Onemli Gunler Banner
Sayfa 935/1000 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,473 - 7,480 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ne oldu senin doalr yorumları
    Herşey olagan gitseydi bekliyorum.

Bundan sonra atmasyon yapıyorum diye başlayan tahminlerim başına ülkede 2 milyar dolarlık kripto batağı olmaz ve halka arzlarda yaşanan saadet zincirinin patlamaya başladığı hafta olmazsa gibi ifadeler de eklemek lazım.

Burada tahmin yazmayıp ağır abi gibi mi olmak lazım?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. mb'nin yanlış sinyali ( ortada düşen eflasyon yokken piyasayaya yoklama çekmesi faizin gıdım gıdımda olsa düşürülmesi)

mb'nin rezervinin sorgulanması ve cevabının oyuncuları ( fx oyuncuları ve döviz/açık pozisyon taşıyıcıları/ arbitraj/ her türlü finansal operayon çeken Londradaki çocuklar... ) tatmin etmemesi.

dışileri bakanının üst perdeden s-400 açıklamaları

düşen kovid rakamlarının 60 binlerin üzerine çıkması

dönmeyen piyasalar

şirketlerin- vatandaşların borç sorunu

terkedilmiş fabrikalar, tarım alanları ( malüm dışarısı çok daha avantajlı , neden üretim yapıpta yorulacaksınız ki, , nasıl olsa dövizimiz var)

imf'ye gitmemek üzere ayak diretilmesi...

kısa zamanda köşeyi dönmek isteyen milyonalrca vatandaşımızın varlığı ( kripto para vugunu peşindeki 400.000 vatandaşın parasının aniden buharlaşması...)

say say...

piyasalar bütün bunları TL aleyhine notlandıryor...

en büyük tehlike İMKB'nin ani bir şelaleye dönmesi

tıpkı bir zamanalar taban üstüne taban çeken alıcısız İMKB...

onun için tren yine

ÇUF ÇUF'a başladı...

Alıntı:
    Nostalji.!!!

1990'dan 1992'ye kadar İngiliz sterlininin Almanya'nın eurodan önce kullandığı para birimi olan Alman markına karşı sabitlenmiş bir döviz kuru vardı.

Ancak 1992'de değişen piyasa güçleri İngiliz sterlininin değer kaybetmesi yönünde baskı yapmaya başladı.

İngiliz otoritelerinin döviz rezervi tükenmek üzereyken sterlinin desteklenmesi bırakıldı ve sterlin sert bir kayıp yaşadı. Bu kaybın yaşandığı gün İngiltere için Kara Çarşamba olarak tarihe geçti.

Soros Kara Çarşamba öncesinde yaklaşık 10 milyar dolar değerinde sterlin borç aldı ve sonra bu sterlinleri Alman markı almak için kullandı.

Kara Çarşamba sonrasında Alman markı sterline kıyasla daha değerli hale geldi ve sonuç olarak Soros tarafından alınan sterlin cinsinden 10 milyar dolarlık borcun geri ödemesi değeri artan marklarla daha ucuzdu.

İşte bu sayede Soros yaklaşık olarak 1 milyar dolar kazandı.

Soros'un buradaki öngörüsü İngiltere'nin döviz rezervlerinin tükenmeye başlaması oldu. Bu öngörü ile Soros sterlin satarak İngiltere'yi de sterlindeki satış dalgasına karşı koyamayacağına ikna etmiş oldu.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4. Turkey - feels like the country is about to enter a huge storm, with a captain at the helm who thinks a headwind wind blowing into the sails produces forward momentum. I am of course referring here to monetary policy settings and relationships.

https://twitter.com/tashecon/status/1385156874274750468

her zaman bizden güzel parlar kazanan tim kardeş , mb'ye kuşkulu işler yapma diye uyarıyor...

5. yuh be asgari ücret 300 eur'un altında , ortalama emekli maaşı 150 eur....

nereye gidiyor bu ülke...

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    yuh be asgari ücret 300 eur'un altında , ortalama emekli maaşı 150 eur....

nereye gidiyor bu ülke...
    Vatandaşın istediği yönde hızla yol alıyor....Sorun yok reis çözer muhabetti....

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    mb'nin yanlış sinyali ( ortada düşen eflasyon yokken piyasayaya yoklama çekmesi faizin gıdım gıdımda olsa düşürülmesi)

mb'nin rezervinin sorgulanması ve cevabının oyuncuları ( fx oyuncuları ve döviz/açık pozisyon taşıyıcıları/ arbitraj/ her türlü finansal operayon çeken Londradaki çocuklar... ) tatmin etmemesi.

dışileri bakanının üst perdeden s-400 açıklamaları

düşen kovid rakamlarının 60 binlerin üzerine çıkması

dönmeyen piyasalar

şirketlerin- vatandaşların borç sorunu

terkedilmiş fabrikalar, tarım alanları ( malüm dışarısı çok daha avantajlı , neden üretim yapıpta yorulacaksınız ki, , nasıl olsa dövizimiz var)

imf'ye gitmemek üzere ayak diretilmesi...

kısa zamanda köşeyi dönmek isteyen milyonalrca vatandaşımızın varlığı ( kripto para vugunu peşindeki 400.000 vatandaşın parasının aniden buharlaşması...)

say say...

piyasalar bütün bunları TL aleyhine notlandıryor...

en büyük tehlike İMKB'nin ani bir şelaleye dönmesi

tıpkı bir zamanalar taban üstüne taban çeken alıcısız İMKB...

onun için tren yine

ÇUF ÇUF'a başladı...
    Bu durumu amatör tüy siklet boksörün, ağır siklet şampiyonuna kabadayılık yapmasına benzetiyorum. Gerçeklerle hayaller arasındaki fark apaçık ortadayken kimileri kendisine yalan söylenmesine razı, hatta o yalanları içselleştirip rüya görüyor. Polyannalar ülkesi. Hayırlısı olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    Bu durumu amatör tüy siklet boksörün, ağır siklet şampiyonuna kabadayılık yapmasına benzetiyorum.
    Yesil Vadi'deki Kucuk Eniste gibi.

Sayfa 935/1000 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •