Sayfa 732/1009 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Türk bankalarında verdikleri kredileri geriye alamıyorlar sıkıntı büyük ayrıca ABD 10 yıllıklar 1,6 in üzerinde 1,8 e kadar sıkıntı yok fakat 5 yıllıklar 0,8 in üzerinde eğer 1 ve üstü olursa o da büyük sıkıntı

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu geceki kur hareketi de bu sebeptenmiş.
    Kurdaki yükselişle ilgili olarak BloombergHT'ye bilgi veren bankacılar, akşam saatlerinden sonra 8,50'nin üzerine çıkan fiyatlamanın yurt dışı bankaların talepleri ile bir anda hızlandığını belirterek oluşan talebin nedenlerinden biri olarak bugün New York Times'da yer alan ABD Başkanı Joe Biden'ın altyapı yatırımlarını artırmak için teklif edeceği 6 trilyon dolarlık bütçenin uzun vadeli tahvil getirilerinde yarattığı yükselişi gösterdiler. Haberin ardından ABD 10 yıllık tahvil getirisi yeniden %1,60'ın üzerine çıktı.
    https://www.bloomberght.com/dolartl-...kselis-2280940

Yani faiz denildiği gibi 2 olsa dolar/TL ne olacak acaba.
    Dalgalı kur sisteminde dövizin fiyatını
    Piyasada oluşan anlık, arz ve talep belirler.!!!
    Talep arzdan yüksekse olursa füze olur.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün , baktım ki kurlarda bir şeyler oluyor. Fiba şubemi arayarak '' yarın size biraz TL getirsem Kiraz hesabı kaçtan başlatırsınız '' dedim. bakayım dedi ve '' artık bankamız 19,5 orandan vazgeçti, en yüksek 19 veriyoruz '' dedi. Ama ekranlarda şu an bile alt yazı ile 19,5 reklamınız dönüyor dedim. Bize verilen talimat diyerek kesti attı.

başka arkadaşlarda enpara oranlarındaki düşüşü yazmış. Demek ki ; genel eğilim düşüş başlamış. Yeşil soğana devam diyenler çoğalacaktır. Lakin her yeşil soğan zamanı gelince kuru soğan olmak zorunda.
    Daha once kullandığınız icin 19.50 vermemeleri normal
    Enpara o arkadaşa supriz oran vermişti belli bir sure icin o sureden sonra çok düşük görmesi normal.
    diger bankalarda da bir düşüş gormedim.

enflasyon 2 ay 17.xx lerde kalıcak sonraki 3ay 18 ve ustune çıkacak faiz artışı olmazsa stopaj indiriminin devam etmesi gerekir yoksa cift hane yoluna gireriz.

30 Eylüle kadar 0 stopaj olsa çok güzel olur su ortamda .
    Son düzenleme : paramanya; 28-05-2021 saat: 00:53.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Stopaj indirimi için son 3 resmi gazete günü
    Eğer olacaksa Pazartesi gecesi yayınlanacak resmi gazetede olabilir en son.

Stopaj uzamazsa şu an en avantajlı olan günlük hesap Nkolay bono olacak.19,50'den %5 stopajla devam imkanı var.
    Diğer günlük mevduat uzama olmazsa stopajı yüksek kesecek.

PPF'nin en iyisi bile bugünlerde Nkolay'ın gerisinde kaldı.Onlardada eskiden alınanlar stopajsız gidecek ama, yavaş yavaş gerileme riski başladı PPF'lerde.

İyi düşünüp karar vemek için son 2 gün.
    En Uzun vadeyi kapatmışlar yine bana 82-112 gun verdi ustunu hic görmedim.stopaj uzayacak bence..

5. https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...atlar-duser-mi

Öyle görünüyor ki, artan girdi maliyetleri yüzünden ya fiyatlar daha da artacak ya da millet dükkânı kapatıp, üretim yapmamaya başlayacak. Bu da her halükarda enflasyonu ve büyümeyi etkileyecek. Dolayısıyla vatandaşın cebini...

demişşşş

burda zurnanın zırt dediği konu "dükkanın kapatılması".........

6. $ 8.5637 ..

7. Verdim yetkimi aldım patatesimi,çok mesudum çookkk

8.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Verdim yetkimi aldım patatesimi,çok mesudum çookkk
    Patatislerin içi çürük çıkıyor ama.Kesip baktinmi hiç.
    Nerden buluyorlar bunlari çok merak ediyorum.

Sayfa 732/1009 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •