Sayfa 831/1023 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

https://m.youtube.com/watch?v=iX6S4SDBPXo

Dolarcilar 2 dakika mola forimda bir arkadaş rica etti linkteki videoya girp beğenirmisiniz. İkizleri yarısmaya girecekmiş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    https://m.youtube.com/watch?v=iX6S4SDBPXo

Dolarcilar 2 dakika mola forimda bir arkadaş rica etti linkteki videoya girp beğenirmisiniz. İkizleri yarısmaya girecekmiş
    işlem tamam....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    eger Tayyip MB ini serbest birakirsa ilk yapacaklari sey faizleri artirmak olur e buda insaat piyasasini yani AKP li zenginleri mezara gomer

Yani faizlerin artmasi imkansiz buda dolarin daha coook artacagini gosteriyor
    Dolar güçlenecekse bu dakikadan sonra faizlerin yeterli miktarda artması, bizim eski telgraflı sistemlere benzer..

Bırak sadece betonu..stop..piyasalar alaşağı olur..stop..büyüme düşer..stop..borçlar sıkıntıya girer..stop..

Buda madolyonun diğer yüzü..biraz karamsarlık kokuyor ama idare edin..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dolar güçlenecekse bu dakikadan sonra faizlerin yeterli miktarda artması, bizim eski telgraflı sistemlere benzer..

Bırak sadece betonu..stop..piyasalar alaşağı olur..stop..büyüme düşer..stop..borçlar sıkıntıya girer..stop..

Buda madolyonun diğer yüzü..biraz karamsarlık kokuyor ama idare edin..
    Bu ülkede %70-80 faizler olduğu dönemlerde de bugünkü halimizden daha kötü değildik. Yandaş betoncular batmasın diye faiz arttırmamak delalettir, hıyanettir .

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu ülkede %70-80 faizler olduğu dönemlerde de bugünkü halimizden daha kötü değildik. Yandaş betoncular batmasın diye faiz arttırmamak delalettir, hıyanettir .
    Katılıyorum ancak benim bahsettiğim iki ucu moklu değnek..faizler arttığında(reel faiz anlamında) büyüme düşerse sadece betoncular batmaz..büyüyemiyen ekonomilerde borçlarda peşin peşin sakata gelir, demek istediğim bu..yoksa betoncular batmış-batmamış umurumda olmaz..

Katılıyorum ancak benim bahsettiğim iki ucu moklu değnek..faizler arttığında(reel faiz anlamında) büyüme düşerse sadece betoncular batmaz..büyüyemiyen ekonomilerde borçlarda peşin peşin sakata gelir, demek istediğim bu..yoksa betoncular batmış-batmamış umurumda olmaz..
    Batacak, hak etmiş LAYIKLAR batacak, ancak o sayede akılları başlarına gelecek, BETER olmadan YETER olmaz.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Batacak, hak etmiş LAYIKLAR batacak, ancak o sayede akılları başlarına gelecek, BETER olmadan YETER olmaz.
    Walla yılbaşı olmasından mütevellit, ya 2001 yılbaşıydı, yada 2002 yılbaşısı, şu sıralar yine aynı şeyleri hissediyordum..16-17 yıl sonra ekonomik anlamda batı cephesinde değişen bir şey yok..

O yüzden aşağıdakileri yazdım..kaldı ki bu konuda tarihçe daha eskilere dayanıyor..

Ben Eco, Reco anlamam..

Nihayetinde haticeye değil neticeye bakmak lazımdır..

Möhim olan, bir ''el parasıyla kalkınma'' modelinin daha sonuna gelmiş olmamız..

Bundan sonra parite 1,15 bir hikaye, 1,10 ayrı hikaye , hatta 1 bambaşka hikaye..

The end..
    Ha parite oralara gelir gelmez ayrı konu..
    Son düzenleme : enki; 17-05-2018 saat: 20:15.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yeni rakamlarla açalım konuyu
    hayırlı olsun kılı kılçığı az olsun
    paramızın değerini koruyalım kollayalım.

USD/TRY 3,9358 +0,0155 +0,40%

şu mesajıda en başa alayım da topiğe gelecekler belki dikkate alırlar
    topik 19.03.2018 de açıldı şu anda bile bir çok şirket %15 kur farkı zararı ayzdı
    çok azıda %15 kar yazdı

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 831/1023 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •