Sayfa 758/999 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dün gece dolar kuru 6.32 lirayı, gram altın 313 lirayı görmüş.

Ama şöyle ama böyle.

Yok şundan oldu, bundan oldu.

Bir şeyin ayağını alıştırmaya gör.

Hafızaya attığı o tutarı unutmayacak ilk fırsatta hatırlayacaktır.

Bu arada İzmir yanarken, dün bizim buzdolabı buraya kadar dedi.

Ne kadar gerekli bir demirbaş olduğunu insan arızalanınca anlıyor.

Buzluk çöp oldu.

Yedek buzdolabı da mafiş çıktı.

Mini buzdolabı ile idare ettik.Sabah ilk iş doktor arar gibi servis aradık.

Şimdi bitti işi.

Aynen hastanın operatör doktoruna duyduğu sevgi ile muhabbetle uğurladık ustayı.

2. Akşam yine kamikazeler yoklamış.. bu iki oluyor; Londra kanalı kısıldığından beridir.. önceki yılbaşı ertesindeydi.. neyse ki çıktığı hızla iniyor.. ancak bunun her zaman böyle olacağını kim garanti edebilir ? 🙂

3. Robotu açtılar yine,alttan alta odunu veriyorlar

4. Bizimkiler de kamikazelerden tekniği öğrendi; sığ piyasada işlem geçiyorlar.. dengelenme çabaları 🙂

5.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Akşam yine kamikazeler yoklamış.. bu iki oluyor; Londra kanalı kısıldığından beridir.. önceki yılbaşı ertesindeydi.. neyse ki çıktığı hızla iniyor.. ancak bunun her zaman böyle olacağını kim garanti edebilir ? ��
    O kamikazelerin işaretlediği alanın bi yüzde 5-10 üzerini görüyor genelde..
    Hatırladıklarım..
    2017 ekim..ABD vize krizi 3.80 leri gördü..
    gevşedi 3.60 lara 3.96 ya kadar gitti sonraki 2 ayda..
    ocak 2019
    5.85 ü gördü..
    gevşedi 5.30 lara..
    6.24 e gitti

Dün gece 6.30-40 ları gördü..
    Yukarıdaki rakamları uygularsak 6.70 ler hedefte gibi gözüküyor 1-2 ay içinde.

#sondakika Rusya: Suriye ordusunun İdlib operasyonları Türkiye ile yapılan anlaşmayı ihlal etmiyor

7. Dolar düşerken 5.8, 5.7, 5.6, 5.5 'ten almaya eli gitmeyenler şimdi alsak mı diye tutuşmuş bakıyorlar.
    Bu iş böyle, dolar ben dibime geldim hadi beni alacak olan alsın demez, dipte de beklemez.
    Ya inerken alacaksın, daha düşünce de ağlamayacaksın sabredip bekleyeceksin..
    Ya da çıkarken alacaksın, keşke daha önce alsaydım demeyeceksin..

Al-sat yapıp kar etmeyi planlayanlara da kendi verilerimi yazayım : düşerken aldıklarımı çıkarken satıyorum, düşerse geri yerine koyarım diye, 5.6'dan beri satıcıyım, satış ortalamam da bugünkülerle beraber 5.72'ye çıktı, yani şimdiden on kuruş zarardayım, hiç satmasam daha iyi olacaktı. 5.72 altına inerse de yerine daha ucuza koyacağım için kar etmiş olacağım.
    Son bir yılda da al-satlarla dolarlarımı yüzde üç-dört kadar artırabildim. Bu kadar uğraşmaya çok küçük bir getiri, onun yerine biraz daha iyi yerden maliyetlenebilmeyi tercih ederdim.
    Kısacası benim tavsiyem eğer iyi yerden dolar alabildiyseniz ellemeyin, kötü yerden aldıysanız bir bölümüyle trade etmeyi deneyebilirsiniz. Yüksek mevduat faizi veren bir bankaya yatırmak çok daha kolay olur.

(ekleme: son bir yıldır dolar topluyorum, ort. maliyetim faiz ve alsat kazancı dahil 5.4 dolayında, zarardayım, mevduatla karşılaştırınca dolar 5.9 gibi olunca başabaş geliyor)

8. https://www.bloomberg.com/quote/USDTRY:CUR

grafikten sildiler zıplamayı
    ?

Sayfa 758/999 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •