Sayfa 721/1312 İlkİlk ... 2216216717117197207217227237317718211221 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Konut ihtiyacını karşılamanın fahiş kirayı önlemenin en hızlı yolu, 2 den fazla evi olana katlamalı vergidir
    Gerisi boş iştir
    Hükümet arsa verecekmiş, ev yapacakmış o işler yandaş müteahhitleri sevindirir başka işe yaramaz
    TOKİ garibana ev yaptı görüyoruz şu an durumu, %75 i kirada !!!
    Ayrıca yeni yapılacak evler nerede? Dağın başında, benzin mazot 25 TL, otobüs minibüs 7 TL, hadi git gel nasıl gidip geliyorsan
    Boş hayaller, amaçsız işler, tıpkı 0,99 kredi gibi, ev ve kirayı yükseltmekten başka hiç bir işe yaramadı

insallah isteyen herkes ev sahibi olabilir ... boylece hayatinda selam bile vermeyecegi tiplerle muhattap olma zulmunden kurtulmus olacaktir.. ytd
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Konut ihtiyacını karşılamanın fahiş kirayı önlemenin en hızlı yolu, 2 den fazla evi olana katlamalı vergidir
    Gerisi boş iştir
    Dediğiniz oldu ve ikinci eve "ağır" vergi kondu diyelim.
    Sonra ne olur hiç düşündünüz mü?

Evet tahminleri alalım.

Her seferinde bu vergi lafı ortaya atıldıkça aynı şeyleri yazmaktan bıktım.
    Biraz da ne olacağını siz yazın ben okuyayım. Mantıklı bir projeksiyon yaparsanız belki aklıma yatar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dediğiniz oldu ve ikinci eve "ağır" vergi kondu diyelim.
    Sonra ne olur hiç düşündünüz mü?

Evet tahminleri alalım.

Her seferinde bu vergi lafı ortaya atıldıkça aynı şeyleri yazmaktan bıktım.
    Biraz da ne olacağını siz yazın ben okuyayım. Mantıklı bir projeksiyon yaparsanız belki aklıma yatar.
    direk satarım....

5. Beleş makarna, kömür sistemini hak telâkki eden zihniyetin geldiği noktaya bak; varlık vergisi..., it gibi çalışıp anayasal mülkiyet hakkına güvenen insanın malına çökmeyi çözüm olarak, hak olarak evrilme..

6. Bence en iyisi mevduatlara çökelim.
    Bir insan kiracıyken, diğerinin iki evi olmasını yanlış buluyorsak, birinin borcu varken, diğerinin mevduatı olması da yanlış.
    Devlet mevduatlara çöküp vatandaşın borçlarını kapatmalı.

O değil de, ben ikinci eve koyulacak katlama verginin, kiraları nasıl düşüreceğini halen merak ediyorum.

Meraktan uykum kaçacak bu gece.
    Aramızdan ne cevherler çıkacak kim bilir.
    Ekonominin kitabını yeniden yazıyoruz, Keynes falan halt etmiş.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    O değil de, ben ikinci eve koyulacak katlama verginin, kiraları nasıl düşüreceğini halen merak ediyorum.

Meraktan uykum kaçacak bu gece.
    1 arkadasin bahsettigi vergi
    2 yabanciya satisin yasaklanmasi
    3 en az enflasyon orani kadar mevduat faizi

ev fiyatlari dustu mu .....dustu......
    ev almak kolaylasti mi....kolaylasti...

Kiralara gelince :

Bu konuda kafa yormadim....
    Ama evini satamayanlar yuksek vergi vermek yerine kiraci hic degilse vergi mi kurtarsin diyebilir mi !!!

Ev temel ihtiyactir...
    Rant araci degildir...
    Olmamalidir...
    Olmamasi icin ne gerekirse yapilmalidir...

8. Ekonomi 2. eve vergi koyalım. Bankada doları olanların dolarını tl'ye çevirelim. Zenginden alıp fakire verelim gibi peynir gemileriyle yürümüyor.
    Eğer olandan alıp olmayana verselerdi, insanların çalışmak için zerre motivasyonu kalmazdı. Bu durum ise insanlara refah sağlamaz aksine komple herkesi fakirleştirirdi.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Sayfa 721/1312 İlkİlk ... 2216216717117197207217227237317718211221 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •