Sayfa 888/1002 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Sol siyasetin başına getirilen liderlere dair nasıl oluyorsa oluyor böyle bir algı oluşturuveriliyor.Bence bilinçaltına seslenen özel bir yöntem uygulanıyor.Deniz baykal dendimi de aynı olay oluyordu.Yahu ne baykal ne kılıçdaroğlu memleketi bir gün yönetmedi.Nasıl oluyorsa oluyor bunlar beceremez algısı oluşturuveriliyor.Benim aklıma göre kimi getirirsen getir sağ liderlerden daha iyi yönetir memleketi.Aynı şarap fıkrası gibi ,temel iki kadeh şarabtan birini tatmış diğeri daha iyi demiş ,daha diğerinin tadına bakmadın diyene de bundan kötüsü olamaz demiş ya.Ne baykal ne kılıçdaroğlu akçeli işlerde hata yapmaz diye bir algım var.

Şaka şaka .Aslında kılıçdaroğlu yönetemez)))))))Ekmelettin olayında benim için kılıçdaroğlu bitti.Baykal da tayyibi iki kez kurtardı ,neden nasıl oldu kim kurtar dedi meçhul.Bunlar boş işler siyasetçilerin hepsi aynı,bize siyasetçilerden hayır gelmez.Demokrasi işi falan yalan.Sağ iktidarların en iyi destekçisi bizde sol muhalefettir.

Doktor, hikayeyi berbat etme.

Bektaşiye iki koca testi şarap vermişler. "erenler, tat bakalım hangisi iyidir bizi aydınlat" demişler. bektaşi birinci testiyi kafasına dikmiş, biraz içip, ağzını kol yenine sildikten sonra, "öbürü daha iyi" demiş. diğerleri, "erenler, daha tatmadan nasıl karar verebiliyorsun" diye sormuşlar.

Bektaşi "bundan daha kötü olamaz" diye cevap vermiş.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve onun yolunda yürüyen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun !

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bir tane bayi aradı dolar yükseldiği için haftaya ürünlere zam yapılacak dedi .

Dedim döviz düşünce hiç inmedi...
    İşletmeler kredili iş yapıyorlar ve kredi faizi oranında zammı direkt ürün bedeline yansıtıyorlar.
    Daha öncesinde de dolar artışı yüzünden maliyetler artmış ve zam yapılmıştı.

"Faiz artırımı ile" dolar geri gelse dahi ürünler dolar bazında zamlanmaya devam ediyor.

Dolar 8,5 Tl iken 8,5 Tl'ye aldığınız malın fiyatı, faiz artırımı ile 7,7 TL'ye düşen dolar olsa dahi, faiz artırımının direkt ürün maliyetine yansıması sebebiyle 9 TL'ye çıkıyor.

Kısacası faiz artmadan dolar düşerse mal fiyatlarında geri çekilme görebiliriz. (arz-talep dengesinin bozulmadığı varsayımıyla)
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. O ŞEY bugün 8,20 yarın 8,40 varan sinemalarda...

cafeye yazmıştım 1-2 ay içerisinde birşeyler olmazsa istanbulu korkunç bir susuzluk bekliyor.
    ha bi kötü haber daha bu sene zeytin ve portakalda üretim çok düşük yakın zamanda kaliteli zeytinyağda 50 tl litre fiyatı portakalında iyisinde 10-12 tl kğ fiyatı bekliyorum
    şeyde ki 8.69 fiyatını ocak ayına ertelediği mi söylemişmiydim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    cafeye yazmıştım 1-2 ay içerisinde birşeyler olmazsa istanbulu korkunç bir susuzluk bekliyor.
    ha bi kötü haber daha bu sene zeytin ve portakalda üretim çok düşük yakın zamanda kaliteli zeytinyağda 50 tl litre fiyatı portakalında iyisinde 10-12 tl kğ fiyatı bekliyorum
    şeyde ki 8.69 fiyatını ocak ayına ertelediği mi söylemişmiydim
    Ben iki yıllık yağımı aldım, iki yıla kim öle kim kala . Ama doğru zeytin yok ve yine de üretici zararda .

Sayfa 888/1002 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •