Sayfa 696/1122 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

şöyle düşünüyorum: lan bu şartlarda evlen ev kur çocuk sahibi ol akıl karı değil. kafayı yemje lan...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,151
     Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    şöyle düşünüyorum: lan bu şartlarda evlen ev kur çocuk sahibi ol akıl karı değil. kafayı yemje lan...
    Yakarsin kendini valla..

En guseli seviyeli birliktelik mi?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,151
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Fakirleşme, alım gücündeki düşüş demektir.

Geçen yıl, asgari ücretli 1 maaşı ile 40 lt benzin alıyorken, bu yıl 30 lt benzin alıyorsa reel anlamda fakirleşmiş yeni alım gücünü kaybetmiş demektir.
    Hafizam gucludur.
    Bu nedenle izdirap cektigimi dusunur, unutkan veya balik hafizalilara imrendigim de olmustur zaman zaman.
    Bu ozelligim nedeni ile yakin cevrem tarafindan kinci olarak bile yaftalandim.
    2015 yilinda note 5 cikmisti.
    Benim note 2 de eskimisti.
    Gittim 1500 TL yi sakkadanak masanin uzerine koydum ve en ust model telefonu aldim.
    Aradan 7 sene gecti.
    Galaxy S22 ultra cekiyor canim ara ara ama 30K TL yi sakkadanak masanin uzerine koyamiyorum.
    Reel olarak dolar bazinda bu telefonun fiyatinda bir artis oldugunu dusunmuyorum.
    Ama dusen benim gelirim, alim gucum..
    Ayni sey arabalarda diger tuketim mallarinda da cok acik gorunuyor.
    Bundan onceki 2 aracim Golf highline idi. 5 sene olunca eskiyi hanima verip kendime bir tane sakkadanak alirdim kredisiz, borcsuz.
    Simdi yapamiyorum.
    Gittim golf yerine Polo aldim, o bile dokandi acikcasi.
    Bundan sonra da Samsung yerine Xiaomi'ye, VW yerine Skoda'ya, Migros yerine BIM'e bakarim diye dusunmeye basladim.
    En son yurtdisi tatilim 2017 idi, o sene 3 defa yurtdisina ciktim. 2 defasi iki farkli yunan adasi idi.
    Su anda ilgilenemiyorum bile.

Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yakarsin kendini valla..

En guseli seviyeli birliktelik mi?

Syg,
    seni dinlemedik dudu abey. bu sefer dinleyecem.

5. En az 3 çocuk yapacaksın yapamazsan ülkenin haline ekonomik sorunlara göçmenlere emeklilik sistemine ağlama hakkın yok.

Yap 3 tane kendini kurtarsın haytalar.

Kadın başına 2.1 doğum gerçekleşmeyen bütün ülkeler çökmeye mahkumdur. Kadın başına 2.1 ortalama yakalayamayan bütün toplumlar azınlık olmaya mahkumdur. Bilim böyle diyor. Ekonomi konusunda bilimin dediğini yapalım diyenler çocuk konusunda çocuk düşmanı insan düşmanı kesiliyorlar nasıl iş anlamıyorum. Sonra samimiyetsiz samimiyetsiz kimse ağlamasın. En az 3 sağlıklı çocuk.
     Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    En az 3 çocuk yapacaksın yapamazsan ülkenin haline ekonomik sorunlara göçmenlere emeklilik sistemine ağlama hakkın yok.

Kadın başına 2.1 doğum gerçekleşmeyen bütün ülkeler çökmeye mahkumdur. Kadın başına 2.1 ortalama yakalayamayan bütün toplumlar azınlık olmaya mahkumdur. Bilim böyle diyor. Ekonomi konusunda bilimin dediğini yapalım diyenler çocuk konusunda çocuk düşmanı insan düşmanı kesiliyorlar nasıl iş anlamıyorum. Sonra samimiyetsiz samimiyetsiz kimse ağlamasın. En az 3 sağlıklı çocuk.
    açım aç ne çocuğu ne karısı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,151
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    En az 3 çocuk yapacaksın yapamazsan ülkenin haline ekonomik sorunlara göçmenlere emeklilik sistemine ağlama hakkın yok.

Valla ben 2 cocuk yaparak en azindan nufusun azalmamasi icin uzerime duseni yaptim.
    Onlari en iyi okullarda okutmaya gayret ettim.
    Ozel yuvadan basladi her sey, ozel okullarla devam etti, ozel hocalar ozel dershaneler hepisi uzerimden gecti, yetmedi ozel uniler, yaz okullari, yurtdisi masteri v.s de geldi.
    Bu surecte dovlet hic destek olmadi, tam tersi kostek oldu.
    Egitim ve saglik harcamalari matrahin %10 u kadar vergiden indirebilirsin dedi. Vakif uni ucretini indirtmedi. Yurtdisindaki masraflar olmaz dedi.
    Izdirabim hala bitmedi.
    Simdi birer ev almazsam gecinemezler diyorum.
    Babam 4 cocuk yapmis..
    Ben 2 taneyi zor yaptim.
    Cevremde bir cok yasitim var tek cocuk ile idare ettiler.
    Bizden sonraki kusak evlenmeye bile cesaret edemiyor.
    Dede olanlar varsa ellerinde, avuclarinda torunlarinin egitim masraflarini odemeye devam ediyorlar cocuklarininkini odedikleri gibi.
    Durum budur..
    Acikli ama gercek bu..

Syg,

8. Organik tarım' hamlesi
    Nisan 2021'de Sri Lanka lideri Gotabaya Rajapaksa tüm suni gübre ithalatını durdurarak, çiftçileri organik alternatife yönelmeye zorladı.
    Bu adım, ülkedeki kamuoyuna ve dış dünyaya "ekoloji dostu" bir hamle olarak yansıtılsa da, asıl neden tükenmekte olan döviz rezervleriydi.
    Bu politika ters tepti. Ülkenin temel gıdası olan pirinçte rekolte düştü, ülke gıda ithalatına bağımlı hale geldi.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-62173610

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 696/1122 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •