Sayfa 798/998 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon
Arama sonucu : 7980 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by akant2017 Yazıyı Oku
    Topkapı'da yaşayan Takkeci İbrahim Çavuş, ördüğü namaz takkelerini satıp zorla geçinen bir gönül insanıdır. Bütün hayali, bir cami inşa edip, Allahü teâlânın rızasına erişebilmek. Hep bunun hayali ile yaşıyor ve her konuşmasında bunu dile getiriyor. Fakat kimse, onun bu hayalini gerçekleştirebileceğine inanmıyor. Hangi parayla cami yaptıracaksın diye alaya alıyorlar. Alaylı bir şekilde hangi parayla cami yaptıracağını soranlara ise Takkeci İbrahim her seferinde şu cevabı veriyor:
    "İhtimaldir padişahım, belki derya tutuşa!"
    Gel zaman git zaman, İbrahim Ağa, bir mübarek gece, ibâdet ile meşgul olurken uyuyakalır. Bir süre sonra kan ter içinde uyanır. Rüyasında nur yüzlü mübarek bir zat ona şöyle der :
    "Bağdat'a git, orada iki salkım üzüm rızkın var, onu ye ve dön!"
    Hemen o gün Bağdat'a gitmek üzere yola koyulur. Üzümü bulup bulamayacağını düşünmez bile. Aylar süren, zahmetli yolculuktan sonra Bağdat'a varır ve bir hana yerleşir. Yorgun, bitkin ama ümidinden bir şey kaybetmiş değildir. Heybesindeki kurumuş ekmeği çıkarıp yemek için, hancıdan biraz su ister. Bu sırada çardaktaki asma ve asmadaki dökülmekte olan yapraklar arasındaki iki salkım üzüm gözüne takılır. Hancı su ile beraber, kendisine acıyıp, asmadaki iki salkım üzümü kopararak, ekmeğine katık yapması için önüne koyar. İki salkım üzüm bitince, uzun yolculuğun yorgunluğunun bir anda üzerinden kalktığını hisseder. Emri yerine getirmenin verdiği gönül rahatlığı ile geriye dönebilirdi artık. Bu sırada hancı yanına gelip nereden gelip, nereye gittiğini sorar .Takkeci İbrahim de saf bir şekilde anlatır rüyasını. Daha rüyası bitmeden hancı basar kahkahayı :
    - Be akılsız adam, bir rüyaya bağlanıp bunca zahmete girilir, bunca masraf yapılır mı ? Bana kaç defadır rüyamda, "İstanbul'da Topkapı'da Takkeci ibrahim Çavuş'un bir evi var,onun evinin bahçesindeki kuyunun yanındaki büyük taşın altında bir küp altın gömülüdür, git altınları al" derler. Ben de, "Bu rüyadır" derim, hiç üstünde durmam. Sen ise iki salkım üzüm yemek için İstanbul'dan Bağdat'a gelmişsin. Allah akıl, fikir versin! der.
    Takkeci ibrahim Çavuş mesajını almıştır . Hemen İstanbul'a döner ve bahçesindeki altın dolu küpü topraktan çıkarır . Kendi kendinede, "İşte derya tutuştu!" diye mırıldanır.
    Akant umutların bittimi? Fabrikanın yanından geçmez oldun yerinde duruyormudur 2023 te onuda kaldırırlar gerçi bizimki hayal değil bağcının kaderini yaşıyoruz üzümden çok dayak yemiş gibiyim bizim kara kutudan bir şey çıkacağı yok gibi birleşme raporları bile ortada yok nerde takıldı kim bilir.

2. Herkes dolara taktı kafayı işyerinde bile 17 olacak 20 olacak 30 olacak nedeni bilinmez iyi pompalanıyor balonsa vay olacaklara borsayı gündeme getirenler pek yok rekor üstüne rekor nerde durur yeni başladı sıra onda varlık fonu katarlılara bistin yüzde on hissesini devreti bistin halka arzı gündemdeydi bi aralar katarlılar yatırımlarını artırıyor basında her zaman bi haber çıkıyor bakalım daha neler duyacağız dahasıda var gibi printaşın hisselerini varlık fonu aldıysa olurmu olur neden olmasın bi yerde duydum ben bunu esti yini hayal gücüm printaşın yüzünden esermi eser musluk değilki kapatasın düşünmeden yapamıyorum.

3. Sayın 2onur2,bu güne dek seni zaman zaman eleştirdiğim oldu çoğu zamanlarda karşılık tartışmalarımız oldu sırf bu yüzdende bana kızdığını ve sevmediğinide biliyorum zorundada değisin kimbilir belkide düşündüğüm gibi değildir yanlış düşünüyor olabilirim bana karşı tutumunu duygularını bilemem ancak bir gerçek varki bu güne kadar yaptığın gerçeği yansıtmayan sadece olabilir üzerinden gidip hayali yorumlara rağmen hep dürüst,mert,sözüne,yorumuna güvenilir,iyi huylu,güzel ahlaklı,kötü niyetli,yanlış,zararlı bir şahıs olmadığına,ağzından çıkan her sözün güvenilir ve ehemmiyetli olabileceğine inanan mert,dürüst,özü sözü bir olan,doğrudan,doğrulardan,gerçeklerden yana biriyim mübalağasız..Mücadeleci,yılmayan,usanmayan hakkın olanı almak için direnen yorumlarına değer veriyorum ancak bazı zamanlarda (bıkkınlık geliyor sanırım),ümitsiz,umutsuzluğa kapılıyor geri vitese takıyorsun birde cümle aralarında şuradan duydum buradan duydum şu zaman bu zaman şöyle olacak böyle olacak az kaldı dediğin ümitvari beklentiler hep muallak kalmış gerçekleşmemiş söylentiden beklentiden ibaret olduğunu görüyorum...Sen bize somut bilgi vermek zorunda değilsin güzel arkadaşım bunu biliyoruz ama burada ÇBS printaş topiğinde sana herkesin inanıp güvendiğini yukarıda belirttiğim vasıflarından dolayıda sana değer verdiğini,güvendiğini,azcık dahi olsa hep somut gelişmeler beklediğinide unutmamanızı rica ediyorum ..Yani bir yerde duydum diyorsunuz ya güvenilir kaynakmı yoksa sıradan öylesine söylentimi buralara bir açıklık getirebilirseniz gıyabında Allah razı olsun kardeşim dediğim gibi herkesin duasınıda alacağınızdan emin olabilirsiniz...Yani demem o ki sen ümidini kaybedersen tabiri caizse yelkenleri indirirsen burada sana güvenip senden hep bir umut ışığı bekleyen arkadaşlarınında hayalleri suya düşecek inançları kırılacaktır..Seni eleştirmiyorum sadece iyi niyetle düşüncelerimi aktarıyor hasbihal etmeye çalışıyorum..Selamlar..

4. Tamamen iyi niyetle yazdığım övgü dolu cümlelerle bahsettiğim halde nezaket gösterip iki kelam yazı ile memnuniyetini ifade etmek çokmu zordur pek gururlu forumdaşım bu kin,nefret niyedir anlayamadım..Hiç değilse gönderdiğim Allah'ın selamını alıp baş tacı yapsaydınız bu kibirlenmeniz kimedir..Malüm Allah kibirleneni sevmez ..Allah sevmediğine göre kulun haddinemidir ...Temenni ederim buradaki ÇBS PRİNTAŞ mağduru arkadaşlarımız hayal kırıklığı yaşamazlar..Ben bir samimi dost eli uzattım geri çevirdin bunun üzerine az yada çok nasıl bir kişilk,karakter,psikoloji olabileceğinide anlamış olduk..Bir daha seni ifade eden 2onur2 nick'i ni telaffuz etmem.. Ne demiş büyüklerimiz (anonim) ''nasipse gelir yelden yemenden şayet nasip değilse ne gelir elden'' benim geri döneceğine inanmadığım bunu üstüne basa basa vurguladığım bir meselede senden acaba bir haber alabilirmiyim diye bir kaygıda yaşamadığımı ifade etmek isterim..Son olarak sana gönderdiğim ama alınmayan Allah'ın selamını ben geri alıyorum Ve Aleyküm Selam..Not:Bizler kadim dost diyebildiklerimize verdiğimiz kıymeti,değeri,saygıyı,sevgiyi, özü,sözü bir olan asla zarar gelmeyecek korkmadan sırtını dönebileceğin Mert düşmanlarımızada veririz,gösteririz kaldıki biz düşman falanda değiliz çünkü ne sen beni nede ben seni tarım sadece burada paylaştığımız yorumlarımız bizleri kişiliğimiz konusunda ele verir hepsi bu..
    Son düzenleme : wise stockbroker; 09-12-2021 saat: 13:10.

5. Konu Allah ın selamıysa için rahat olsun alındı bizi burda hasbihal eden konu çbs printaş kinim düşmanlığım olamaz yaradılanı yaradan ötürü severiz bir yanlışımız olmasın yanlış anlaşılmamamız için sözümüzü kısa ve öz anlaşılır bir şekilde ifade etmeye çalışırız malum insanız duygularımız bize hata yaptırabiliyor veya herkesin bakış açısı değişik olduğu için birbirimizi yanlış anlıya biliyoruz kırgın olduğumu biliyorsun sebep her ne olursa olsun insanı insan yapan kişiliğidir hayat denen imtahan yolunda iniş ve çıkışlar oluyor ve bunlar bilgi ve tecrübe olarak insanın zihnine yerleşiyor printaş konusunun içinde yaşadığımız olaylarda herkes fikrini söylüyor bu kimine göre doğru kimine yanlış olabilir bu bir yol ayrımıdır hedef aynıdır gidiş yolu ikiye ayrılır insanların tercihine bağlıdır kimi otobandan kimi normal yoldan gider biri zamandan diğeri paradan kazanır printaşın kota dönmüyeceğine emin olabilirsin tecrübelerinde haklıda olabilirsin insan yolundan ve sözünden kolay kolay dönmez ön yargılıdır zaman sabır insana yeni bilgi ve tecrübeler katar yeni yollar yeni arayışlar içine girer sana hayat yolunda başarılar yeni umutlar yeni beklentiler yeni hedefler ve hayırlı imtahanlar dilerim bu imtahan dünyasında alacağın notlar seni ebedi dünyanın kapılarını aralıyacaktır başarılarının daim olması dilerim her hayırda bir şer her şerdede bir hayır vardır alemleri yaradan Rabbinin adı ile oku ve anlamaya çalış ben hastada olabilirdim hakkın rahmetinede kavuşmuş olabilirdim cevap vermek istememişte olabilirdim anlayışlı ve hoşgörülü olmanı dilerim Yaradan mücahitleri sever boş durmak bize yakışmaz yolun açık olsun.

6. Cümleten hayırlı cumlarınız,bayramlarınız olsun..Hayırlı sabahlar ..2onur2 kardeş ,Bana anlatmak istediklerini gayet iyi anlayabiliyorum..Bana kırgınlığına gelince sebebi nedir diye sormayacağım kendine göre vardır haklı sebeplerin ayrıca Çbs Printaş'a gelince ;borsaya geri döneceğine inanıyorsan biliyorsun ben kalbim dön dön desede mantığıma inananlardanım ama dilerim günün birinde sen haklı çıkarsında kararlı dik duruşunun karşılığını fazlasıyla alırsın...Bizede gelip elini sıkıp özür dilemek ve seni tebrik etmek kalır...Anlayış ve hoşgörü başım üstüne,geçmiş olsun..Allah şifalar versin...Selam ve dua ile..

7. otobüste dolar ,altın herkesin dilinde bu ikisi sonumuz hayır ola.

8.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Akant umutların bittimi? Fabrikanın yanından geçmez oldun yerinde duruyormudur 2023 te onuda kaldırırlar gerçi bizimki hayal değil bağcının kaderini yaşıyoruz üzümden çok dayak yemiş gibiyim bizim kara kutudan bir şey çıkacağı yok gibi birleşme raporları bile ortada yok nerde takıldı kim bilir.
    bitti bitti ne umut kaldı içimde ne heves fabrikasında arsasıda nasıl ben yanılgıya düştüysem veya düşürüldüysem.. kaldı ki adaletin önünde hakim e verdiği sözü unutup bizleri mağdur edeli nerdeyse 9 sene oldu.

Sayfa 798/998 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •