Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 807/1002 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Beyaz yaka tasarruf& yatırım koçluğu başlığında bunları konuşuyoruz genelde. Bir tek doğru yok, herkes için özel çözümler düşünülmeli. Subcomponent güzel şeyler yazmış..çoğuna katılıyorum. Hayatında eline kazma kürek almamış adam, ekmekten biçmekten bahşediyor.

Eşim köyde yaşamaktan nefret eder.. sineği, böceği eksik olmaz...ben bir şekilde idare ederim de, o katlanamaz...çocuklar ayrı hikaye zaten.

Kırsalda( köy olması şart değil, küçük il ve ilçeleri de kırsal gibi düşünebiliriz) komşular vs adaptasyon kolay değil..Her yerin sıkıntısı farklı.

Benim gördüğüm şu. En az iki, mümkünse üç lokasyonda ikamet edebilecek ortam hazırlamak lazım... özellikle 40 lı yaşlardan sonra... beyaz yaka olarak yılı tek bir mekanda geçirmek büyük eziyet olacak önümüzdeki 5-10 yıl içinde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ben de mühendis kökenli olduğumdan olsa gerek beyaz yakalının ayrıntılarda kaybolmasını çok iyi anlıyorum. Ayrıntılarda kaybolmak istemiyorsanız büyük resmi görebilmelisiniz. Olaylara kuş bakışı bakabilmelisiniz.

1900' lerin başı şehirlerde kimse yoktu ta ki Henry Ford sanayi devrimini başlattı, şehirlerde insana ihtiyaç başladı ve insanlar kırsalı boşaltacak şehirlere göç olacak denildi. Herhalde o zamanlar da şimdi ki gibi "Hadi canım sende kim toprağını ekinini hayvanlarını bırakıp taş yığınlarının arasına girecek? Hayal kurmayı bırakın siz de çok uçtunuz ..." demişlerdir.

Ama Herkes tıpış tıpış kırsallardan şehirlere göç ettiler. Hatta sizlere köleliğin kaldırılmasının, ABD deki kuzey güney savaşlarının çıkmasının bile sebebinin sanayi devrimi olduğunu söylesem...

Neyse artık bir devrin sonuna geldik. Artık sanayi devriminin sonlarındayız. Yeni çağ Dijitalizm çağı. Bu çağda artık insanın önemi pek yok. Yani insanlar büyükşehirleri seve seve mi terk edecek zannediyorsunuz?

Laf arasında Covid virüsü de dijitalizm çağının başlangıcına sebeptir. Ya da şöyle diyeyim dijitalizm çağını başlatmak için düğmeye basıldı. Artık bildiğiniz ezberleri unutun.
    Tamamen katılıyorum.Diğer arkadaşlar da çok değerli fikirler paylaşmış.Ama ben sizin dediğiniz noktanın en önemli nokta olduğunu düşünüyorum.Şu anda bir devrim yaşanıyor,değişimin daha başındayız,eskinin insanları olarak eski paradigmalarla yeniyi anlayamayız.Bu yeni çağda pek çok şey iş,insan,alışkanlık vs sistem dışı olacak.Sorun peki bunlar ne olacak da kitleniyor.Bu kısmı da bence önümüzdeki 5 yılda hallolacak,değişemeyen yok olacak,salgın başlangıç,devamı da 5 yıl boyunca gelecek,sistemde yeri olmayan maalesef yok olacak.

Nüfus konusunu halledecekler,baya bir azalma olacak gibi düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ben de mühendis kökenli olduğumdan olsa gerek beyaz yakalının ayrıntılarda kaybolmasını çok iyi anlıyorum. Ayrıntılarda kaybolmak istemiyorsanız büyük resmi görebilmelisiniz. Olaylara kuş bakışı bakabilmelisiniz.

1900' lerin başı şehirlerde kimse yoktu ta ki Henry Ford sanayi devrimini başlattı, şehirlerde insana ihtiyaç başladı ve insanlar kırsalı boşaltacak şehirlere göç olacak denildi. Herhalde o zamanlar da şimdi ki gibi "Hadi canım sende kim toprağını ekinini hayvanlarını bırakıp taş yığınlarının arasına girecek? Hayal kurmayı bırakın siz de çok uçtunuz ..." demişlerdir.

Ama Herkes tıpış tıpış kırsallardan şehirlere göç ettiler. Hatta sizlere köleliğin kaldırılmasının, ABD deki kuzey güney savaşlarının çıkmasının bile sebebinin sanayi devrimi olduğunu söylesem...

Neyse artık bir devrin sonuna geldik. Artık sanayi devriminin sonlarındayız. Yeni çağ Dijitalizm çağı. Bu çağda artık insanın önemi pek yok. Yani insanlar büyükşehirleri seve seve mi terk edecek zannediyorsunuz?

Laf arasında Covid virüsü de dijitalizm çağının başlangıcına sebeptir. Ya da şöyle diyeyim dijitalizm çağını başlatmak için düğmeye basıldı. Artık bildiğiniz ezberleri unutun.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tamamen katılıyorum.Diğer arkadaşlar da çok değerli fikirler paylaşmış.Ama ben sizin dediğiniz noktanın en önemli nokta olduğunu düşünüyorum.Şu anda bir devrim yaşanıyor,değişimin daha başındayız,eskinin insanları olarak eski paradigmalarla yeniyi anlayamayız.Bu yeni çağda pek çok şey iş,insan,alışkanlık vs sistem dışı olacak.Sorun peki bunlar ne olacak da kitleniyor.Bu kısmı da bence önümüzdeki 5 yılda hallolacak,değişemeyen yok olacak,salgın başlangıç,devamı da 5 yıl boyunca gelecek,sistemde yeri olmayan maalesef yok olacak.
    Bir büyük kızılderili, büyük şefe mektubunda demis ki ;

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz (yaka) adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Kırsal- kentsel , dijital-mekanik, beyazyaka-maviyaka-çiftci dengesini kuramazsak hepimiz bundan payimiza düşeni aliriz.
    İstanbulda konut sektorunde almaya basladik bile. Konut stogunun cogu ust segmentte.
    Hadi bakalim dijital cag eritsin bu stogu.

Yani öyle dijital cağa girdik, buna ayak uyduramayan giderle olmaz o iş. Uydurabilirse, o düzene en son köylü ayak uydurabilir. Uyduramazsa ne olacak.Size göre gümleyecek. Şehirdekiler napacak ozaman.
    Beyaz yaka rezidansinda oturup araba kaportasinimi kemirecek.

Şuan istanbulda imkani yüksek olan herkes organik yiyecek peşinde. Vay efendim Ayşe nine yapmiş, yok efendim hatay salça si....

Köylü 1 yıl soğan cikarmadi, dolardan cok konusuldu bee...

Dijatal cagiyla ne kastediyosunuz tam anlamamisda olabilirim kusura bakmayin, ama kızlar kadınlar koca secerken soylenen unlu bir sozleri vardir.
    Aşk tabağa konup yenmez derler !!!!!

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sn bzaferb 1920 1929 arasında kükreyen 20 ler diye tanımlanan bir bolluk dönemi yaşanmış.Amerikada ve tüm dünyada her şey yolunda giderken 1929 krizi gelmiş.O ne yapacak peki, bu ne yapacak peki ile açıklanabilen şeyler olmamış,pek çok kişisel ve küresel felaketler yaşanmış.Öyle bir döneme giriyoruz.O dönemin sonunda da iş yapış tarzlarının değiştiği,yeni mesleklerin açığa çıkacağı ,pek çok mesleğin de yok olacağı ,insana eski iş yapış tarzıyla pek de ihtiyaç olmadığı bir döneme giriyoruz veya birileri tarafından sokuluyoruz.O döneme geçiş çok sancılı olacak,hepimiz bundan payımızı alırız dediğiniz şeyler olacak zaten, herkes bu felaketlerden payını alacak.Ayrıntılı yazmak istemiyorum ama 2021 başlangıç 2025 bitiş diye düşünüyorum.2020 fragmandı.

Salgın,ekonomik kriz ve savaşlar hemen hemen hep yakın tarihlerde olmuş.Üstünden yüz yıl geçmiş gene benzeri bir dönem başladı gibi.1914 1918 dünya savaşı, 1918 1920 ispanyol gribi,1929 1932 büyük buhran ve nihayetinde ikinci dünya savaşı.35 yılda iki dünya savaşı bir salgın,bir de ekonomi buhran olmuş.Bu sefer bir salgın,bir buhran ve bir savaşla işi hallederler maalesef.

Bu yazdıklarım benim tahminlerim değil,bende o kadar kafa yoktur,birilerinin öngörüleri bunlar,ben sadece okuduklarıma aracıyım ,o kadar öngörülü biri değilimdir yanlış anlaşılmasın sonra))))))))))

Dijital çağ konut stoğunu neden eritecek,o kısmını çözemedim,soruyu da anlamadım cidden.

Sayfa 807/1002 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •