Onemli Gunler Banner
Sayfa 866/1312 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bugün bi arkadaşla konuştum. İstanbulda emlak konut projelerini araştırmış. Fikirtepede 2+1 75 metrekare için 0,69'dan 4 milyon kredi kullandırabiliriz, gerisi nakit olmak üzere 6.4 milyon demişler.

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Bugün bi arkadaşla konuştum. İstanbulda emlak konut projelerini araştırmış. Fikirtepede 2+1 75 metrekare için 0,69'dan 4 milyon kredi kullandırabiliriz, gerisi nakit olmak üzere 6.4 milyon demişler.
    Bence atmışlar benim bildiğim 2 milyonda oran farklı.
    Yanlış iliyor olabilirim bakmak lazım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. İstanbul'da kira depremi: Merkez üssü Ataşehir, şiddeti 50 Bin

https://www.patronlardunyasi.com/hab...-50-Bin/274514

Kimin maasi bu kadarki bunu verecek? Sacma sapan isler

4.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Bugün bi arkadaşla konuştum. İstanbulda emlak konut projelerini araştırmış. Fikirtepede 2+1 75 metrekare için 0,69'dan 4 milyon kredi kullandırabiliriz, gerisi nakit olmak üzere 6.4 milyon demişler.
    mükemmel fırsat

5. Kiracim 25%'den fazla zam yaptirmadi. Atasehirde 3 odali dairede 3 bin liraya oturuyor.
    Adaletse jerkese adalet.
    Biktik sacmaliklardan. Biktik keyfi uygulamalardan.
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hep emlağın gerçek rakamlar üzerinden vergilendirilmesi konuşuluyor,
    ama bir Allah'ın kulu da demiyor ki "yıllık kira zamları GERÇEK enflasyona endeksli olsun".
    Hak hukuk adalet arayışımız tek taraflı olmamalı.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hep emlağın gerçek rakamlar üzerinden vergilendirilmesi konuşuluyor,
    ama bir Allah'ın kulu da demiyor ki "yıllık kira zamları GERÇEK enflasyona endeksli olsun".
    Hak hukuk adalet arayışımız tek taraflı olmamalı.
    şua n Türkiyede 12-15 milyon civarında bir yabancı var...bunlarında sokakta kalmayacaklarına göre tabiiki konutta ekstra ekstra bir talep olduğunu unutmayalım...dediğiniz mesela işyerinde olmadığını bariz görüyoruz...

etrafımda diyelim 20 tane kiralık işyeri varken 2 bilemediniz 3 tane kiralık konut var..İşyeri sahibi gel enflasyon rakamına göre zam yapalım dediğinde al anahtarını diyen çok sayıda işyeri kiracısı var...

7. Arkadaşım eski kiracısını 1550 tl 2600 yaptı ilk oturduğunda asgari ücret 2800 tl idi fark inanılmaz açıldı .

Başka bir arkadaş bir yıllık Kiracı 4000 den 10000 istemiş mal sahibi 8000 teklif etmiş çık o zaman oğlum oturacak demiş

Başka bit arkadaş mal sahibi 1850 den 2350 yapmış %25 den bir gram fazla olmaz demiş 10 yıldan eski kiracı tahliye davası açtı .

Bir arkadaşın büyük işhanı düşük kira veriyordu herkes kurumsal yerlerde var karot aldı 3 ayda tahliye ettiler depreme zayıf ama yıkıma gerek yok kararı aldı

Bir tanıdığa kızım evlenerek diye tahliye talebi göndermiş evsahibi 2 Senelik kiracıya

8. vay vay malsahibi-kiracı her iki tarafın haklı olduğu bir zamanlardan geçiyoruz ..

nüyük bir ihtimalle şu anda Türkiyede o veya bu sebeple gelmiş ve yerleşmiş sayısı 12-13 milyonu bulan ve aşan/aşacak yabancıların başına patlayacak ( mesela maşallah suriyeliler rahtaça 5 çocuk yapabiliyorlar) ...

bu rakamın 1/4'ü gitse konut fazlalığını ortaya çıkartır ...Fiyatlar ve kiralar düşer...

yada konut hamlesi kentsel dönüşüm adına şu anki imar şartlarında bir rahatlamaya gidilebilir ...ekstrem bir fikir;
    bağdat caddesinde denilebilir ki arkadaş yan komşular anlaşın 2.000 metekare ve üstü bir alan haline getirin taban oturumu % 35 ve azami 15 kat izini bir bodurum kamuya kalmak (otopark ve bazı kamu hizmetleri için) kaydıyla izin veriyorum denilirse...Yine yeşilköyde gibi ...bakırköy vs vs...Daha uygun işçilik-maliyet adına ( çünkü artık fiyatlamlar TL İle deniliyor ama gerçekte dolar talep ediliyor) adına yurtdışındaki mütahitlere ve işçilere izin veriyorum denilirse acaba bir çözüm olabilir mi...Arzın 3-5 yılda talebin önüne geçmesini sağlar mı ?

Sayfa 866/1312 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •