Sayfa 774/1032 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,185 - 6,192 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    ben ne anlatıyorum gün içi alım satımlarda günlük fiyat marjlarında onbinde bir buçuğun üstü olmamalı diyorum .... binde bir buçukla gün içi sürekli gir çık yapılmaz yahu
    Hulkta açılış ile kapanis arasi çoğu zaman 40 kademe fark oluşuyor ve 3. 5 10 kademe surekli gel gitler komisyon yuksek olsada gun ici gel gitler az da olsa para birakti ama arik zor dalga boyu yukseldi ve kacirma olasiligi var artik yapamam.

Alıntı Originally Posted by cegirge Yazıyı Oku
    Hulkta açılış ile kapanis arasi çoğu zaman 40 kademe fark oluşuyor ve 3. 5 10 kademe surekli gel gitler komisyon yuksek olsada gun ici gel gitler az da olsa para birakti ama arik zor dalga boyu yukseldi ve kacirma olasiligi var artik yapamam.
    O islemleri elindekinin bir kismi ile yapacaksin zaten. Ben hisseye ayirdigim meblagin %30'unu kullaniyorum. Onu da 3 parcaya boluyorum, birbirlerinden bagimsiz sadece fiyata odakli yapiyorum islemleri.

3. Bilgi amaçli soruyorum ne elimde var nede ne akla hizmetle o rakama çıkardilar bilmiyorum bu kalknma bankasinin piyasadaki beklentisi yada neye hiznet ettiğini az çok herkez bilir denizbankin elinde sadece 3.5 milyon lot var diye okudum yani piyasada 1.5 milyon lotla işlem gören bankayi degil 40-50-60 fezaya da çikarirlar bunun adida borsada yatirim amaci olmaz baska sey denir sadece beklentim bizim elimizdeki bu halkbankin piyasa şartlari duzeldiginde ceza vs gm yrd. Haberleri usd nin asagilara inmesi ki bence haberler olumlu oldugunda usd nin pek yukari cikmasi hulku etkilemez satis olur yine devam eder niye 5 yildir baski altinda oldugunu sagir sultan biliyor niye peki citi doche ellerindeki tum hisseleri satip cikmiyor blok olarak ? Onlar bizden safmi ? Herkezin hedefine tez zamanda gelmesini dilerim iyi aksamlar.

4. KY'si BY'si aracı kurumu vs vs kısaca herkes bu tahtada al-satçı olup çıkmış ve birbirlerini ütmeye çalışıyorlar, biri diğerinin cebinden para kazanmaya çalışıyor. Herkes bildiğiniz kumarı oynuyor işte. Sonra da "borsa yatırım ortamı olmaktan çıkmış abi ya" diye şikayet ediyorlar. Al-satçılık aslında her tahta için gereklidir çünkü derinlik yaratıyor ama öte yandan volatiliteye de sebebiyet veriyor. Tahtadaki oyuncular kendi yarattıkları derinlik içinde yine kendi yarattıkları volatiliteden istifade ederek birbirinin cebinden para almaya çalışıyorlar. Benim için hiç bir mahsuru yok, aynen öyle yapmaya devam etsinler derim.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Al-satçılar %98 olasılıkla orta ve uzun vadede kaybetmeye mahkumdur, bunun da altını çizeyim. Eğer o şanslı 50'de 1 değilseniz el mahkum dünyanız kararacaktır; sonra da speği, hükümeti, kapitalist sistemi, düzeni, SPK'yı, kendiniz hariç tahtadaki diğer oyuncuları vs vs suçlama cihetine gideceksiniz ama kendinizi suçlamak hiç mi hiç aklınıza gelmeyecek çünkü siz sütten çıkmış bir ak kaşıksınız ve sizin yanlış yapmanız mümkün değildir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by Vosbaga Yazıyı Oku
    Bilgi amaçli soruyorum ne elimde var nede ne akla hizmetle o rakama çıkardilar bilmiyorum bu kalknma bankasinin piyasadaki beklentisi yada neye hiznet ettiğini az çok...
    VW çok güzel bir noktaya parmak bastın. KLNMA'daki durum tipik bir maniklik (manyaklık) örneğidir. Hep dediğim gibi borsanın en temel 2 özelliği "maniklik" ile "depresiflik" tir. HALKB'de şahit olduğumuz kronik depresifliktir, KLNMA'da şahit olduğumuz ise maniklik. Bunlar %100 psikolojik özellik oluyor. KLNMA tahtasındaki oyuncuların hemen hepsi KY'dir ve bunlar birbirlerinin cebinden para almaya çalışıyorlar. Hissenin veya bankanın hak ettiği seviyelerin, bilançonun vs hiç bir önemi yok. Kumar masası kurulmuş ve KY'ler masaya oturmuşlar, artık kim kime korsa. Daha bir kaç gün önce KLNMA piyasa değeri 22 milyar tl idi yani Halkbankası ile Vakıfbankın toplam piyasa değerinin 1.5 katı idi. Hatta 1 ay kadar önce 31 milyar tl ye çıkıp TR'nin piyasa değeri en yüksek bankası olup çıkmıştı. Ne var KLNMA'da? 10 milyar tl aktif var o kadar, öte yandan HALKB ile VAKBN'nin her birinin 400 milyar tl ye yakın konsolide aktifi var yani bu 2 bankada kalkınmanın 80 katı aktif var. Özsermaye desen 1 milyar tl yi biraz aşıyor, HALKB ile VAKBN'deki toplam özsermaye ise kalkınmanın 50 katıdır. Gelgelelim HALKB artı VAKBN bir KLNMA etmiyor. Çarpıklık olur da bu kadarı da olmaz. Aktiflerinin 3 katından, özsermayesinin 30 katından işlem gören bir banka olabilir mi yahu? Bu durum; 1989 modeli 50 beygirlik LPG'li bir Şahin'in 2018 modeli 1500 beygirlik bir Ferrari marka Formula 1 yarış arabasını sollamasına benziyor. Ferrari pilotunun belki çişi gelmiştir de ondan arabayı durdurup sağa çekmiştir, o yüzden de LPG'li Şahin'in sürücüsü Ferrari'yi nasıl da solladım diye boşuna havalara giriyor.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Al-satçılar %98 olasılıkla orta ve uzun vadede kaybetmeye mahkumdur, bunun da altını çizeyim. Eğer o şanslı 50'de 1 değilseniz el mahkum dünyanız kararacaktır; sonra da speği, hükümeti, kapitalist sistemi, düzeni, SPK'yı, kendiniz hariç tahtadaki diğer oyuncuları vs vs suçlama cihetine gideceksiniz ama kendinizi suçlamak hiç mi hiç aklınıza gelmeyecek çünkü siz sütten çıkmış bir ak kaşıksınız ve sizin yanlış yapmanız mümkün değildir.
    Üstad sana saygim sonsuz. Garan 2 ay al sat yapmadim 8.12 alis 5.60 gördü 6.70 satış piyasa malûm mecbur al sata döndük bizim millet yatirimdan anladığı vur kaç ayak uydurmasak durdurdukca insanın psikolojisini bozuyor.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Al-satçılar %98 olasılıkla orta ve uzun vadede kaybetmeye mahkumdur, bunun da altını çizeyim. Eğer o şanslı 50'de 1 değilseniz el mahkum dünyanız kararacaktır; sonra da speği, hükümeti, kapitalist sistemi, düzeni, SPK'yı, kendiniz hariç tahtadaki diğer oyuncuları vs vs suçlama cihetine gideceksiniz ama kendinizi suçlamak hiç mi hiç aklınıza gelmeyecek çünkü siz sütten çıkmış bir ak kaşıksınız ve sizin yanlış yapmanız mümkün değildir.
    Keşke spk küçük yatirimci icin İMKB 30 da taban alis fiyati belirlese atiyorum kişi bazli 5.000 lot alti islem icin hulk taban fiyati 8 tl gibi. Boyle ky uzun vadeli yatırım yapablir yada utulmez.

Sayfa 774/1032 İlkİlk ... 274674724764772773774775776784824874 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •