Sayfa 86/1312 İlkİlk ... 36768485868788961361865861086 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 681 - 688 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu süreç pandemiden önce başladı zaten.. hız kazandı orası ayrı.

şimdi aracı kurumdan hesap açman için bilgilerini fotosunu çekip wp dan yollaman yetiyor misal.
    Misal sigorta sektörü.İnternetten beş dakikada kendi sigortanı yapabilir olacağız yakında.E yüzlerce sigorta acentası ne olacak.Veya garsonlara kasiyerlere gerek kalmayan cep telefonu ile ödeme yapılabilen marketler benzin istasyonları gelecek,bu durumda para tahsilatları otomatik olacak,binlerce muhasebeci mali müşavir falan ne yapacak gibi.Tabi bu dediklerim en az onbeş yıl alır,bizim için tabi.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal sigorta sektörü.İnternetten beş dakikada kendi sigortanı yapabilir olacağız yakında.E yüzlerce sigorta acentası ne olacak.Veya garsonlara kasiyerlere gerek kalmayan cep telefonu ile ödeme yapılabilen marketler benzin istasyonları gelecek,bu durumda para tahsilatları otomatik olacak,binlerce muhasebeci mali müşavir falan ne yapacak gibi.Tabi bu dediklerim en az onbeş yıl alır,bizim için tabi.
    Bizde bu süreçler yavaş ilerler ülkemizdeki en büyük fenomen olan çaycıdan vazgeçemeyen bir toplumuz.
    Zaten teknolojik gelişmenin temeline bakarsanız artan iş gücü maliyetinden kaçmanın ana motivasyon olduğunu görürsünüz. bizde işçi bedava. Bu nedenle geriden gideriz biz.
    Benim şu anda en büyük hayalim otonom araçlar. trafikte ciddi bir optimizasyon problemi var. Eğer otonom araçlara geçebilirsek sürekli makas atan, hayalet trafik oluşturanlardan, kararsız sürücülerden kurtulup yolları %99 verimle kullanabiliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    turkcell kapıyı açık bıraktı, binalarını kalıcı kapatmadı hala mülkleri kendisinin.
    turkcellde zaten haftada bir gün uzaktan çalışma vardı şimdi daha da hibrit olacak ama hibritten tekrar eskiye geri dönmeyecektir.

üstelik varlık fonuna ait bir şirket yarın hükümetten bir sinyal gelsin(servisçiler, etraftaki restoranlar taş mı yesin hesabı) anında eski düzene bile dönebilir.
    Bu tür kararları üst düzey yetenekli personel verecek. Bu personelde evde çalışma eğilimi artarsa şirketler ya bu personelden vazgeçecek yada mecburen bu düzene geçecek.

O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    koç holding 35 bin çalışanını evden çalışmaya geçirdi diye google a yazın ,gelen haberler yalansa bilemem tabi.Bunun niye pr ı yapılsın ki amaç ne olabilir.
    fabrikada üretim montaj yapan adamı home office e nasıl geçireceksin, arçelik ford işçisi evden robotla mı takıyor parçaları.

sektörle alakalı bir durum üretim firmalarında 10% home office bile ciddi başarı.

ben de üretim firmasındayım finans ve IT komple home office, üretim çok arge büyük oranda home office ama işçiler komple geliyor.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    fabrikada üretim montaj yapan adamı home office e nasıl geçireceksin, arçelik ford işçisi evden robotla mı takıyor parçaları.

sektörle alakalı bir durum üretim firmalarında 10% home office bile ciddi başarı.

ben de üretim firmasındayım finans ve IT komple home office, üretim çok arge büyük oranda home office ama işçiler komple geliyor.
    Üretim makinalaşmaya hatta 3d yazıcılarla belkide butik üretime evrilecek. Fikri mülkiyet önem kazanıp emeğin önüne geçtikçe yaşamımızda buna göre evrilecek.
    Bu arada şehirde yaşamanın temel motivasyonu hala değişmedi. Kaynaklara ve altyapıya ucuz ulaşım. Sorun bizim ülkemizde yaşamı çekilmez hale getirmemiz. Oda çözülebilecek bir problem değil.

O egeli ben değilim

6. Anlattığınıza göre sizde bir işçisiniz
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

7.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Anlattığınıza göre sizde bir işçisiniz
    basit tanımıyla işçi, yaptığı iş karşılığı maaş alan herkestir. işyerindeki ünvanınız değişebilir ama aylık maaş alıyorsanız işçisinizdir.
    sanırım siz üretim alanını kast ettiniz, benim çalıştığım alan finans, tanıma göre ben de işçiyim.

8. Dünyanın en büyük finans merkezini inşa ediyoruz ancak bu sektörde çalışanların çoğunu uzaktan çalışmaya yönlendiriyoruz. 3 . Havalimanından sonra finans merkezi işi de büyük bir hayal kırıklığı olacak.

Sayfa 86/1312 İlkİlk ... 36768485868788961361865861086 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •