Sayfa 974/1000 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,785 - 7,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Kavcıoğlu: 2003'e kadar rezerv yok. Şu an 90 milyar dolar brüt rezervimiz var. Rezervin açılımı da önemli. Yaklaşık %40'ı üzerinde Türkiye'nin kendi*altın*rezervi.*2003'ten sonra oluşan rezervler nasıl oluşmuş? Portföy girişleriyle, sıcak para girişleriyle

Kavcıoğlu:Kur düşük olduğu için döviz alım müdahaleleriyle oluşturulan bir rezerv var, $130 milyara kadar çıkan.Yurt dışından gelen dövizlerin alım ihaleleriyle oluşturuyorsunuz bunu.*Türkiye 2020'de de bunu yapmıştır. Şuraya gitmiş, bunun hesabına geçmiş; bu ifadeler doğru değil

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Kavcıoğlu:Bankaların, piyasaların ihtiyacı olan TL'yi MB karşıladı. 'MB'nın kaybolan rezervleri' diyorsunuz ya, o rezervler sadece yer değiştirdi. Rezervlerimden çıkıp banka hesaplarına döviz olarak giden parayı ben o parayı tekrar alıyorum döviz olarak, piyasaya TL veriyorum

Kavcıoğlu: Bir rezerv kaybı, para kaybı, birilerine para verilmesi söz konusu değil. Giden paranın gittiği yer bankadaki döviz hesapları.
    Aradaki fark da, ben MB olarak para kazanıyorum.*Aldığım dövizleri 2020-19'da daha yüksek kurla piyasaya verdiğim için kar ettim

Kavcıoğlu: Artı, dövizler karşılığında piyasadan TL çektiğim için şu an o TL'yi piyasayı fonlamak için kullanıyorum, kar ediyorum

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

3. Enflasyonu düşürecekmiş beyefendi.... Üfe nin %30 olduğu yerde enflasyonu nasıl düşürecen başkan

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Kavcıoğlu: Türkiye'nin tüm altınları şu an Merkez Bankası'ndadır. Şu an bu yıllık 50 ton 1-2 yıl içerisinde 80 tona çıkacak inşallah.*Önümüzdeki hedef, rezervleri daha kalıcı, güçlü şekilde oluşturmak
    Türkiyenin tüm altınları merkez bankasındadır.Ben bu laftan kıllandım bir ton yatırım bankalarında milletin altını var,fonlarda etf lerde var olduğunu sandığımız vatandaşın altınları var,banka hesaplarında altınlar var bunlar zorunlu karşılık ayağına komple merkeze alınmış olabilir mi gizli gizli bak şimdi kıllandım.Burası türkiye olur mu olur.Mevzuat haberimiz olmadan bir kararname ile değişti mi acaba.Bu GLDTR GMSTR ZGOLD,kuveytturk vs yatırım bankalarındaki reel olduğu varsayılan altınlar falan patates mi acaba.

İlla yastık altı şeettireceksiniz sonunda, hey allahım nasıl memleket ya ,tam survıvor modundayız.

Kavcıoğlu: Türkiye'nin %5 enflasyon hedefi var ve bu hedefi tutturana kadar sıkılaşmaya devam edeceğiz. Bireysel kredilerle ilgili tedbirler alacağız.*Faize karşı olmayan var mı? Yüksek faizden memnun olan kim var?

Kavcıoğlu: Negatif faizden bahsediyorsak veya yükselen bir enflasyonda farklı şeyler konuşuyorsak bu başka bir şey.*Bizim piyasaya verdiğimiz mesaj çok net. İlk gün saat 10'da basın bildirisi açıkladım, aynı mesajları verdim

Kavcıoğlu: Artı, dövizler karşılığında piyasadan TL çektiğim için şu an o TL'yi piyasayı fonlamak için kullanıyorum, kar ediyorum

Kar etmek ? Merkez bankasının böyle bir görevi yok ama ..

Kavcıoğlu: (Kripto para) Birkaç ülke tamamen yasakladı. Çin'de bu mümkün. Siz sadece yasaklayarak bu işi halletme şansınız yoktur

Kavcıoğlu: Bizim yaptığımız düzenleme, bu platformlara aracılık eden, ödeme yapan kuruluşlarının alt yapıları çok sağlam olmadığı için bu tür ödemeleri bankalar aracılığıyla yapın dedik.*Belli normlar, kurallar belirliyoruz

Kavcıoğlu: Sermaye artırımı olabilir, sermaye yeterlik gibi kriterler belirlenebilir. Üzerinde çalışıyoruz.*İki şey yaptık: Bir, kripto parayla elbise vb. alımını yasakladık. İkincisi, ödeme kuruluşlarının bu işe aracılık etmesini yasakladık

Kavcıoğlu: Daha geniş bir düzenleme üzerinde çalışılıyor.*Bir kere tanımı yok. Bu bir varlık mı, mal mı, nerede saklayacaksınız? Bunların hepsi çok muğlak.*Bunlarla ilgili düzenlemeler yapılırken, sıkıntılı durumlar var. 2 hafta içerisinde düzenlemeler sanırım bir noktaya gelecek

Kavcıoğlu: Dışarıya müthiş bir para trafiği var. Şu an bizi çok rahatsız eden bir para trafiği var.*Giden paranın nereye, kime gittiğini bilmiyorsunuz.*Çin yasakladı, Hindistan yasakladı. Biz 1-2 hafta içerisinde bir noktaya getireceğiz düzenlemeyi

Sayfa 974/1000 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •