Onemli Gunler Banner
Sayfa 790/1032 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    "Subpoena" ABD yasal sistemi icin gecerli. Baska ulkedeki bir kisi/kuruma boyle birsey yapmalari mumkun degil. ABD Adalet Bakanligi oteki ulkenin Adalet Bakanligina iletiyor. Bankanin da defterleri incelenmisti hatirlarsaniz.

Benim yazdigim kismi tekrar edeyim Halk Bankasi ile ilgili:

Bu OFAC'tan ayri birsey. OFAC'a odaklandigimizdan bunu unutmus gitmistik. Ama kimbilir, hepsi ayni dozen icerisnde hallediliyordur OFAC'la beraber. Ben OFAC' cezasina ayreten ABD'nin dava actigini okumadim.
    Hocam subpoena konusunda yanlissin - MAHKEMEDE YARGILANACAK HERKESE MAHKEME CELBI YOLLAR - GONDEREMEZ DIYE BIRSEY YOK.. Ha obur taraf almadim vs ayaklarina yatar o ayri - hatirla filmlerde "You got served" diye bir muhabbet vardir adami punduna getirip eline mahkeme celbi tutustururlar TEBLIG & TEBELLUG KISTASININ SAGLANMIS OLMASI ICIN...

Halkbank icin ADLI BAKIMDAN HICBIRSEY - TEKRARLIYORUM HIC OGLU HICBIRSEY YOK.... Ama bu demek degildir ki NY Southern Disctrict Savcilari (hatirlarlarsaniz ilk basta Preet Bhara idi bizimiler ona Fetocu diyordu, sonra Trump onu kovdu Asyali Deputysi Atilla mahkeme surecinde basindaydi - sonra da Trump asaleten kendine yakin baska birini atadi) mevcut Zarrab & Atilla & Caglayan vs iddianamesine Halkbanki da katacak ek iddianame yazamazlar... Dusuk ihtimal de olda bu ihtimal teknik olarak var - Reis de bunun da onune gecmeye calisiyor..

OFAC ISE IDARI PARA CEZASI OLDUGUNDAN HER TURLU BAGLANIR - HATTA TRUMP KOMPLE WAIVER CIKARIR KIMSE DE BISE DIYEMEZ...

Artik yoruldum anlatmayacagim bu sureci - risk istahina gore insanlar pozisyon alir ona gore kar eder zarar ederler.. Allah herkesin yardimcisi olsun..

Iran sanctions: Trump administration exempts eight countries

Iran sanctions: Trump administration exempts eight countries, including China, from new penalties

Updated 5:52 p.m. ET Nov. 5, 2018

WASHINGTON – The Trump administration will allow Japan, China, India and five other countries to escape U.S. sanctions against Iran, even as those nations continue to buy oil from Iran in defiance of the White House’s push to block all such sales.

The decision to grant eight exemptions – including to six of Iran's biggest oil-buying customers – sparked some criticism among hardline conservatives who are normally aligned with the White House.

In addition to Japan, China, and India, Pompeo said the U.S. also would exempt these five countries: Italy, Greece, South Korea, Taiwan and Turkey. China is Iran's largest oil customer, followed by India, South Korea, Turkey, and then Italy.

..
    Washington gave 180-day exemptions to eight importers - China, India, South Korea, Japan, Italy, Greece, Taiwan and Turkey

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Hocam subpoena konusunda yanlissin - MAHKEMEDE YARGILANACAK HERKESE MAHKEME CELBI YOLLAR - GONDEREMEZ DIYE BIRSEY YOK.. Ha obur taraf almadim vs ayaklarina yatar o ayri - hatirla filmlerde "You got served" diye bir muhabbet vardir adami punduna getirip eline mahkeme celbi tutustururlar TEBLIG & TEBELLUG KISTASININ SAGLANMIS OLMASI ICIN...
    Karistiriyorsun. "US Person" conseptini, "jurisdiction"'i hesaba katmiyorsun.

Adalet Bakanligi ile oteki ulkenin Adalet Bakanligi arasinda yapiliyor bu isler gerektigi zaman. Baglayiciligi da yok ABD mahkemesinin bizim vatandasimiz, kurumumuz icin. Bizim tarafa kalmis.

Adamlar yakaladigini kendi ulkesinde yargiliyor iste. Zarrab'dan dolayi 30 tane baska kisi de vardir o listede. Yakalanirlarsa cikar ortaya.

Federal courts have no jurisdiction outside the territorial boundaries of the United States.

This means that they cannot issue enforceable orders compelling non-residents in foreign countries to provide testimony or documentation.

4. Dediğim gibi dün aramıza yeni uzuncular katıldı. umarım gap doldurmaya düşüyordur

5. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Eylül 2018 dönemi Türkiye' de Bankacılık Sistemi Banka, Çalışan ve Şube Bilgilerini yayınladı.

Banka Sayısı

Bankacılık sisteminde Eylül 2018 itibariyle faaliyet gösteren banka sayısı 52' dir. Mevduat bankaları sayısı 34, kalkınma ve yatırım bankaları sayısı 13, katılım bankaları sayısı 5' dir.

Çalışan Sayısı

Eylül 2018 itibariyle mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarında toplam çalışan sayısı 193.343 kişi olmuştur

Çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre 1.721 kişi (yüzde 1 oranında), bir önceki çeyreğe göre ise 472 kişi azalmıştır.

Mevduat bankası başına çalışan sayısı 5.227' dir

Cinsiyet ve Eğitim Durumuna Göre Çalışan Sayısı

Kadın çalışan oranı yüzde 51, erkek çalışan oranı ise yüzde 49' dur.

Eylül 2018 dönemi itibariyle, çalışanların yüzde 79' u yüksek öğretim kurumları mezunu, yüzde 8' i ise yüksek lisans ve doktora yapmış olanlardan oluşmaktadır. Bu oran orta öğretim için yüzde 13' dür.

Şube Sayısı

Eylül 2018 itibariyle mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarının toplam şube sayısı 10.505' tir.

Şube sayısı, bir önceki yılın aynı ayına göre 153 adet, bir önceki çeyreğe göre ise 31 adet azalmıştır.

Eylül 2018 dönemi itibariyle mevduat bankalarında banka başına ortalama şube sayısı 307 olmuştur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, vereceğiniz kararlar tamamen size aittir...
    Az yazıp, çok okumak istiyorum...

6. 3 günlük yükselişin diyetini ödeyecek gibi duruyor bugün. Sağlıklısı da bu olur bence. Amerika ciddi bozmazsa yükselişe devam eder diye düşünüyorum. Sanırım benim gibi herkesin korkusu tekrar 7 altına basarlar mı?

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Karistiriyorsun. "US Person" conseptini, "jurisdiction"'i hesaba katmiyorsun.

Adalet Bakanligi ile oteki ulkenin Adalet Bakanligi arasinda yapiliyor bu isler gerektigi zaman. Baglayiciligi da yok ABD mahkemesinin bizim vatandasimiz, kurumumuz icin. Bizim tarafa kalmis.

Adamlar yakaladigini kendi ulkesinde yargiliyor iste. Zarrab'dan dolayi 30 tane baska kisi de vardir o listede. Yakalanirlarsa cikar ortaya.
    hocam hicbir mahkemenin kendi sinirlari disinda jurisdictionu yoktur.. sen mahkeme celbi gonderemez diyorsun - bal gibi de gonderir!! gel kardes su gun Amerika ulkesi New York Vilayeti Southern District Court da mahkemen var buyur gel der.. ha adam ulke disindaysa giyabinda yargilamaz o baska...

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ABD'de bugün başlayacak olan ara seçimlerde aşağıdaki gibi bir sonuç çıkmasını bekliyorum:

1) Seçim sonrasında Senato'da Cumhuriyetçiler 54 e 46 çoğunluğa sahip olacak.
    2) Seçim sonrasında Temsilciler Meclisi'nde Cumhuriyetçiler 221 e 214 çoğunluğa sahip olacak.

Hem Senatoda hem de Temsilciler Meclisinde Trump ve Partisi (Cumhuriyetçiler) çoğunluğu elde tutmaya devam edecek, kısaca kazanan Trump olacak.

Bunun etkisi ABD borsaları için pozitif olacaktır. Dünyadaki diğer borsalar yön için ABD'ye baktığına göre; TR de dahil olmak üzere diğer tüm borsalar için de bu durum olumlu olacaktır ve borsalar çıkış trendine girecektir. TH
    DoW'a dair 'gerçekleşen satılır felsefesi' de mümkün..,

hemfikir beklentimiz TriumpH senaryosunun gerçekleşmesi durumunda..

Ve acelesi de olmaz, hazır yılsonu-başı ezbere ralli tuzağı da uygunken.. ??
    ...

Kuvvetle muhtemel )

Sayfa 790/1032 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •