Onemli Gunler Banner
Sayfa 837/1030 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    7 eylül 12 ekim arasında vatandaş 6,40-5,90 aralığından 5,5 milyar dolar almış...Bu hafta ne kadar aldığı haftaya perşembe günü açıklanır.Acaba merkez bu dolarizasyonun önüne geçmek için haftaya 200-300 puanlık artışa gider mi?Bu artışla doları 5 liraya kadar indirip,milleti faizler daha da artı,doların da pili bitti dedirtip 6 ay-1 yıl paralarını bağlamasına sebep olur mu?
    Millet daha cok dolar alir

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Millet daha cok dolar alir

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bugün tam 5,50 geliyorken dolar yamuk yaptı...Olmadı..Umarım devamı gelmez...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

3.  Alıntı Originally Posted by eduardo Yazıyı Oku
    Benim gibi fırtınaya TL de yakalananlar için şu an ki kur alım fırsatı mıdır ? yoksa biraz daha beklemeyi mi tavsiye edersiniz ?
    Size kademeli alım yapmayı öneririm. Kafanızda doların düşebileceği seviyeye ilişkin bir kötümser tespit yapın. Düşündüğünüz toplam alımı bugünkü kurla düşebileceği kura kademeli olarak dağıtın.

işi rakamlara çevirirsek;

Bugünkü kur : 5.60 TL
    Düşebileceği ya da düştüğü zaman içinizi yakmayacak seviye: 4.50 TL
    Fark : 1.10 TL
    10 Kademeli alım için kademe farkı : 1.10/10= 11 Kuruş

Yani paranızı 10'a bölüp USD 5.49 TL'den alıma başlayıp her 11 kuruşluk düşüşte paranızın 1/10'u kadar alım yapacaksınız. Kurlar düşmeye devam edip 4.50 TL'yi vurduğunda 5 tl ortalamalı bir dolar portföyü yapmış olacaksınız. (Aslında aynı tutardaki TL'ye giderek daha fazla dolar alınacağından gerçek maliyet 4,95 TL civarında olacaktır) Arada yükselmelerde her % 10 ya da % 15 artışta almış olduğunuz bir önceki 1/10'luk tranşı satarak portföy maliyetinizi düşürebilirsiniz. Ama bunu yaparken haberlere kulak asmayacaksınız, dolar uçacak, dolar göçecek yorumları nedeniyle önceden belirlediğiniz parametrelerin dışına çıkmayacaksınız. Buyrun size % 90 güvenlikli bir portföy önerisi. Benim belirttiğim rakamlar sizin kafanıza yatmaz ise parametreleri kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Benim yaklaşımım daha öncede yazdığım Türkiye piyasalarının aşağı yönlü bir testere formatı izleyeceği öngörümün bir ürünüdür. Bu iktidar kaybedinceye kadar ülkenin sorunlarına esaslı çözümler getirmeyecek, utangaç yandaşların da itiraf ettiği gibi zaman kazanmak için orta sahada top çevirecektir. Bu gibi ortamlar, benim çizdiğime benzer parametreleri önceden belirlenmiş portföy yönetim stratejileri için çok ideal koşullar barındırmaktadır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4. ing hemen faizi indirmiş ek 2 olmasına rağmen 24 e düşürmüş hoşgeldini,5.53-5.57 arası %15 daha dolara geçtim,bunlar adam olmaz 3 gün dolar gevşesin hemen faiz indiriyorlar gördüğünüz gibi.

Faizlere guven olmaz....düsmani coktur...dolara benzemez...faizle kanki ortaminda tek gecelik aksam yemeği yenir...iyice karın doyurulur...çunki sabaha kalktiginizda kahvalti yapma ihtimaliniz olmayabilir...

6. Yaw burda hep aynı şeyler konuşuluyor ...Hep bi faizden şikayet keşke dolar alsaydım keşke altın alsaydım keşkede keşke..
    Konuşana kadar alın kardeşim tutanmı var ..
    Kendini tekrar eden konuşmalar aynı kişilerden sürekli duyuyorum ..
    Al işde dolar 5.50 gördü ,altın 216 tl ..
    Alamıyorsan ağlamıyacaksın sonra ....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Kartal5 Yazıyı Oku
    Dolar 5,50den döner diyorsan altını düşün bence.
    Sabah 218 den gram altın alsan şimdi ekranda 226 fiyata bakıp viskini yudumluyor oludun. Sabahtan akşama 50 günlük faiz benim dönüş yarın treni kaçırdım galiba.

8.  Alıntı Originally Posted by Kartal5 Yazıyı Oku
    Dolar 5,50den döner diyorsan altını düşün bence.
     Alıntı Originally Posted by Kartal5 Yazıyı Oku
    Sabah 218 den gram altın alsan şimdi ekranda 226 fiyata bakıp viskini yudumluyor oludun. Sabahtan akşama 50 günlük faiz benim dönüş yarın treni kaçırdım galiba.
    Omega0607 sana diyorum

Sayfa 837/1030 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •