Onemli Gunler Banner
Sayfa 835/1000 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Isteseler bu matematikle canımıza okurlar onun bir ton yolu vardır da nedense üstümüze gelmiyorlar.acaba borsadan hala yeterince cikamadiklarindan mi.kanal mi ya da başka siyasî hesaplar mi.var bisiler ya neyse.burdayiz bekleriz.
    borsada QNB yi, düşünce yabancı oranı <35%
    3-5 yerden daha kırpılırsa <25-30% dur muhtemelen

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Yoo doğru söylüyor
    Çevremde bir sürü iş adamı ve kendimde dahil 8.20-8.30 dan %100 tl ye döndü herkes
    Ancak yiğit bulutun dediği gibi mb görev değişikliği değil 1 gecede gelen %15 net kar getirisi sebep oldu. Herkes tepeden satıp alttan alacak. Ancak yiğit bunu görev değişikliği olumlu karşılandı bu yüzden dolarlar bozuldu diye lanse etmiş )
    Şahsım adına hesap yaparsam, 8.20 den 8.10 a %1 , %2 de faiz getirisi aylık, 1 ay sonunda net %3 civarı döviz rezervimi artırmış olacağım. Tabi şu an ki 8.10 luk kura göre konuşuyorum.
    Bu trade olayı herkesin aklına yeni mi gelmiş? Yerleşikler duruyor duruyor bir anda tamda yerinde bozacağı tutuyor , yıllardır benjamine yatırım yaparım, benjamini iyi okurum Egebank'ın battığı gün benjaminlerimi bankadan kurtardım ama bu kadar dolarda garip hareketlerin olduğu bir zaman hatırlamıyorum. Rasyonel hareketler var diyenlere gülüyorum sadece.

https://www.bddk.org.tr/Veriler/Gunluk-Bulten/10

12 milyar dolar bozuldu ise nereye gitti bu para...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Eurobond faizleri dolar bazında son on yıldır beş ila dokuz arası gider gelir.dolar bazında zaten dünyanın en baba faizlerinden birini yıllardır transfer ediyoruz.adamlar onla da yetinmiyor 8.5 doları çak 6 dan garanti al 10 dan garantiyi çak 6.9 dan dolarını geri al arada atraksiyonlar da yapıyorlar.bunlara da o kadar beğenilen naci falan eliyle izin veriyoruz.o naci olayı da tiyatroydu ya neyse.
    Eurobond faizleri düşünce bankacım arayıp eurobondları satalım faiz yükselince alırız dedi. Ben vergi işi ile uğraşmamak için gerek yok dedim. Bir süre sonra merkez bankası olayı yaşandı. Eurobondlar değer kaybetti. Satsak altan yerine koyup üzerine kar yazacağımız durum oluştu. Uzun lafın kısası imkanı olana, kıvrak olana her yerde getiri imkanı var.
    Ha bana gelince rahip olayı ile doların 7’ye vurduğu, merkez bankasından bir türlü beklenen hamlenin gelmediği süreci hafızamdan silemiyorum. Silsem zaten trilyonlarca dolarlık bilançoya sahip fed’in bastığı parayla işim olur mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. 8.06 güzel çalıştı.. top şafakçılarda...
    indirin de görelim şamatayı.. (-> 8.25 -> 8.5 )

5. Hulk davasında üst mahkeme kararı bugün yarın açıklar ve maalesef karar bizi mayıstaki yargılamaya götürecek gibi duruyor.

sarı öküz bu sefer kanal istanbul galiba .bu katar kanal inşaatı başlayana kadar doları tutabilir.nasil memleketteyiz ya her şey bir garip ortalık sır dolu.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    sarı öküz bu sefer kanal istanbul galiba .bu katar kanal inşaatı başlayana kadar doları tutabilir.nasil memleketteyiz ya her şey bir garip ortalık sır dolu.
    Abi borsa kumar derken , usd try bile kumara döndürdük(mb atamaları , kovmaları vs..) bu da bir başarıdır. Rahip olayından bu yana doların fiyatını bahane ederek mallar ikiye katlandı , dolar yerinde sayıyor.

8. Sistem gümlediğinde kıyıda köşede bir miktar döviz veya altın bulundurmakta fayda var.

Sayfa 835/1000 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •