Sayfa 771/1002 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821871 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,161 - 6,168 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    23 yıldır BIST ve 17 yıldır viobda aktif işlem yaparım.Zamanında forumda onlarca arkadaşla tüm zamanımızı teknik-formasyon,fibonachi-EW,metastock sistemler,matriks algortimalar vs. verdik..Aylarca forumda zihin fırtınası esti…ÖYS de dereceye girmiş mükemmel analitik yapan arkadaşlar da vardı.

-Yüzlerce sistem ,metastock diliyle yaptım denedim.
    -zaten formasyon kısmı en kolayıdır.Borsaya ilk başlayan bunu 7 günde çok rahat kavrar.İsteyene KADİR KOÇAK tüm e-kitaplarını veriyor.

Sonuç:
    1- Hissede trade etmek akıl işi değildir.Geçen sene hissede oturan %400 aldı ama trade eden tonlarca komisyon verdi.ve yapsa yapsa %200 (en iyi ihtimalle) yapar…Uygun endekste 4-5 hisse al ve bekle..GUNDİ bu açıdan haklıydı.(alıp bekleme)..İKİGÖZÜM GİBİ..
    2- Formasyonlarla trade etmekle asla düzenli kar elde edilemez.Formasyon dediğiniz zaten en basit teknik yaklaşımdır..Borsanın 1. Sınıfı gibidir.Orada belirsizlik vardır (SAATLİK KAPANIŞ MI(2 SAATLİK Mİ) ¦GÜNLÜK KAPANIŞ MI(BAZEN 2 GÜN DERLER)..

Misal OBO var diyelim..¦Boyun çizgisi 4.000 olsun.Günlük kapanış bekleyelim.3.900 den gün kapattı.SHORT veya eldeki hisseleri sattınız.Ertesi gün fiyat 3.700 oldu oradan 4.100 üzerinde kapattı..
    Short kapatıp longa geçmelisiniz ama muazzam zarar var..veya sattığınız hisseleri yukardan almalısınız..PY zaten bu noktaları bildiği için çok üzerinde-altında kapatarak max. Zarar etmenizi sağlar..Bu zararlar hisse trade içinde aynen geçerlidir.

SİZE ÖNERİM BU İŞLEMLERİ DENEYİN..AMA 10 TANE PEŞPEŞE AYNI FORMASYONU AYNI KURALLARLA DENEYİN….ve sonucu görün.Ama kuralları başta koyun.günlük kapanış(lar)-saatlik kapanış(lar)..net olsun..¦KISACA SÖYELEYEYİM ,BATARSINIZ..¦buyrun sanal olarak deneyin..

3- Fibonaccihi –elloit onlarda aynı mantık..10 kere dalga çiz..olmadı bu olsun..
    4-METASTOCK sistemler: kraldır.giriş –çıkışı nettir.3. nesil en gelişmiş sistem
    çeşididir.ALGORTİMADIR… ama bunu manuel kullanırsınız.SİSTEM TESTİ SAYESİNDE mesela 80 ardısıra işlemin sonucunda oluşacak performans esasında sizin o haftaki başarınız olacaktır.KAZANÇ EGRİSİ DÜZ OLAN SİSTEM(alttaki grafikte olan sistem) ,gerçekte sizi %90 başarılı kılar.mesela bu sistem 80 işlem sonucunda elde edilen kar eğrisidir..sadece long-flat olarak…ayda ortalama(vioba denk) 700 puan kazanmıştır. Haftalık 200 puandan sonra ilgilenmesen de olur.Bir tekniğin-sistemin PEŞPEŞE EN AZ 20 İŞLEMİNİ GÖRMEDEN ASLA ONU DENENEMEK LAZIM..ASLA…

Forumda 3-5 arkadaşın sistemi-algoritması var.Gayet güzel trade ediyorlar.
    SAÇMA SAPAN-UYGULANDIĞINDA SİZİ ZARAR ETTİRECEK ve kendi çalışmanızla 3 günde rahat kavrayacağınız ve borsanın İLK ADIMLARI olan trade-formasyondansa : ya alıp uzun süre beklemek yada bir algoritma yapmak lazım…

Zamanında sn. saraylı,larossian,teberrus.. vs. vardı.ONLARIN BİLGİSİNE SONSUZ SAYGIM VAR…ZOR ELDE EDİLEN ,MÜKEMMEL ZEKANIN ÜRÜNÜ OLAN HER BAŞARIYA SAYGI VAR…onlardan çok şey öğrendim.Ama işe yaramayan ,zarar ettiren ve kuralları belli olmayan saçma yöntemi de sonuna kadar eleştiririm..Kimse, zamanında defalarca denenmiş ve çöpe atılmış çizgileri-kuralları bize meziyet gibi yuttıuramaz..ha yeni başlayanlar belki etkilenir..çünkü daha 10 işlemle denememişlerdir.

ÖZETLE; YA ALGORİTMA YA DA AL VE UZUN SÜRE BEKLE…

Söylediklerine katılıyorum. Benim de ekleyeceğim bir iki nokta var.
    Sadece sistem kurmak da yetmiyor. Backtest yapıp birinci sıradakine atlamamak lazım. Sistemde en önemli nokta doğru parametreleri seçmektir. Bir diğer konu da ısrarcı olmaktır. Hiç bir sistem mükemmel değildir, mutlaka zarar ettirdiği zamanlar da olacaktır. Zarar etti diye hemen parametrelerle oynamak, ya da sistemi son zarardaki hareketlerden kurtaracak şekilde değiştirmek daha fazla zarar etmenize sebep olur.
    Borsa sabır işidir, kesinlikle ve kesinlikle disiplin işidir. Bu yüzden sistem şart. Robot olsun ve ya manuel işlem olsun, ama mutlaka bir sisteminiz olsun ve sadık kalın.
    Herkese bol kazançlar.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Peki mevcut iktidar kalırsa ne olur?
    Faizler düşük kalır. %10 altı. Borsa yükselir.
    Dövizi tutmak için çabalar. Tutabilir miyiz bilemem.
    Enflasyon devam eder.
    Eğer bu strateji devam ederse.

Siyasi olarak KK gider, Fetö'cüler kapı açılmaz (sanırım). Adam akıllı bir muhalefet olur sanırım.

İşte benim için fark eden bir şey olmayacak.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Yetiş ya varlık fonu.

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Dayucuğum bugün fevkaladenin fevkinde bi gün oldu, dehşet verici şekilde kazanduk, ondan mütevellit pasife lönk yazıldım günün dibi olan 5920 ye, gelürse mükemmel bir lönk maliyetim olcak
    Longun hayırlı olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Dayıcım kırılım bekliyorum..... an itibari ile 5962 Short........................YTD...
    5916......long dndüm.......

6. Palavra başlamış yine topikte.
    herkes kafasının bastığı işi yapsın.
    FORMASYON AVCISI -53

7.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Eveeet, short'un son kalesi ABKA da düştüğüne göre, hala short tuşu takılı olanlar tornavidayı alıp kaktırsın, kırıp atsın...

Yok.
    Bu yılın dolar bazlı zirvesini gördük
    ( En azından seçime kadar ) dediğim fikrim değişmedi.

Günlük hareketlerde Bozkurt u ve ABKA yı arada takip ediyorum.
    ama o tuş bende takılı
    Yalnızca ''forumla sohbeti kestim'' azalttım.
    Zaman en iyi hakemdir.
    Yazdıklarımı üzerine alınma
    Hiç biri sana değil.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Dayucuğum bugün fevkaladenin fevkinde bi gün oldu, dehşet verici şekilde kazanduk, ondan mütevellit pasife lönk yazıldım günün dibi olan 5920 ye, gelürse mükemmel bir lönk maliyetim olcak
    Dayucum kısa vadeli düşün tepkiye......bugün beklenen haber var birazdan tekrar şort olacam....kısmetse...... Bu arada altın onsta 1800 ons kırılım bekliyorum oradan altın alacam......
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

Sayfa 771/1002 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •