Sayfa 880/1230 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by fonadam Yazıyı Oku
    Sayın Cauti
    Seni tebrik ediyorum ve faydalı paylaşımların için teşekkür. ediyorum
    Mevve veren ağaç taşlanır.
    Kimilerinin aklına cauti acaba borsada spekülasyon mu yapıyor fikri gelebilir. Ben ihtimal vermiyorum.

VOG-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben bu başlıkta yazdım...özelden danışan, fikir soran arkadaşlarıma da aynı şeyi söylüyorum...ne zaman eğitim, danışmanlık, tiyo vs dersem o zaman kaçın, uzaklaşın..bana kalsa ben hiç hisse yazmam zaten..kaldı ki twitter da çok ısrar edilmesine rağmen, hisse yazmıyorum.

Bundan 6-7 ay önce de yazmıştım...maalesef at izi, it izine karışmış durumda..bir kısım, vatan, millet muhabbeti yaparak saçma sapan bir hisse spekülasyonu başlattı..burada en büyük suçlu da spk dır.

Önceleri, sürekli zararda olan, bizim gibi uzun vadeci yatırımcıların yolunun kesişmeyeceği hisselerde işlem yaptılar..ancak son aylarda konfurt, deva, ulusoy un gibi temeli sağlam, beklentisi yüksek hisselere de bulaştılar...klimasana 6 ay önce bir dadandılar, kağıdın feleği şaştı...tavanlar, tabanlar havada uçuştu...klimasan gibi temeli sağlam, çok güzel kağıdı mahvettiler.

şu an piyasada iş yapamayan..evde olduğu için de "kolay para kazanıldığı duyulan" borsaya ilgi var...3-5 milyonu olan bir yerlerde spekülasyon peşinde..biraz daha fazla parası olan ise, manipülasyon yapıyor...3-5 bin tl parası olan küçük kumarcılar da, paramızı nasıl katlarız derdinde...gerek borsadaki bu hareketler, gerekse twitter daki gruplar konusunda uyarılarımı çok önceden yaptım.

Zaten, bana portföyüm sorulmadıkça, şu hisse nasıl denmedikçe hisse yorumu yapmam ben...özelden de pek çok kez hisse soruları soruldu, hiç birisinde yönlendirici olmadım...oldu diyen varsa, buyursun yazsın...başlığın müdavimleri nasıl isterse öyle devam ederiz...ama eskisi kadar hisse muhabbetlerine girmemeyi tercih edeceğim...çünkü şu an temeli sağlam pek çok hisse bile, kumarbazların elinde oyunca olmuş durumda.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. selam arkadaşlar;

BES fonlarında altından çıkış yapılırsa hangisine girilmesini önerirsiniz.
    Tüm fonlar altında bir miktar dengeleme yapmak istiyorum

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    selam arkadaşlar;

Bu soru çok soruluyor..bu başlıkta da, dışarıda da çok soran oluyor...şasi fikrim şu ortamda en iyi yatırım aracı gram altın...2016 başından bu yana %100 gram altında bes im...ona rağmen bir kısmını bile çevirmek istemiyorum...hisse yatırımlarımı zaten yapıyorum...şu ortamda likit fona geçmek, ha var ha yok demek...%7-8 getiri var yıllık.

benim aklıma hiç bir şey gelmiyor...%20 sini bile dönüştürmek mantıklı gelmiyor...eğer gram 400 üzerinde olur, bist100 de 90 bin altına inerse, BES in de %20 sini borsaya aktarabilirim...o da değişken fon vs olmaz kesinlikle..getirisi götürüsü net u-30 endeks fonu alırım...vakıf yatırım da veh var, u-30 fonu, beğeniyorum performansını.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Benim de beyaz yakalı arkadaşlara bir bilgilendirmem ve tavsiyem olsun.

Eli boş gelmiş olmayayım.

Arkadaşlar başlangıç sermayenizi %50 oranında eritirseniz, başlangıç sermayenize geri ulaşabilmek için elinizde kalana %100 yaptırmanız gerekir.

Bir de rakamla açıklayayım. 15 lirayı 9 liraya düşürürseniz başlangıç sermayeniz %40 erimiş olur. 9 lirayı geri 15 lira yapmak için ise yaklaşık %70 prim yaptırmanız gerekir.

Bu hesap çok önemli, hep aklınızın bir köşesinde olsun.

Demekki ya aldığınız hissenin düşme riskine karşı uygun tutar ve teminatla viop ta short pozisyon açacaksınız ya da aldığınız hisseye zarar kes limiti koyacaksınız.Tabi al-sat a girerseniz ortalama bir ky için piyasa kurtları içinde istkrarli para kazanabilmeniz çok küçük bir olasılık

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Sn pej,

Yaka rengi ne olursa olsun, tecrübesiz KY'ler (ne kadar anlatmaya çalışsanız da) kademe bilmez, hedge bilmez.

Gözü karadır, tek kademeden tüm varıyla girer.

SL bilmez, TP'e kani olmaz.

Bu sebeple, ( bana göre ) bizleri takip edenlerin hepsinin tecrübeli, okuduğunu anlayan, risk anlayışı gelişmiş, birden fazla enstrümanla işlem yapabilen insanlar olduğu yanılgısından kurtularak yazmamız, bu doğrultuda yorum yapmamız önemlidir.

Müstakil bir topikte çok fazla detaya girmek yerine, yatırım enstrümanları ile ilgili detayları, o enstrümanlarla ilgili topiklerde verirsek, bu bilgilerden faydalanmak isteyenler biraz emek harcar ve topik topik dolaşarak bilgi devşirmeye çalışır.

Aynı zamanda, değişik topiklerde dolaşması sayesinde, o topiklerdeki diğer fikirleri de görmüş olur.

Her şeyin tek bir topikte bir veya bir kaç kişi tarafından kendi görüşlerine göre anlatılması, okuyucuları ve takipçileri hem hazır lopçuluğa sevk eder, hem de işletme körlüğüne düşürür.

Naçizane benim görüşüm, okuyanlara düşen ( okuduklarını akıl süzgecinden geçirmeden işlem yapma/yapmama ) ne kadar sorumluluk varsa, yazanlarda da bir o kadar akıl süzgeci sorumluluğu olmalıdır.

Syg, svg.

7.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    selam arkadaşlar;

Ben tercihimi eurobond fonundan yana kullandım .

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. İki yıldır bu ve önceki başlıktan anladigim; beyaz yakalilar olarak mümkün mertebe tasarruf edip tasarrufumuzla da gram altın , mümkün mertebe ucuz kalmış xu30 xu100 hisseleri , ekip dikmelik bir iki dönüm arazi , oturacagimiz güzel bı ev almaya çalışmak oldu ... Hepsini yapmak için çalışıyor , işime gidip geliyor hergun başlığı da dizi takip ediyor gibi takip ediyorum.. Burda ve forumun diğer kısımlarında yazan yatırım tavsiyelerini kendi bilgi birikimimden , okuduğum kitaplar edindiğim deneyimler vs ile harmanlayıp buna göre yatırım kararlarimi veriyorum. iyi ki bu başlık var, iyi ki varsınız sn Cautionary ..

Sayfa 880/1230 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •