Sayfa 719/1001 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,745 - 5,752 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Dolar artıyor diye borsanın artması bana biraz sakat gibi geldi. Ülkede sermaye yok, şirketlerin temettü verimleri genelde düzensiz ve düşük oranda, borsaya uzun vadeli para bağlayacak sermaye yok. İş adamları sermaye fakiri ve sürekli borç ile yatırım yapıyor zaten.

Yabancı seçimlerden önce gelmez. Oyunun kuralları onların anladığı dilden değil. Fabrika yatırımları bile ancak küçük ölçekte olur. Cevdet Akçay gelin buraya her türlü desteği vereceğiz mesajı onlarda ters algı yaratıyor dedi. Burası tam rekabetin geçerli olduğu ülke, başarısız olacaklar hiç gelmesin dense daha etkili olabilir. Adamlar AB'ya sizi alamayız buranın rekabetine dayanamzsınız demişlerdi.

Ayşe teyze bankaya 1 milyon koyacağına borsaya koysa acaba düzenli geçim sağlayabilir mi, bence bizim borsada parası pul olur. Onun için dolar ve kısa vadeli mevduattan vaz geçmiyor.

Bu BES'de ekstreyi görenler de 2022 veya 2023'de 10 yılı doldurdukları için kaçarlar bence. Sistem zamanı doldurunca bir an önce kaçmayı teşvik ediyor.

Bence bizim borsada aynı para dönüyor hacim oluşuyor adranalin ihtiyacı giderilmiş oluyor. Borsa oyuncusu ile uyumlu olmayanın hissesini yükseltmiyorlar.

Hani muhalefe alsa, biz gelince işler düzelecek beklentisi var derim.

Bir arkadaş yazmıştı, borsada oynayanlar kriptolara gitse orada voleyi vururular diye. Bana uymuyor hala ısınamadım ama politik veya ekonomik görüş vs orada olmadığı için başarı şansı olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Ağa özellikle sigorta tarafını yıpratan kaskodur.. bilgin olsun.. çokta şey yapma.. ülke de tasarruf artmaya başladığı zaman sigorta ekmeğini yersen .
    Benim düşüncem budur..
    Şuan öyle bir durum zor..
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    bu süreçte risk yönetimini en iyi yapan sektör sigorta sektörüdür diye düşünüyorum. sonuçta ülkedeki riskleri, müşterilerinin durumlarını en iyi onlar bilir.

ucuz, temettü veren sigorta şirketlerinden sepet yapmıştım.

henüz yükseliş o tarafa çok fazla yansımadı.

bilançolarını da çok yakında görürüz.
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Benim hocam onu diyen
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Dolar artıyor diye borsanın artması bana biraz sakat gibi geldi. Ülkede sermaye yok, şirketlerin temettü verimleri genelde düzensiz ve düşük oranda, borsaya uzun vadeli para bağlayacak sermaye yok. İş adamları sermaye fakiri ve sürekli borç ile yatırım yapıyor zaten.

Yabancı seçimlerden önce gelmez. Oyunun kuralları onların anladığı dilden değil. Fabrika yatırımları bile ancak küçük ölçekte olur. Cevdet Akçay gelin buraya her türlü desteği vereceğiz mesajı onlarda ters algı yaratıyor dedi. Burası tam rekabetin geçerli olduğu ülke, başarısız olacaklar hiç gelmesin dense daha etkili olabilir. Adamlar AB'ya sizi alamayız buranın rekabetine dayanamzsınız demişlerdi.

Ayşe teyze bankaya 1 milyon koyacağına borsaya koysa acaba düzenli geçim sağlayabilir mi, bence bizim borsada parası pul olur. Onun için dolar ve kısa vadeli mevduattan vaz geçmiyor.

Bu BES'de ekstreyi görenler de 2022 veya 2023'de 10 yılı doldurdukları için kaçarlar bence. Sistem zamanı doldurunca bir an önce kaçmayı teşvik ediyor.

Bence bizim borsada aynı para dönüyor hacim oluşuyor adranalin ihtiyacı giderilmiş oluyor. Borsa oyuncusu ile uyumlu olmayanın hissesini yükseltmiyorlar.

Hani muhalefe alsa, biz gelince işler düzelecek beklentisi var derim.

Bir arkadaş yazmıştı, borsada oynayanlar kriptolara gitse orada voleyi vururular diye. Bana uymuyor hala ısınamadım ama politik veya ekonomik görüş vs orada olmadığı için başarı şansı olabilir.

4. Ariston abi yılanoğlu yükseldiği için mi borsa yükseliyor yoksa borsa yükseldiği için mi yılanoğlu yükseliyor. Bu konuda düşünmek lazım
    Mesela şuan dış piyasalar gırnızı biz koyu yeşil
    Sence sebebi nedir bu ayrışımın

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Benim hocam onu diyen

Benim teknik analizim ayıf. Düşünce alıp yükselince satıyoruz, Bozkurt ile aynı mantık gibi.
    Normalde yükselirken alıp düşerken satmak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ariston abi yılanoğlu yükseldiği için mi borsa yükseliyor yoksa borsa yükseldiği için mi yılanoğlu yükseliyor. Bu konuda düşünmek lazım
    Mesela şuan dış piyasalar gırnızı biz koyu yeşil
    Sence sebebi nedir bu ayrışımın
    Doları yükseletenlere borsada cevap veriliyor gibi, doları bozdurduğunuzda bu fiyatlar olmaz denmek isteniyor ama çok saçma. Dünya Türkiye'den ibaret değil, zaten adamlar iktidardaki gibi düşünseler dolar almazlar. Ülke ikiye ayrıldı, iyi yaşamak isteyenler ve önemli olan devlet ve ahiret diyenler.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sindoma
    2 maddeye ithafen..
    Perşembe günü MB sabit bırakabilir faizi diye olabilir..

1. madde..
    Sırası gelmemiştir..Mal dağıtımına tam geçtikleri esnada bahsedebilir..

3. Bilmiyorum..
    Dolar için 22 rakamı var ise katar vs den bahsediliyor ozaman krdmd oturan neden 250.000 lot satar hikaye dolar yukarı borsa yukarı işlediği düzenekte , şuanda dedikodu ve spekülatif rakamlar çok döner buna dikkat edilmeli bence.

Sayfa 719/1001 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •