Sayfa 972/1000 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: Viop XLIII

1.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku

17.12.2021 (günlük 20 puan) ----- 21.12.2021 de ne olmuş(170-125 = 45 puan) .?
    Tezgahı kuranların haricinde kazanan varmıdır.?
    Mesela siz kazandıysanız ıspatlayın.

3 günde %36 dolar bazında.

YTD

17.12.2021 tarihinde 2406 puan 23.12.2021 tarihinde 1726 puan =680 puan
    %39 tl bazında .

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Ha..5/10 kontrat ile oynayıp heyecanını giderene bir şey demem..pazar parasına oynanır.

Benim için en az 5 yıldır vobda çok aktif işlem yapanın vob hakkinda fikri önemlidir..Vob yapalım mı yapmayalim mi?.
    Bu hükümet varken vob yapılmaz ben 2006 da ilk trade edenlerdenim 12 yıl sonra bıraktım vobu.
    Yüksek Enflasyon olan yerde short uzun vadede kazandırmaz short yapmayacaksam zaten vobda ne işim var?
    Temettü veren hisseler ve güçlü bir kaç bankayı diplerde toplayıp hükümet gidene kadar tutmak benim stratejim. 2023 seçimlerinde de artık gitmezlerse tek tuşla tuttuğum tüm hisseleri satar değerli madenlere geçerim. Benim stratejim bu.

-----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3. Borsada endeks long yapana vade sonuna kadar taşıma primi verilmeli. Alacak bir çok şey varken endeks long olmanın anlamı yok bence endeksde sürekli long olacak olan viop yapmasın. Bir sürü finansal enstrüman var, yabancı minimum 1 milyar dolar ile oynamak istiyor endeksi büyük bir hisse gibi düşünüyor muhtemelen.

Giden endeksde viop'da short neden yapılacağını da soran hiç viop yapmasın. Endeks short bir nevi sigorta demek, ortada sigorta edecek bir şeyin olmadan short yapan bir şeyler bilen adamdır, ona akıl vermek olmaz.

Gün içi al sat farklı bir şey.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Geçenlerde bir bankacı
    Vatandaşın Bankalardan 220 milyar usd alacağı var, dedi..

Oysa vatandaş bankada DTH hesabım var..
    İstediğim zaman çekebileceğim...! Der..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,191
    VOB olmadan önce....
    Borsacı olarak

kredi ile mal alabiliyor muydunuz??
    ödünç mal alıp satabiliyor muydunuz ??
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

6. Bu arada hisse senedi piyasasının yüksek enflasyondan koruduğu söylemi çok doğru değil.
    Misal Venezuela'da 2018 yılında Venezuela borsası Bolsa de caracas %73000 yükseldi çünkü herkes bir şekilde kendini hiperenflasyondan korumaya çalışıyordu ama aynı sene Venezuela borsası dolar bazlı %94 değer kaybetti.
    Yani borsalar bir yere kadar enflasyonla yarışsa da bir yerden sonra film kopabiliyor.
    Venezuelada enflasyona karşı tek koruyan şey borsa değil gayrimenkul olmuş.

-----
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    VOB olmadan önce....
    Borsacı olarak

kredi ile mal alabiliyor muydunuz??
    ödünç mal alıp satabiliyor muydunuz ??
    Önce kredi alabilecek durumdaysak......
    Kredinin faizini ödüyorsun.
    Kredi ile hisse,arsa ,ev de alsan,her hangi malda alsan aynı şey.
    Önemli olan faiz ve vade makul mu?aldığın krediyle yaptığın ticarette kar edip ana para+faizi ile geri ödeyebiliyormuyusun.

YTD
    Son düzenleme : dva glaza; 10-09-2022 saat: 19:26.

8. Benim sayımın bitmesi ile toki projesinin açıklanma tarihi tesadüf mü yoksa çok iyi teknik analize göre mi hareket ediyor siyasilerde

Sayfa 972/1000 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •