Sayfa 90/1230 İlkİlk ... 408088899091921001401905901090 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 713 - 720 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tam alım yapılacak gün, vade en az 2-3 yıl olmalı tabi��

Portföye x tl Arçelik ekledim 12 dem...11,5-11-10,5-10-9,5 ve 9 sonraki alim seviyeleri...x tl olacak her alım...gelirse tabii ki, gelmezse yukarı yönlü oluşur maliyet.
    Arçelik dünkü düşüşte sağlam durdu, bugün de iyi tepki veriyor, yabancı alımda gözüküyor..uzun vadeliler takibe alabilir bence, buralar lokal dip olabilir.

2. Portföyümün Ulusoy elektrik ten sonra ikinci yüz akı Pegasus...dipten %30 tepki verdi..yabancı bugün agresif alıyor..bu kağıda çok güveniyorum, beklentim de yüksek...patrona güven duyulsa daha iyi yerlerde olurdu.

3. Socar star rafinesi genel müdür son çeyrekte rafinenin devreye alınacağını açıkladı, ilk denemelerde 3q da başlayacağını söyledi.
    İlk çeyrek karı açıklandıktan sonra hızlı düşen petkim in yavaş yavaş toparlanıp tırmanışa geçeceğini düşünüyorum.
    2018 2q karı beklentiler seviyesinde veya daha iyi gelirse rafine hikayesiyle beraber petkim için bu fiyatlar uygun gibi...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
     Alıntı Originally Posted by ugur596 Yazıyı Oku
    Socar star rafinesi genel müdür son çeyrekte rafinenin devreye alınacağını açıkladı, ilk denemelerde 3q da başlayacağını söyledi.
    İlk çeyrek karı açıklandıktan sonra hızlı düşen petkim in yavaş yavaş toparlanıp tırmanışa geçeceğini düşünüyorum.
    2018 2q karı beklentiler seviyesinde veya daha iyi gelirse rafine hikayesiyle beraber petkim için bu fiyatlar uygun gibi...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence son bilançoyu görmek lazım ..malum dolar arttı petrolde hala 70 lerde ...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Arçelik bilançoda umut verici bir şey göremedim ben finansman giderleri son 1 yılda %90 dan fazla artmış ,net kar zaten düşmüş

giderlerden dolayı kar marjı %10 nun altına inmiş, bir hata yapıp 16 maliyetle az bir miktar almıştım son bilançoya göre benim gözümde ederi şuanki fiyatı bile şu ortamda pahalı karını attırmayan hissede maliyet düşürmeye gerek yok bir süre unutacaz hisseleri
    bilanço düzelince tekrar degerlendirme yaparım , net karını arttıran diger hisseleri toplamaya devam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Dunku 100 gunluk programi hic begenmedim.
    Atese korukle giden bir program.
    Belli ki 2019 Mart yerel secimlerine kadar genislemeci politika devam edecek.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Dun aksam Taner Ozarslan'i dinledim.
    Ozetle sunu diyor:
    Dolari kacirdi iseniz oradaki gelir kaybini ancak Bist'den cikarabilirsiniz.
    "Favok marji yillik enflasyon uzerinde olanlari, mesela %20 ve uzeri olan sirketleri ayiklayin. Yaklasik 70 kadar sirket cikar. Sonra bunlarin icinden ihracat geliri olanlari bulun bu da 20 kadar sirket olur. Arkasindan borcluluk durumuna gore siralayin ve ilk 5-10 kadar sirkete en az 1 yilligina gonul rahatligi ile paranizi yatirin."

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dun aksam Taner Ozarslan'i dinledim.
    Ozetle sunu diyor:
    Dolari kacirdi iseniz oradaki gelir kaybini ancak Bist'den cikarabilirsiniz.
    "Favok marji yillik enflasyon uzerinde olanlari, mesela %20 ve uzeri olan sirketleri ayiklayin. Yaklasik 70 kadar sirket cikar. Sonra bunlarin icinden ihracat geliri olanlari bulun bu da 20 kadar sirket olur. Arkasindan borcluluk durumuna gore siralayin ve ilk 5-10 kadar sirkete en az 1 yilligina gonul rahatligi ile paranizi yatirin."

Syg,
    Sayın Dudu

Sıkıntı şu devlet para kalmayınca bu şirketlere yürüyecek. %49 doğal gaz zammı bunun işareti değil mi ?
    Buna rağmen bende ihracat yapan şirketlere yatırım yapıyorum

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Sayfa 90/1230 İlkİlk ... 408088899091921001401905901090 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •