Sayfa 778/1230 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Duygular karşılıklı...ama bir kişiden hoşlanmamam doğruya doğru dememe engel olmaz, ayrıca çok sevdiğim biri olsa da yanlışına yanlış derim...bu noktamız da ortak sayılır.

Bu vesile ile şunu da belirteyim...kindar biri değilim...karşımdaki kişiyle daha önce tartışmış, söz dalaşına girmiş olsak da, ağır bir terbiyesizlik yapmadıkça ( küfür vs), ileride iyi anlaşamayacağım manasına gelmez.
    Rahat olun, küfür vs..konulardan nefret ederim.Tanıyan da bilir zaten.O konuda sizinde aynı düşüncede olduğunuzdan eminim ..Kişiliğiniz konusunda şüphem yok.Saygılar.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kademeli girilir...ben bile kademeli alıyorum ve portföyümün %25 ini geçmiyorum bir hissede...aslında %20 olan en yüksek oranı, Pegasus gibi özel durumlarda %25 e kadar esnetebiliyorum...bu arada bşr hissede alımlarınızı normalde 5 e bölmek yeterlidir...bu tür sıradışı dönemlerde 10 parçaya bölmek gerekir.
    Cautionary Hocam

Bu günlerde, şirketin fiyatından ziyade endeks özelinde kademelendirme yapıyorum. Şu anda hala corona anlamında kazanılan bir zafer olmadığı için temkinli iyimserlik içerisinde pozisyonları taşıyorum. Endeksin tekrar bir dip yapma olasılığını hala oldukça yüksek görüyorum ve o noktada nakitsiz kalmamak için pozisyon ayarlaması yaptım.

Sizin yönteminiz de 5 Parçada alım yaparım diyorsunuz. Bu 5 parçanın alımında şirket fiyatı özelinde mi kademeli alım yapıyorsunuz, yoksa endeksin yerine bakarak endeks özelindeki bir kademelendirme mi yapıyorsunuz ?

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3. Bist te alımlar hızlandı hiç ölü kedi sıçramasına benzemiyor

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Bist te alımlar hızlandı hiç ölü kedi sıçramasına benzemiyor
    Bu olu kedi degildi zatende
    Bu olu hakan sicramasiydi
    Dax
    Ftrse
    Dow
    Eksiye gecti
    Bistin yesil kapatma ihtimali azaliyor

5.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Cautionary Hocam

Bu günlerde, şirketin fiyatından ziyade endeks özelinde kademelendirme yapıyorum. Şu anda hala corona anlamında kazanılan bir zafer olmadığı için temkinli iyimserlik içerisinde pozisyonları taşıyorum. Endeksin tekrar bir dip yapma olasılığını hala oldukça yüksek görüyorum ve o noktada nakitsiz kalmamak için pozisyon ayarlaması yaptım.

Sizin yönteminiz de 5 Parçada alım yaparım diyorsunuz. Bu 5 parçanın alımında şirket fiyatı özelinde mi kademeli alım yapıyorsunuz, yoksa endeksin yerine bakarak endeks özelindeki bir kademelendirme mi yapıyorsunuz ?

Batuhan
    Ben hem endekse, hem de hisseye bakıyorum alımlarımı yaparken...yani 85 lerin altına inince, bir önceki alımımdan sonra %7-8 düşüşü beklemeden ek alım yaptığım hisseler oldu...şimdiyse, son alımımdan sonra %10 yükselen hissem olmasına rağmen alımlarımı bekletiyorum..çünkü 92-95 arasından tekrar aşağı dönüş bekliyorum.

Aslına bakılırsa, önümüzdeki 1-2 ay 80-90 arası dip çalışması yapacağız bence...bu nedenle 90 üzerinde ek alımlarda istekli değilim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Merhaba, uzun süredir okuyorum bu başlığı, çok değerli bilgiler var , paylaşan herkese tesekkurler.
    Yazmak istediğim konuya gelirsem ; herkesin portföyünde memnun olmadıgı hisseler vardır, tüm hisselerin fiyatlarının düştüğü bu ortamda hangi hisselerden cıkıp hangisine geçilebilir? Ortam toparlandıgında ( ne zaman olacağını bilemeyiz tabiki) göreceli daha yüksek performans gösterecek olanlar hangileridir? Örneğin bende Soda var çıkıp Pgsus'a yada Çelebi'ye geçmek nasıl olur? Yada Tkfen'den cıkıp Koc holding'e gecmek gibi? Kriz anlarında hisse almak kadar hisseler arası geçiş yapmanın da önemli olduğunu düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben hem endekse, hem de hisseye bakıyorum alımlarımı yaparken...yani 85 lerin altına inince, bir önceki alımımdan sonra %7-8 düşüşü beklemeden ek alım yaptığım hisseler oldu...şimdiyse, son alımımdan sonra %10 yükselen hissem olmasına rağmen alımlarımı bekletiyorum..çünkü 92-95 arasından tekrar aşağı dönüş bekliyorum.

Aslına bakılırsa, önümüzdeki 1-2 ay 80-90 arası dip çalışması yapacağız bence...bu nedenle 90 üzerinde ek alımlarda istekli değilim.
    Peki, 85 lerin altına inince, bir önceki alımınızdan sonra %7-8 düşüşü beklemeden ek alım yaptığınız hisseler görece endeksten negatif yönde daha sert ayrışan hisseler mi oldu ? Örneğin Doaş gibi, Burada da hissenin değeri ile fiyatı karşılaştırıyorsunuz değil mi ?

Günlük grafikte, benim gözümden de 91527 - 93500 aralığı geçilmeden, her yükselişi tepki olarak görürüm. Alım yapmadan sabırla bekliyorum.
    Amerikadaki corona durumunun yeterince fiyatlandığını düşünmüyorum. ytd

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

8. https://twitter.com/mr_nesim/status/...420447756?s=21

Ya bu tahminler Fasa fiso ya da piyasa bize yalan söylüyor.

Adamlar 2008’in iki katı daralma bekliyor ama piyasalar başka dilden konuşuyor.

Nisan ayı içinde görürüz. İllaki realite ile piyasa ortak bir noktada buluşacak.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Sayfa 778/1230 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •