Sayfa 854/1000 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,825 - 6,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Şaka ha,kimse alınmasın.

2. 1 Haziranda yüzde 19 faiz yüzde 17 ye inecek.

Temmuz veya ağustostaki toplantıda inmezse (ki ben ineceğine inanıyorum) eylülde MB nın faiz indireceği herkes tarafından beklenir olacak.

Eylül-ekimde en çok faiz yüzde 15 olur diye tahmin ediyorum.

Not: Yorumlar kendi pozisyonuma göre yapılmıştır. Ancak genellikle doğru çıkıyor. Ben ne yapayım...

Neden mi?

Dünyada para bolluğu var.

2022 seçim arifesi ve hükümetin partisi seçime zincirini koparmış bir dolar kuru ile giremez.

Elindeki yasal, hile-hurda her türlü enstrümanı kullanır diye tahminim.

Ekonominin krizde olduğu şu dönemde biri sana yüzde 20 faiz verirse neden riske atıp fiyat şişkinliği marsa gitmiş ev, araba mı alacaksın?

Yüzde 20 faiz...

1 milyona 200 bin, 5 milyona 1 milyon GARANTİLİ PARA.

Sadece 365 gün için.

245 iş günü içinde hangi işi yapıp bu parayı kazanabilirsin?

Hükümet daha az faiz verse de GARANTİ paranın gideceği yer yok malesef...

Ha, risk seviyor olsam BİST teki bankalarda dipte olduklarından kolayca al-sat yapardım.

Ya da saadet zincirine dönüşmüş yeni halka arzlara 2.-3. gün girerdim.

Ancak 25 yıllık borsa maceramdan sonra sevmiyorum...

En son 13 binden zararsız sattığım halkbank bugün yüzde 80 değer kaybetmiş.

Yaşam ve mutlu olmak daha güzel...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Mevzuya destek atacak bir tane ekonomist bulamamışlar, 'amcamı' çıkarmışlar, 'eski Bakan Nuh Neb-i zamanından' izleyin, dayanabilirseniz, gülmekten yarılabilirsiniz...

Anlattı anlattı, altın rezervi Berat Bey zamanında gelmedi alakası yok dedi, -tersini söylüyor gibi yaptı, sonra Damat istifa edince dolar kuruna bir şey olmadı, Naci Bey de ezberleri bozdu harika işler yaptı dedi, Ahmet Hakan 'errror' ...

Ara ara farkında olmadan acayip doğru şeyler söylüyor, direk ateş ediyor aslında, ama ne o ateş ettiğinin farkında, ne de Ahmet Hakan ateş altında olduğunun farkında...körler sağırlar...çok fena

Aciz durumdalar izahta..bakalım nasıl çıkacaklar işin içinden..

4. Üçgen gibi burası..ya C kısacık kalacak, ya da sarkacak iyice, muhtemelen sarkacak kestirilemez bir e dalgası gibi..sonrası sonra..YTD

5. Doların kalıcı olarak düşmesi yada yatay kalması için RTE bin yetkilerinden taviz vermesi gerekir. ( talimatla hukuku yönetmeyecek müdahale etmeyecek) Aslında alacağı her şeyi aldı her şey onun için yolunda medyada her gün uçuruyoruz. Ülkede hiç bir sorun yok. Kuzey Kore Suriye devlet başkanları nasıl yönetiyorsa bizde de aynı

6. enflasyon verileri .jpg
    4-5-6 aylarda baz etkisi devreye giriyor dolar kuru 15 gündür dar bantta benzine zam yapılması gerekiyor yapılmıyor ,Enflasyon baz etkisi ile düşük çıkarılacak , kimse Eylüle kadar beklemez...Ne diye stopaj indirimi Mayıs sonuna kadar uzatıldı? Niye Haziran sonu değil , niye 3 ay değil de 2 ay...

Beklenti yönünde hareket etmiyor piyasalar , koskoca FED 10 yıllıkları manipüle ediyor, ABD istatistik bürosu %%6 işsizlik var diyor Powell çıkıyor hayır aslında o %10 diyor ,Çünkü işsizliğin düşmesi işine gelmiyor,10 yıllıkların yükselmesi işine gelmiyor 34.000 geçmiş BİR DJ var hisseler fezaya çıkacak ama sürüyorlar da sürüyorlar , bu adamlar kime çalışıyor anlamak güç ve bu aklıevveller yüzünden ne makroekonomi ne para piyasası ne ekonomi kuralları işlemiyor...

7. Kılıçdaroğlu, ayrıca cezaevinden tahliye edilen Ahmet Altan'ı da telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...lefonu-1828418

Artık ekip tamamlandığına göre, kaldıkları yerden devam edebilirler Cumhuriyeti yıkmaya, Ilıcak, Altan, ROK, Nagehan, Metiner, Fesligiller, Tezcangiller, Kaplangiller, Pelikan...

Kılışdaroğlu..Meral..Davutoğlu...Babacan...

Bu ülkede tek bir ittifak var, Cumhuriyet karşıtlığı, BOP a eşgüdüm, ılımlı yeşil kuşak İslam, ABD mandası..gerisi tiyatro..

Kaçtım..

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Mevzuya destek atacak bir tane ekonomist bulamamışlar, 'amcamı' çıkarmışlar, 'eski Bakan Nuh Neb-i zamanından' izleyin, dayanabilirseniz, gülmekten yarılabilirsiniz...

Anlattı anlattı, altın rezervi Berat Bey zamanında gelmedi alakası yok dedi, -tersini söylüyor gibi yaptı, sonra Damat istifa edince dolar kuruna bir şey olmadı, Naci Bey de ezberleri bozdu harika işler yaptı dedi, Ahmet Hakan 'errror' ...

Ara ara farkında olmadan acayip doğru şeyler söylüyor, direk ateş ediyor aslında, ama ne o ateş ettiğinin farkında, ne de Ahmet Hakan ateş altında olduğunun farkında...körler sağırlar...çok fena

Aciz durumdalar izahta..bakalım nasıl çıkacaklar işin içinden..

Bombos bi program olmus damat gidince niye dolar hizla düşmüş .cok iyi isler yapan naci bey neden gece alınmış sadece 100 paun fazla yapti diye degil heralde a.hakan sorsana bunlari 1s.14 dk bos muhabbet anlatmis.

Sayfa 854/1000 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •