Onemli Gunler Banner
Sayfa 818/1019 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1. Yabancılar BİST i neden satar?

Ukrayna savaşı ile AB nin enerji krizi ile Euro, dolar karşısında değer kaybediyor...

AB ekonomisi gerileyecekse, TR ihracat-gelir kaybı yaşamaz mı?

Recep Atakan da bloomberg de aynı şeylere vurgu yapıyor.

Ekonomik durgunluk ve yüksek fiyat yeni normal olabilir..
    Son düzenleme : virtue; 07-03-2022 saat: 22:22.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    “Ama buradaki asıl problem Türkiye'nin kendi üretiminin iç tüketimine yetmemesi.
    Rapora göre Türkiye'nin 2015/2016 sezonunda 2.1 milyon ton olan iç tüketimi 5 yılda 3.3 milyon tona ulaştı. Aynı dönemde üretim 1.6 milyon tondan 2.1 milyon tona çıktı. “

5 yılda %50 tüketim artmış. Bunun açıklaması var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son 5 yılda en az 5 milyon mülteci geldi.
    + İblib gibi bölgeleri de biz doyuyoruz.
    5 yıldaki büfus artışı 5 milyon + en az 5 milyon mülteci (kaçaklarla 8-9 diyelim)

Boğaz azaltmadıkça hastalığa çare yok.

Obezin rejim yapmadan zayıflamak istemesi gibi...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    “Ama buradaki asıl problem Türkiye'nin kendi üretiminin iç tüketimine yetmemesi.
    Rapora göre Türkiye'nin 2015/2016 sezonunda 2.1 milyon ton olan iç tüketimi 5 yılda 3.3 milyon tona ulaştı. Aynı dönemde üretim 1.6 milyon tondan 2.1 milyon tona çıktı. “

5 yılda %50 tüketim artmış. Bunun açıklaması var mı ?

“Bu istatistiklerde 2020/2021 sezonu yok ancak Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil: “Bizim bu konudaki yıllık tüketimimiz yıllık 2.7 milyon ton civarında. Üretimimiz ise 1.7 milyon ton. İç tüketimde bir sorun yaşamamamız için fazladan 1 milyon ton daha üretim yapmamız gerekiyor. Şimdi ayçiçeği ekim dönemi geldi. Umarım çiftçilerimiz bu konuda desteklenir” bilgisini paylaştı.”

Sanayiciler çiftçiye destek veriyor mu sorusu havada kalmış.

Daha az su isteyen ve daha verimli olan kanolaya yönelmek daha iyi olabilir.
    https://www.yenisafak.com/ekonomi/ka...neltti-3729942

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Komili alıyorum ama hayırlısı tabi. Kimyasal analize sokacak halim yok. Bilindik marka diye alıyoruz...
    Zeytinyağında tariş i tavsiye ederim

https://m.ta-ze.com.tr/UrunDetay.asp...era-zeytinyagi

Özel yağ olarak

https://m.ta-ze.com.tr/UrunDetay.asp...zma-zeytinyagi

Novaverada iyidir
    https://www.novavera.com.tr/ekonomik-paket

5. Ben riviera kullanmıyorum. Market ürünü tercih ediyorum. Tariş, kristal, komili hangisi kampanyadaysa onu alıyorum.
    Bugünde ekşi sözlükte okurken iyice kafam karıştı. Naturel sızmanın özelliği herhangi ısıl işlem yapmadan sıkmaksa zeytin yağını yüksek ısılı bir yemekte kullanmak doğru bir yaklaşım mıdır ?

6.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben riviera kullanmıyorum. Market ürünü tercih ediyorum. Tariş, kristal, komili hangisi kampanyadaysa onu alıyorum.
    Bugünde ekşi sözlükte okurken iyice kafam karıştı. Naturel sızmanın özelliği herhangi ısıl işlem yapmadan sıkmaksa zeytin yağını yüksek ısılı bir yemekte kullanmak doğru bir yaklaşım mıdır ?

Zeytin yağı yemeğe baştan konulup ısıtılmayacak. Pişen yemeğe sonradan eklenecek.
    Yoksa hiçbir özelliği kalmıyor.

Aslında zeytinyağını korumak bile çok zor.
    Işık almayacak, 21 derece üstünde muhafaza edilmeyecek, havayla temas etmeyecek.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Türkiye ayçiçeği pazarında 37'lik payla lider ithalatçı ülke konumunda. Türkiye'yi yüzde 25'lik payla AB ülkeleri takip ediyor.
    Türkiye bu ithalatın yüzde 65.5'ini Rusya'dan, yüzde 4.2'sini ise Ukrayna'dan yapıyor.
    Rusya Ukrayna işgali sırasında, Türkiye'nin yağ dolu gemilerinin Karadeniz limanlarından çıkmasına izin vermedi. 22 yağ dolu geminin bu şekilde limanlarda beklemesi Türkiye'nin ayçiçeği yağında bir arz sorunu yaşayacağı endişesi yarattı.
    https://www.dw.com/tr/t%C3%BCrkiye-a...-mi/a-61045139

Gemilere izin çıkmış geliyorlar.
    Paniğe gerek yok.

Bol bol ayçiçek yağınız olacak.

Ama sağlıksız bir yağdır, fazla kullanmayın.Omega 6 lehine dengeyi bozar.

Yıllardır ağzıma sürmedim.
    20 yılda evde 5 litre bile tüketmedim. 2 veya 3 yıl önce aldığım ayçiçek yağını hiç açmamıştım. Geçen baktım 3-4 ay olmuş son kullanma tarihi. Çöpe attım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Zeytin yağı yemeğe baştan konulup ısıtılmayacak. Pişen yemeğe sonradan eklenecek.
    Yoksa hiçbir özelliği kalmıyor.

Aslında zeytinyağını korumak bile çok zor.
    Işık almayacak, 21 derece üstünde muhafaza edilmeyecek, havayla temas etmeyecek.
    Eevet zeytinyağlılarda soğanı çok az yağla kavurup yemeğin pişmesine yakın zeytinyağını ilave edeceksiniz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 818/1019 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •