Sayfa 823/1032 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Halk bankası olayı sizden bizden başka yani mağdur olmuş yatırımcıdan başka kimsenin mikinde değil, halk bankası konusunda herhangi bir olumsuzluk seçimleri zerre kadar etkilemez, dava sırasında neler söylendi neler, hiç bir şey olmaz , Halk ister Halkbank yapar o kadar.

2.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    TH üstadım özlettin kendini
    Selam Doktor. 5 gündür Çeşme'deydim. Hissedeki pozisyonumu aynen korumaya devam ediyorum. Benim bu hissedeki görüşümü tek bir cümleyle özetlersem; son çeyreğe ait rezalet bilanço da dahil olmak üzere tüm olumsuzlukların hisse fiyatına halihazırda yansıtılmış olduğuna inanıyorum. Rezalet gelen bilançoya rağmen hissenin göreceli olarak kuvvetli durması aslında gayet olumludur. 303 milyon tl lik çeyreklik solo net kâr rakamına rağmen hisse bununla orantılı bir olumsuz tepki vermedi ve sağlam durdu.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. 2018 3Ç itibariyle özkaynaklar 28.3 milyar tl, hisse başına 22.64 tl ediyor, hisse 7.26 da olduğuna göre %68 lik bir iskonto ile işlem görüyor. Er veya geç hisse hak ettiği seviyeye gelecektir. Her ne kadar kârlarda geçici bir erime yaşanıyor olsa da hisse defter değerine oranla %68'lik bir iskontoyu hak etmiyor. Daha önce de açıklamıştım: 2008 krizinin en yoğun zamanında bile hisse en düşükken defter değerine göre sadece %7 lik bir iskonto ile işlem görmüştü. Bakıyoruz şimdi bu iskonto %68 olmuş.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. İki lider yemekte görüştü:
    Trump: nettin?
    Erdoğan: netcen işte yuvarlanıp gidiyoz
    T: gaşıkcıyı deyyon, nettin?, bulabildin mi cesedi
    E: yok yaww, adamı eritmiş ********ler
    T: nası eritmişler yaww dondurmamı bu, dondurma dedimde canım çekti, getireydinya maraştan maraş dondurması, şöyle yalıya yalıya yirdik
    E: yalatcan ben sana şindi

T: garnım da zil çalıyor, fil gibi acıktım valla
    E: yemekte ne var
    T: bilmeyyon, misafir umdunu değil buldunu yir
    E: halk bankası nolcek, hallet şunu yaww, walla güccük yatırımcı ümümü sıkcak
    T: halletcez dedik ya, hadi yemeğini yi
    E: he he, yapcez etcez deyyon bi pok yok, hep gandırıyon bizi, bak canımu sıkma bağırcan şindi ; eyyyyyy
    T: yaww bi dur dellenme rezil etcen bizi millete, oğlum hadi çorbaları getirin yawww
    MÜMİN, BİR SEFER ISIRILDIĞI DELİKTEN BİR DAHA ISIRILMAZ

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    2018 3Ç itibariyle özkaynaklar 28.3 milyar tl, hisse başına 22.64 tl ediyor, hisse 7.26 da olduğuna göre %68 lik bir iskonto ile işlem görüyor. Er veya geç hisse hak ettiği seviyeye gelecektir. Her ne kadar kârlarda geçici bir erime yaşanıyor olsa da hisse defter değerine oranla %68'lik bir iskontoyu hak etmiyor. Daha önce de açıklamıştım: 2008 krizinin en yoğun zamanında bile hisse en düşükken defter değerine göre sadece %7 lik bir iskonto ile işlem görmüştü. Bakıyoruz şimdi bu iskonto %68 olmuş.
    ne özkaynakmış arkadaş, Sayın TH Halkb 17 TL olur mu?

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bugün merrill garanti, işbank, akbank, halkbank, vakıfbankta açık farkla birinci satıcı. Bir tek ykb'de beşinci sırada.
    Bankaları ve dolayısıyla borsayı tek başına baskılamış adamlar yani.

İş bankası da birbuçuk ay aradan sonra yine hisselerini geri almaya başladı, dün 1 milyon ve bugün de 1.1 milyon lot aldı, toplamda 81 milyon lot gibi bir şey oldu geri alım. Hiçbirşeye de yaramadı, hisse dipte, yabancılar daha fazlasını basıyor hemen. Yani geri alım yabancının malını toplama işine döndü. Halkbankta da alıma başlarlarsa benzer şekilde şu an alıcıyı beğenmeyip de çıkamayan yabancılar tüm alımı doyurup malı basıp çıkar mı diye aklıma geliyor.
    Bu fırsattan istifade etmek lazım, mümkünse piyasadaki tüm lotları toplasınlar. Mesela İSCTR'nin tedavülde 1.1 milyar lotu var bildiğim kadarıyla, işte bu 1.1 milyar lotun hepsini toplasın İşbankası. Böyle bir fırsat bir daha kolay kolay ortaya çıkmaz. İşbankası 1 yıllık net kârıyla zaten bu lotları toplayabiliyor, daha fazla ne bekliyorlar? madem yabancısı Türkü ve sairesi satmaya bu kadar istekli, alayının elinden bütün mallar toplansın.

7. Napsam Hulku geri mi alsam acep

8.  Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Evet gencler Halk cafeye ozel baska yerde bulamazsiniz: Hurriyet New York Temsilcisi Razi Canikligille sahsen gorustum.. Boyle bir iddianame yok diyor.. Olsa bile OFAC tarafindan gelecektir diyor...
    doğru dedin, açıklanan ceza genellikle mevzu ile ilgili tüm birimlerin alacağı meblağları içeriyor

Sayfa 823/1032 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •