Sayfa 870/1024 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by crayon07 Yazıyı Oku
    Kitabın adı:ROTHSCHİLD PARA İMPARATORLUĞU / Derin Yahudi Devleti
    Yazar :George Armstrong
    ......
    Arkadaşlar bu kitap,Yahudilerin Dünya finansını nasıl ellerine geçirip,Dünyayı parayla nasıl yönettiklerini anlatıyo.1700 lü yıllarda yazılan Yahudi protokolellerinin adım adım günümüzde nasıl uygulandığını görünce küçük dilinizi yutacaksınız...
    .....Bu kitabı okumadan;
    --1.2.Dünya savaşını
    --1929 ABD finansal krizini
    --Vietnam savaşını
    --Irak savaşını
    --Arap baharını
    --ABD başkanlarının suikastla öldürülmesini..
    --FED'in ABD devletinden bile nasıl güçlü olduğunu,
    --vede her on onbeş yılda bir tekrarlanan bu küresel krizin,kim tarafından ,niye çıkarıldığını, vs.vs .vs. bu kitabı okumadan anlayamazsınız...
    .................
    Altını çizdiğim bazı bölümler;
    ---şükürler olsun ki medya elimize geçmiştir.Elimizdeki bu altını elde edene kadar döktüğümüz gözyaşı ve kan çok büyüktür.Pek çok Yahudi canını vermiş olsada sonunda kazanan biz olduk....(protokol 2'den alıntı)
    --Medya amacı insanları kandırmak ve propaganda ileyönlendirmek olan Yahudi sermayesi tarafından dejenere edilmiştir.(Protokol 12'den alıntı)
    --En büyük güç medyadır.Bazı fikirleri durmaksızın tekrarlayarak medya toplumda gerçekler haline getirmektedir.Ve her yerde medya bizim elimizdedir.(12. Protokol)
    ---ABD başkanlığına oynayan bir insanın Yahudiler ve onların kontrolündeki medyaya gitmek dışında bir seçeneği yoktur çünkühalka inmenin yolu medyadan geçmektedir..Sonuçta ABD başkanları Yahudilerce seçilmekte ve seçtirilmektedir..
    --Bize karşı çıkan devletleri komşularıyla birbirine düşürecek durumda olmalıyız.Ancak eğer karşı çıkan devlet ve komşuları birlik olarak bize karşı çıkarlarsa o zaman da dünya savaşı çıkaracak güçte olmalıyız...(protokol 7 den alıntı..)
    ---Köylü ve işçilerin sadaka ekonomisine alıştırıldığı,zenginlerin ise servetleri yüzünden korkak olduğu bir ülkede demokrasi olmaz..(s.104)
    --Politikanın ahlakla ilgisi yoktur.Ahlaki değerlere sadık bir politikacı başarılı olamaz vekoltuğu hiçbir zaman sağlam değildir.İyi bir politikacının büyük hayelleri ve inandırma gücü olmalıdır.Dürüstlük ve samimiyet gibi geleneksel değerler politikada zayıflık olarak nitelendirilir çünkü bu değerler politikacıya en güçlü düşmanından bile daha fazla zarar verirler.BU değerler Yahudi olmayan için geçerli olabilir ama bir ülkeyi yönetmek için yeterli değillerdir...(protokol 1'den alıntı)
    ........
    evet arkadaşlar bizde burda Viob'mu alalım,Dolarmı alalım,Hisse senedimi alalılım diye uğraşıp duralım.Dünyayı yönettiğini zannettiğimiz insanların hepsini üstüste koyun inanın bir kontrat dahi etmezler.....Gerçek bize gösteriliden çok farklı....
    en buyuk asimetri iste bu sekilde yurutuluyor.

mason, bielderberg, tapinakci, ilimunati falan filan adi altinda yazilan kitaplar ASLİNDA dunyayi bunlarin yonettigini, diger herseyin aslinda bos oldugunu asiliyor.

bunlarla ilgili okudugum bir yigin yerli yabanci kaynak sonunda vardigim temel sonuc sudur ! bunlar bos isler ??! masal

buyuk resmin ayrintilarini gizlemek icin olusturulan halusinasyon..

sahsi fikrimdir

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

2.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    Daha sonraki yorumları okumadım belki cevap gelmiştir 2. Baskı yapıyorsam kusura bakmayın. MB opsiyonlarda değil vadeli kontratlarda işlem yapıyor. Kural basit vade sonu gelince kontratın satın alındığı andaki fiyat ile spot fiyat arasındaki fark kadar nakdi uzlaşma TL cinsinden yapılır. Kısa veya uzun pozisyonlar buna göre kar veya zarara uğrar.
    yok başkası cevaplamadı. o zaman opsiyon değil future kontratı bunlar? ben direk call opsiyonu olarak yorumladım. call opsiyon kontratı olsa bankaların bu işten kar etmesi hem mümkün değil, hemde hedge metodu genelde uygulanana ters, long call long put ile hedge edilir diye biliyorum.

ama future kontratı da olsa bankaların nasıl 10-15 kuruş kazandığını göremiyorum. yani kasımda 7.40'dan MB'dan dolar alacaksa bankalar şimdi nasıl 6.60'dan dolar satıp para kazanıyorlar? tam tersi olması gerekmezmi? yani bu kontratı merkeze satan bankalar olmalı, 6.60'dan da spottan almaları gerekli... kaçırdığım neresi?

yerli/yabancı pozisyonunu hedge etmek isteyenler neden alır kısmı tamam ama onlarda neden spot dolar alma ihtiyacı hissetsinler? doları bitek Türkiye'den çıkacakları zaman veya pozisyonlarını kapatırken alırlar gibi geliyor. finansal olarak en hesaplı ve en az sermaye gerektiren seçenek neyse onu seçmezlermi hedge etmek için? long future da gene long put opsiyonu ile hedge edilir bence.

3.  Alıntı Originally Posted by krossingover Yazıyı Oku
    3000 alan adam 1500 kıraya oturmaz yahut ek gelırlerı vardır
    Buda ters matematıge ters
    Tutumlu olmak yada kendı yasam standartını belırlemek ayıp degıl kı ben tutumlu bırı olmadan soluyorum bunları
    Hanı bır laf vardır
    Gelın halına gore salın dıye

Hayırlısı..

Ya arkadaş neyin iddiasındasınız anlamadım ki.

Tüm dünyada gelir seviyesi dolarla kıyaslanmıyor mu?
    Adam da euroyla kıyaslamış işte.
    daha bunun nesine itiraz ediyorsunuz?

sizin mantıkla:
    20 dolar kazanıp 10 dolar kira veren venezuelalı = 2000 euro kazanıp 1000 euro kira veren avrupalı

Yani bu sonuca varmak istiyormuşsunuz gibi bir çaba sezdim.

Tamam, avrupalı fakir, avrupalı perişan, siz kazandınız, iyi geceler.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    var
    xxx makreme el orgu goz nuru dantel isleme tic ve san a.s.
    dal
    Onun da ipi, Cin mali!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

mason, bielderberg, tapinakci, ilimunati falan filan adi altinda yazilan kitaplar ASLİNDA dunyayi bunlarin yonettigini, diger herseyin aslinda bos oldugunu asiliyor.

bunlarla ilgili okudugum bir yigin yerli yabanci kaynak sonunda vardigim temel sonuc sudur ! bunlar bos isler ??! masal

sahsi fikrimdir

Büyük resmin ayrıntıları nedir..???bizde öğrenelim..

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

sahsi fikrimdir

Siz o kitapları okudunuz mu.En azından arkadaşın bahsettiği kitabı okudunuz mu.Ben okudum.İsterseniz okuyun üstünde konuşalım neresini siz beğenmediniz okuyun yazın ondan sonra konuşalım.Böyle biraz asimetrik bir tartışma oluyor.

O kitapta benim hatırladığım kadarı ile 1800 lü yıllarda 2 dünya savaşı da ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.2 dünya savaşı da o kitapta yazılan şekilde oldu.Bir de 3. dünya savaşı anlatılıyor ki cidden okumanızı isterim.1800 lü yıllarda 3 dünya savaşı da ayrıntılı bir şekilde nasıl yazılabilir düşünmek lazım.Eğer sihir yoksa benim aklıma tek şey geliyor,kendin planlayıp yapacağın şeyi bilirsin.Az sonra şu adam ölecek dersin,sonra adamı birine öldürtürsen eh kehanet gerçekleşmiş olur değil mi ))))))) Arkadaşın dediği kitabı herkese tavsiye ederim.

Ve arkadaş haklı, o kitabı okumadan şu an içine girmekte olduğumuz 1929 buhranı benzeri dünya krizini ve nedenini ve olacakları anlamak bence çok zor.

Sayfa 870/1024 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •