Sayfa 901/1252 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Hata tamamen merkezden kaynaklanıyor. Eğer yabancı paraların yerel bir paraya karşı 3-4 ay içinde %90 artmasına izin verirsen (3.70-7.20 hareketi) bankalar da yıllık kredileri %40'a çekebilir. Balık baştan kokar. İlk önce merkez bankası paranın itibarını ve itimadını koruyacak, ondan sonra bankalardan insaf bekleyeceğiz.
    Siz dua edin de mevcut kredileri de geri cagirmasinlar.
    Ust duzey bankacilik yapmis artik emekli olan bir tanidigim gunlul kisa donem nakit akisini dengelemek icin Arclk gibi bir firmanin gecen hafta %30 ile kredi kullandigini soyledi.
    Kucuk firmalarin bch faiz oranlarini dusunmek bile istemiyorum.
    Yudum Gida cfosu ile konusmamda calistiklari bir bankanin gectigimiz pazartesi icin cumadan kredi yok dedigini soyledi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Secoli Yazıyı Oku
    Maliyet altta ama oyle sürekli alıp çoğaltmak değil.

amaç paranın en azından enflasyon karşısında degernı korumak kar oranına göre %35_%45 arası çıkış yapabilirim...1_6 Ayda olur 1.2 senede olabilir
    Ben de aynı şekilde mevdutın bir kısmı ile davranıyorum.Her düşüşte dibe indikçe çöp fiyaına inmiş kağıtlardan azar azar almaya başladım.Sabredip bekleyeceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Siz dua edin de mevcut kredileri de geri cagirmasinlar.
    Ust duzey bankacilik yapmis artik emekli olan bir tanidigim gunlul kisa donem nakit akisini dengelemek icin Arclk gibi bir firmanin gecen hafta %30 ile kredi kullandigini soyledi.
    Kucuk firmalarin bch faiz oranlarini dusunmek bile istemiyorum.
    Yudum Gida cfosu ile konusmamda calistiklari bir bankanin gectigimiz pazartesi icin cumadan kredi yok dedigini soyledi.
    Syg,
    1994 yılında babam ticaret yapıyordu. Yapı kredi bankası aramış alınan 3 ay vadeli kredinin 3 gün içinde geri ödenmesini yoksa ceza faizinin %900 olarak uygulanacağını belirtmiş. Bunu da sözleşmede bulunan olağanüstü dönemlerdeki mücbir sebepler maddesine dayandırmıştı. O zaman pazarlama araçlarının tamamını çok düşük fiyat ile satıp krediyi kapatmışlardı. Ben bütün bunlara bire bir şahit oldum. O zaman yaşım gereği daha üniversitede öğrenciydim.
    Ama kendi kendime yemin ettim. Hiçbir şart altında ticaret veya imalat yaparsam kesinlikle bankadan kredi kullanmayacağım dedim. Kendi sermayemi biriktirmek için 5-10 yıl da geçse bankadan bir kuruş borç istemeyeceğime adeta ant içtim.

Evet Türkiye'de bu durum ne yazık ki kabaca her 10 senede bir tekrarlanıyor ve bundan sonra da bu kural değişmeyecek. Herkes buna göre ayağını denk alsın.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Önümüzdeki 6 ay cürük firmalar iflas edicek, gereksiz devlet projeleri durucak..Zaten cogu metro inşaatı durdu, bayburt inşaat 700 işçi cıkardı. Ocaga kadar saglam kan akıcak. Sonra düzlük. Borsa herşeye önceden tepki verir, tahminim 1-2 ay içinde yönünü yukarı cevirir, faizler de 2-3 ay sonra aşagı yönelmeye başlar. Tabi 2-3 sene yüksek seyreder. 2-3 sene kredi ile inşaat yok yani. 7 sene bolluk, 7 sene kıtlık. Dolar da 5e yaklaşır tekrardan...

6 AY SONRAKİ TAHMİNİM.:

Dolar 5 TL
    BORSA 100+ ÜSTÜ
    FAİZLER AŞAGI KIRAR, ama seviyeler hala yüksek kalır.
    İNŞAAT DURACAGI İÇİN, YÜKSEK İŞŞİZLİK. Halkın bi kısmı günü kurtarır, bi kesmi de meteliğe kurşun atar.

Malesef niteliksiz, eğitimsiz büyük bir iş gücü var.Bu kesim için inşaattan başka istihdam alanı yk.

Secimlere yakın tekrar gaza basılır, Ocak başı...Basamazlarsa o zaman amerika ile savaş süsü verirler.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Akılları fikirleri bu ülkedeki cari açığı finanse eden ve enflasyona yenilmeyeyim diye ugrasan mevduatcilarin getirisini kısıtlamak...

%48'lik kredi faizlerine ses çıkaran yok...

Zaten dolar en bastan dizginlenmeyerek ve dolari spekule ve manipüle edenlerin daha önce söylenenin aksine "elleri yakilmayarak" bu döngü başlatılmış oldu...

Gelinen nokta gerçekten sinir bozucu...

7.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Akılları fikirleri bu ülkedeki cari açığı finanse eden ve enflasyona yenilmeyeyim diye ugrasan mevduatcilarin getirisini kısıtlamak...

Zaten dolar en bastan dizginlenmeyerek ve dolari spekule ve manipüle edenlerin daha önce söylenenin aksine "elleri yakilmayarak" bu döngü başlatılmış oldu...

Merak etme dostum, eylül ekimde 25-30ları seve seve vericek bize. TL'ye de muhtac kalıcak, şuan para basamaz. Yüksek enflasyon ortamında artık köşeye sıkıştı.

8.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Akılları fikirleri bu ülkedeki cari açığı finanse eden ve enflasyona yenilmeyeyim diye ugrasan mevduatcilarin getirisini kısıtlamak...

Merak etme dostum, eylül ekimde 25-30ları seve seve vericek bize. TL'ye de muhtac kalıcak, şuan para basamaz. Yüksek enflasyon ortamında artık köşeye sıkıştı.

Sayfa 901/1252 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •