Sayfa 797/1006 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Viop LVIII

1.  Alıntı Originally Posted by enayada Yazıyı Oku
    Az önce x'te Irak başbakanının Türkçe kitap, eğitim vb gibi açıklaması var diye paylaşımda bulunmuş birisi.
    Paylaşımı tekrar bulamadım buraya yapıştırmak için...
    Irak'ta Türkçe eğitiminin geliştirilmesine ilişkin taleplere onay
    Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Hasan Turan'ın, Türkmenlerin yoğunlukta yaşadığı kentlerde Türkçe eğitiminin teknik ve idari alanlarda geliştirilmesi talebinin Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani tarafından onaylandığı belirtildi.
    Güncelleme Tarihi: Ocak 26, 2024

https://www.yirmidort.tv/dunya/irak-...re-onay-150713

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Irak'ta Türkçe eğitiminin geliştirilmesine ilişkin taleplere onay
    Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Hasan Turan'ın, Türkmenlerin yoğunlukta yaşadığı kentlerde Türkçe eğitiminin teknik ve idari alanlarda geliştirilmesi talebinin Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani tarafından onaylandığı belirtildi.
    Güncelleme Tarihi: Ocak 26, 2024

https://www.yirmidort.tv/dunya/irak-...re-onay-150713
    Teşekkür ederim Sayın Nohut...
    İnsanlar, “İnandık” demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı zannederler?
    Ankebut-2

3.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    ABD 2001 yılında Irak'a yerleşti,2011 yılında da Suriye ye girdi,baktı ki PKK-YPG gibi unsurlarla çözüm bulamayacak tekrar bize yanaştı.(bence)
    Valla hiç sanmıyorum, Süleymaniye-Kerkük-Sincar-Deyvizor şeklinde yeni bir koridor belirdi, ilk planladıkları Kuzey Koridoru başarıya ulaşamayınca. KDP bize Barzani'ye nispeten açık ara düşman. Kerkük'te yerel seçimlerde PKK iki üyelik aldı, kalan yarısı Talabani unsurları ve Arap-İran karışık.

Eskiden burada aynı bu hatta planlı bir boru hattı projesi vardı İsrail'e uzanan, sanki o hattı canlandırıyorlar, Deyvizor'dan İsrail'e nasıl bağlarlar muamma.

ABD-Rusyayla Fırat Doğusunda tam bir mutabakat içinde bize karşı, çekilmesinde ki çekilirse pek hayır görmüyorum.

Montrö bizim için asıl sinyal olacak. NATO mayın gemileri çaktırmadan Karadeniz'e girmişler, Romanya da işin içinde, Goben/Breslaw gibi gümbürtüye gitmek var. Ukrakların kendi nükleer santrallerini havaya uçurabileceği bu şekilde AB ye savaşı genişletmeye çalışacaklarından falan kıllananlar var. Yoksa yakında Ukrayna teslim bayrağını çeker, ABD başka para yok falan dedi.

4. bütün bunlardan yola çıkarak tikinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı,
    en nihayetinde bu füze rampadan fırlatılmış ve vurmak için adam arıyor,...
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

5.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Benim fiyatlar ile ilgili bilgim yok. Ama sizdeki rakamlara bakarsak - ki ben sizin genel olarak da boş yorum yapmadığınızı bildiğimden- evet biraz fazla ödeme yapılmış gibi de görünüyor...
    Alıyorsanız bu fiyata alın mı dendi acaba...Karışık bir konu .
    Fiyat dik yarısı olması lazım , o da maksimum. Ya da o mühimmatları ve yedek motorları bize 'bonuslu' itelediler, birim fiyatları olsaydı bakardık. Detaylar belli olur yakında, bakarız bakalım neymiş mevzu.

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    laser ve eloktro mayetik topta(rail gun) Türkiye dahi iyi yol aldı, belki yapay zeka içinde barıdırabilirler ama bunun şimdilik robotlarla alakası yok,..

Türkiyede

Aselsan ve Sage - Tubitak bu konuda epey yol aldılar,..bir iki özel şirket daha var, dünya mecbur buna yönelecek,..özellikle LASER çok avantajlı, başlangıçta silaha maliyetin azalışı sermayenin diğer yerlere ve alanlara kayışında önemli yer tutabilir,..
    Bloomberg: BAE merkezli savunma sanayii firması EDGE Group, Türkiye'de milyarlarca dolarlık yatırım yapmayı değerlendiriyor
    Abu Dabi merkezli savunma şirketi EDGE Group, aralarında ASELSAN ve Baykar Teknoloji'nin de bulunduğu firmalarla imzaladığı ön anlaşmaların ardından Türkiye'de milyarlarca dolarlık yatırım yapmayı değerlendirdiğini açıkladı.

.
    .
    .
    Al Bannai, Birleşik Arap Emirlikleri'nin petrol zengini başkenti Abu Dabi'nin akıllı silahların yanı sıra otonom ve elektronik harp sistemlerinde de iş birliği arayışında olduğunu söyledi.

İHA üreticisi Baykar da dahil olmak üzere önde gelen Türk firmalarıyla yaptığı görüşmeler, BAE'nin Türkiye ekonomisine 50 milyar dolardan fazla yatırım yapma taahhüdünün ardından geldi.

https://gdh.digital/bloomberg-bae-me...ndiriyor-82426

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    panorama harem felsefemin yeni penceresi.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Valla hiç sanmıyorum, Süleymaniye-Kerkük-Sincar-Deyvizor şeklinde yeni bir koridor belirdi, ilk planladıkları Kuzey Koridoru başarıya ulaşamayınca. KDP bize Barzani'ye nispeten açık ara düşman. Kerkük'te yerel seçimlerde PKK iki üyelik aldı, kalan yarısı Talabani unsurları ve Arap-İran karışık.

Eskiden burada aynı bu hatta planlı bir boru hattı projesi vardı İsrail'e uzanan, sanki o hattı canlandırıyorlar, Deyvizor'dan İsrail'e nasıl bağlarlar muamma.

ABD-Rusyayla Fırat Doğusunda tam bir mutabakat içinde bize karşı, çekilmesinde ki çekilirse pek hayır görmüyorum.

Montrö bizim için asıl sinyal olacak. NATO mayın gemileri çaktırmadan Karadeniz'e girmişler, Romanya da işin içinde, Goben/Breslaw gibi gümbürtüye gitmek var. Ukrakların kendi nükleer santrallerini havaya uçurabileceği bu şekilde AB ye savaşı genişletmeye çalışacaklarından falan kıllananlar var. Yoksa yakında Ukrayna teslim bayrağını çeker, ABD başka para yok falan dedi.
    sn.Achiles,siz daha iyi bilirsiniz,ben özetle Orta doğuda Türkiye'siz sorunların çözülemiyeceğini düşünüyorum.Saygılar.

Sayfa 797/1006 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •