Sayfa 703/1030 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,378
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Yok öyle şey. Daha bugün işlem yaptım. Sizin fark etmeyeceğinizi düşünmüş olabilir. Bir keresinde X bankasında vade sonunda bana verilen oranın altında tabela faizi üzerinden getiriyi hesaplamışlar. Fark etmesem düzeltecekleri falan yoktu. Hemen MT sine yaptıkları hatayı gösterdim. Faiz farkını iki sonra hesabıma yatırdılar.
    Ben uzun bagladigim zaman gunleri google calender'dan sayarim.
    Gunleri numaralandiriyor..
    Vade donus gununun numarasini vade baslangic gununun numarasindan cikarinca cok kolay kac gun oldugunu buluyorum.
    Sonra asagidaki formule gore faiz hesabimi yapip daha ayni gun ne faiz gelecegini net olarak mt ile teyitlesiyorum.

Anapara x faiz orani /36500 x vade gun sayisi x 0.85 (stopaja gore) = net faiz

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim yorumlarınız için. Galiba artık çok geç. Demek ki adamlar böyle böyle çoğu kişiden %1 kesiyorlar. Neyse. Ne demişler... Tecrübe yiyilen kazıkların bileşkesidir. Adamlar cin gibi. Bunlarla at pazarlığı yapmak lazım. Yoksa sulu dereye götürüp susuz getirirler. 130 tl sadakam olsun vakıfbanka. Ne diyeyim.
    Valör olayı benim bir defa başıma beldi, odea'da
    Sonradan mt ile görüşüp farkını aldım

Onun dışında başıma valör ile ilgili bir olay gelmedi
    MT'ler benim hassas olduğumu bildikleri için tenezzül etmiyorlardır muhtemelen

Hatta 17'den sonra bile hesap açtığım zamanlar oldu, onlarda bile valör kaybı olmadan bağlattım

Bence hakkınızı arayın
    Ya valörü düzeltirler yada farkı yatırırlar

3. Berat Albayrak: Enflasyonla mücadelede başarılıyız.Tüm firmalar, belirlenen logoyla birlikte yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt etti.

Şimdiden yerini yapıyor. ekim ayının enflasyoununu düşük göstermek için.

4.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    Bu iki ay boyunca BİM in sözünün takipçisi olacağım
    ben bim den hic pisman olmadım hem reelde alısveris acısından hem borsa da hissesi olarak ben her markette fiyatlara dikkat ederim bim gercekten halkmar ve a101 e gore daha ucuz ..adam hem halka veriyor hem borsoda yatırımcısına kazandırıyor ..milyrlarca dolarlık adamlar hissesine sahip cıkmazken adam kendi hissesine sahip cıkıyor kendi hissesini alıyor hersene temettu bedelsiz daha ne versin ...bim hissesinden yıllardır hep kazandım ...ama halkmarı sorma hergun birseye zam var ....mesela daha demin 1 lt coca cola aldım 3.5 tl olmus dun yumurta koli 14.90 tı bugun 15.90 yapmıs ...cola daha 10 gun once 3 tl idi ..cola cı bitaraftan koyuyor onlar bitaraftan .

5.  Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Berat Albayrak: Enflasyonla mücadelede başarılıyız.Tüm firmalar, belirlenen logoyla birlikte yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt etti.

Şimdiden yerini yapıyor. ekim ayının enflasyoununu düşük göstermek için.
    Önce bindirim sonra indirim yaparlar

6. Ben tüm bunları "Enflasyonu Maaşlara yansıtmama çabası" olarak algıladım.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan82 Yazıyı Oku
    burgan internet eft limitim 100k iken 30k ya indirmişler neden oldu anlamadım ama en yakın zamanda şubeye gidip dilekçe ile 500k veya en fazla kaç yapıyorlarsa arttıracağım.
    500k üstü eft limiti arttırımını KALICI olarak yapmıyorlar ancak ''yüklü eft yapmak istediğiniz gün bizi arayın biz de ilgili bölümden uygunluk alalım ve eft işleminizi yapın sonrasında tekrar limiti düşürürüz'' diyorlar.Arayacaksınız uygunluk alacaklar size dönecekler siz işleminizi yapacaksınız vs. ne kadar zaman alır dediğimde eft bitiş saati olan 16:30 a kadar yapmış oluruz dediler saat 16:30 dan sonra eft diğer bankaya geçecek ve işleminizi bağlayacaksınız !! ya valör uygularız derse karşı banka ne olacak ? zararı kim karşılayacak? 500K üstü paralar için Burgan dijital sıkıntı çıkaracağa benziyor.
    Bu nedenle koy kotuna gitsin dedim sadece günlük çerez miktarı tutuyorum diğer bankaların hoş geldinlerini bitirdiğim için.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,378
    Sallandiracaksin Taksim meydaninda 3 kisi firsatcilik yapan bak enf nasil dusuyor.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 703/1030 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •