Sayfa 811/1009 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821861911 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 6,481 - 6,488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Doların yükselişini fırsata çevirip 2 milyar dolar sattılar

Yerli yatırımcıların kurun geldiği seviyeyi satış fırsatı olarak gördüğünü belirten bankacılar, pazartesi dolarda yaşanan yükselişin hızını, yerli kurumlar ve yatırımcıların yaptığı 2 milyar $’a yakın satışın kestiğini belirtiyor.

http://www.haberturk.com/yukselisi-f...667520-ekonomi
    Doğru bir düşünce.. 3,73 TL den yerlilerin satışı var.. Ancak unutulmamalıdır ki; aynı zamanda 3,73 den satanlar 3,65 de şiddetli bir destek pozisyonunda malını yerine koymak için pusuda bekleyenlerdir...

Kısaca 3,65 TL de 1,2 milyar usd alım opsiyonu var demektir..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Benim anladığım sadece Japonlara değil, bütün carry'cilere kapak olmuş..

Dünyanın en yüksek faizli carry-trade parası böyle durduk yere verilmezmiş..

Yoğurdu üfliyerek yerler bundan sonra..
    Önce gireni çıkarsınlar bakalım bu sefer köküne kadar girdi çıkarmaları zor olacak.

Bi zamanlar galba 2001 kriz doneminde turk ev hanimlari da karsi islem yapmislardi yen ile kredi cekip sonra odeyememislerdi artis nedeni ile hatirladiniz mi

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Dün bir haber vardı belki gören olmuştur, Japonyanın ky ları yani ev hanımı Ayşekito , manav Mehmetiko Yüksek Tl faizine kanıp Türk Tl cinsi bonolara yatırımı yapmış. Şimdi bağrım bağrım ağlaşıyorlarmış biz ne mok yedik diye. Allahın Japonu Tl yi Japon yeni ile yada Dolar ile karıştırmış olacak, ama cahil Japon oluncada farketmiyor bu finans piyasalarında kerizleri acayip mikiyorlar. Gitti Dolar bazında1 yıllık faiz kazancı üstüne eksi yazdı bir kaç günde. Tüm bunlar uyanık geçinen JAPON yatırımcısına kapak olurda bir daha boyundan büyük moka balıklama dalmaz.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bi zamanlar galba 2001 kriz doneminde turk ev hanimlari da karsi islem yapmislardi yen ile kredi cekip sonra odeyememislerdi artis nedeni ile hatirladiniz mi
    Evet bu hanımlar finans işini paralı günleriyle karıştırınca yani poğaça yiyip popolarını büyütürken para kazanmak isteyince fena çarpılmışlardı.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Konuyla direk alakalı değil ama cidden şu Bist `de kalanlar kimse bunlara gerimizle gülmek lazım. Can hıraş aşağıya gelmemesi için uğraşıyorlar, üç maymunu oynamaya çalışıyorlar, hani olurda keriz bulur yediririz diye. Normal koşullarda dün ABD hükümetinin vize başvurularının askıya alınması bizim bilgimiz dahilindedir açıklaması yapıp birilerine lafını yedirdikten sonra bugün BIST satışlı olmalıydı nşa ama gel gör ki hala çıkacakmış izlenimi yaratıyorlar. Helal olsun para babalarına ellerinden öperiz kendilerini.
    Umut bey.. Bist te yabancı malı boşaltmak istiyor...Ancak iki büyük şeyi başarmak durumunda...

1.cisi malını karşılayacak birileri.. Alıcı..
    2.cisi malını satınca TL yi uygun rakamlı USD a geçmek...

Alıcı çıkınca, USD tepede oluyor, USD dipte iken, ortada alıcı olmuyor...

Durumları bence çok zor...

Ya bedavaya malı verip tepeden usd alıp çıkacaklar.. (Kol kesecekler)

Ya da bu deveyi güdecekler....

(Kendim ettim, kendim buldum... Gül gibi sarardım soldum, eyvah eyvah) türküsü tavsiye olunur..

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Önce gireni çıkarsınlar bakalım bu sefer köküne kadar girdi çıkarmaları zor olacak.
    Belli olmaz daha..para akarı global piyasalarda devam ediyor..ne kadarı global piyasalara girer bilemem ama, ayda 200 milyar dolar civarında taze para gelişmiş MB'larından çıkıyor..FED'in durumu bellide, ECB ne yapabilecek görmek lazım..

Muhtemelen piyasalar ECB'ye inanmıyor ama inanmış gibi yapıyor..yada bir şeyler belli olana kadar biraz daha dans edelim diyorlar..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Belli olmaz daha..para akarı global piyasalarda devam ediyor..ne kadarı global piyasalara girer bilemem ama, ayda 200 milyar dolar civarında taze para gelişmiş MB'larından çıkıyor..FED'in durumu bellide, ECB ne yapabilecek görmek lazım..

Muhtemelen piyasalar ECB'ye inanmıyor ama inanmış gibi yapıyor..yada bir şeyler belli olana kadar biraz daha dans edelim diyorlar..
    Tüm iyi şartlar altında Türkiyedeki durum bu ise ne diyelim allah bu hıyarları dünyada oluşacak kötü gelişmeler karşısında korusun. Acıdığımızdan filan değil beter olsunlar, bu pisliklerin aç gözlü para hırsları yüzünden başımızdakiler 15 sene prim yaptı memleketin içine etti o yüzden bunlara ahımız var sadece lafın gelişi böyle söylüyoruz.

Geçenlerde okumuştum KGF ile verilen kredilerden 20 milyar TL civarında bir paranın sene başına kadar geri dönmesi gerekiyormuş..geri dönüşler başladı..bakalım hangi oranda geri dönecek bu paralar..bizim şu BES işine benzemesinde..

Sayfa 811/1009 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821861911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •