranları yavaşlayacak.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tofaşta iç piyasa %23 daralırken dış piyasa %12 civarı daralmış ancak ihracattan yırtmış.
    Şu anda 9,4 milyar gelirin 7,2 si ihracattan geliyor. Dolayısıla kabaca gelirin %76’s Türkiyeden şimdilik etkilenmiyor.

Maliyetim 24 civarı gelecek yıl bugün 28,5 olsa yüzde 18 enflasyonu kurtarıyor.

Üstüne ne kadar temettü dağıtırsa benim için kar aynı hesabı mevduatta yaptığımda yüzde 21 mevduat faizi alırsam ancak enflasyonu yenebiliyorum kar etmem içinse üstüne artış gerekiyor.

Mevduatla fark ise alınan riskte zira hisse geçen seneye göre %25 eksi’de tek yatırımım hisse olmadığı için bu riske belli oranda girmekte sakınca görmüyorum.

YTD değildir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Sayfa 69/1230 İlkİlk ... 19596768697071791191695691069 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •