Sayfa 793/1002 İlkİlk ... 293693743783791792793794795803843893 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,337 - 6,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Sn myfinans bence kuru baskılamak ve hatta kontrollü patikada yükseliş yapmak zorundalar. KKM yi gereğinden fazla uzattılar.

Bundan sonra hadi serbest bırakalım modunda gitsin diyeceklerini pek zannetmiyorum. Belki siz haklı çıkarsınız ama ben böyle düşünüyorum

O yüzden arbitraj fırsatı görmüyorum çünkü kazanmanın 1. numaralı kuralı kaybetmemektir.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    TCA ile MKG nın değerleri bugüne ait, ziraat hesabında 19 00 dan sonra yeni fiyatlamayı görebiliyorsunuz.
    13 Nisan fiyatları da tutmuyor. Sizin yazdıklarınız 17 Nisan fiyatları

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn myfinans bence kuru baskılamak ve hatta kontrollü patikada yükseliş yapmak zorundalar. KKM yi gereğinden fazla uzattılar.

Bundan sonra hadi serbest bırakalım modunda gitsin diyeceklerini pek zannetmiyorum. Belki siz haklı çıkarsınız ama ben böyle düşünüyorum

O yüzden arbitraj fırsatı görmüyorum çünkü kazanmanın 1. numaralı kuralı kaybetmemektir.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Aslında kkm'yi pek sorun olarak görmüyorum, nasıl olsa matbaa çalışıyor, basılır para ödenir kkm'ler.
    Ama şu enflasyon ortamında gereğinden değerli TL ihracatı baltalayacaktır, kur baskılanırsa bu nasıl aşılır bilemiyorum. Benim kur üzerindeki baskı kalkacak düşüncemin ana sebebi yüksek enflasyon varken düşük kur uygulamasıyla ihracatın baltalanacağı, hatta turizm'in bile sekteye uğrayacağı tespiti.
    Hatta şimdiden Türkiye çok pahallı algısı oluşmaya başlamış yurt dışı turizm şirketlerinde.

Tabi sizin dediğiniz de çok mantıklı, zira kur serbest bırakılırsa yaşayacağı patlama ile bir tur daha yüksek enflasyona sebebiyet verecektir.

Yani öyle bir döneme denk geldik ki, pandemisi, depremi, düşük faiz takıntısı vs. derken doğru yatırım yapabileni üstün insan olarak görmek lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    13 Nisan fiyatları da tutmuyor. Sizin yazdıklarınız 17 Nisan fiyatları
    Fonlarda bir önceki zirvelerine bakarak Tarihte hata yapmışım, düzelttim.
    Şimdi oldu herhalde fark bu durumda daha da artıyor,
    Fiziki kadar olmasa da Altın fonları da kısmen faydalanmış durumdan, anlaşılan sertifika taşıyorlar;
    13 nisan gram altın 1.268 bugün 1.249
    13 nisan TCA 0,1687 bugün 0.1722
    13 nisan MKG 3.2559 bugün 3.3280
    resmi kurlarla gram altın % 1.5 değer kaybederken,
    TCA yaklaşık % 2 MKG ise % 2,20 değer kazanmış.
    Fiziki taşıyanlara kıyasla yine altında kalıyor ama durum çok da kötü değil aslında,
    teselli olsun diye yazdım.

5. TEFAS ta fonların çoğu bir şekilde dolar/euro endeksli. Fon yatırımı yapanlar, parasının hesabını bilen insanlar bana göre. Dolar/euro icin oluşan bu ikili kur sorunu (MB fiyatı artmazken serbest piyasanın artmaya devam etmesi) devam ederse TEFAS yatırımcısı kaçmaya başlayacaktır. Bunu Fon şirketleri de
    MB/Devlet de istemez bana göre. BİST bile şu dönemde (secim etkisini saymazsak) dövizle uyumlu gidiyor. Devlet tesvik etmiyor mu zaten BİST e yatırım yapmayı. Secim sonrasında bence bu durum bir sekilde yatirimci lehine düzelir. Yoksa yeni yatırım araclarına yönelim başlayabilir.

6. İkili kur sorunu farklı sekillerde gecilebilir. MB nin serbest piyasa fiyatına gelmesi bunlardan biri. Fon şirketinin serbest piyasa fiyatını baz alması da bir diğeri olabilir. İzahnamede yapılacak degisiklikle bu mümkün olabilir bence. Ya da fonlar da kaydi yatırım araclari yerine fiziki/fiziki karsilikli araclara gecebilirler. Neden olmasın?

7. RIK ve HJB iyi gidiyor

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    RIK ve HJB iyi gidiyor
    RPD den RIK e mi gecsem bilemedim ki

Sayfa 793/1002 İlkİlk ... 293693743783791792793794795803843893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz