Sayfa 158/787 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 6296 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: LRSHO - Loras Holding A.Ş.

1. Merhaba arkadaşlar. Şirketin 60 milyon ödenmiş sermayesi var. 6 milyon A grunu (imtiyazlı) 54 milyon B grubu.(Şimdilik 40 milyon halka açık) Halka açıklığı 68.23. Şimdi 15 milyon borsaya kote için spk ya başvuru yapılmış. Bundan sonra iki yol var. Ya kağıdı yukarı götürüp 15 milyonu yedirirler. Yada buradan aşağı yedirirler. Sonra aşağı çekip arkasından bedelli sermaye artırım yapabilirler.Bu 15 milyon ile şirketin B grubu lotlarını tamamını halka açıyorlar. Bunlar olasılık kesin diye birşey yok. Ytd.

2. doğru olması imkansız. nominal hisse sayısı 60 milyon. borsaya kote edilmiş sayı 41 milyon. kalan 19 milyon hissenin 6 milyonu imtiyazlı borsaya kote edilemeyen miktar. kaldı geriye 13 milyon. iştirak şirketlerde de ittfh hissesi var. yani 15 milyon kote olayı IMKANSIZ. zaten böyle bir haber de yok

3. Kote olayını bugünün kap haberlerine bakarsanız görürsünüz. Saat 16.33 gelmiş. Ytd

4. imtiyazlı hisseler kote olursa durum değişir. bir not düşeyim. ilk ağızdan biliyorum, duyum değil yani, bundan 2-3 sene önce imtiyazlı hisseleri birileri toplamıştı (2.50-2.60) fiyat aralığından. tek tek KY leri arayıp , borsada satılamayan hisseleri satmak isteyip istemediklerini sordular. çoğu KY sattı. şu an bu imtiyazlı hisselerin büyük kısmı birkaç elde toplanmış durumda. bunları bilmek lazım

5. orada öyle bişi yok. topu topu 20 bin lot kote oluyor o haberde

6.  Alıntı Originally Posted by survivor Yazıyı Oku
    imtiyazlı hisseler kote olursa durum değişir. bir not düşeyim. ilk ağızdan biliyorum, duyum değil yani, bundan 2-3 sene önce imtiyazlı hisseleri birileri toplamıştı (2.50-2.60) fiyat aralığından. tek tek KY leri arayıp , borsada satılamayan hisseleri satmak isteyip istemediklerini sordular. çoğu KY sattı. şu an bu imtiyazlı hisselerin büyük kısmı birkaç elde toplanmış durumda. bunları bilmek lazım
    Töbe töbe, arkadaşlar imtiyazlı hisseler borsa Kote olmaz. Onlar değerlidir. O altı milyon hissenin bit tanesi 15 oy değerinde. O altı milyon imtiyazlı hisse elden çıkarsa sirket el değiştirmiş olur. Yukardaki 40 milyon 41 milyon halka açık olan. Sanırım kalan kısmı tamamını halka açıyorlar.ytd

7.  Alıntı Originally Posted by survivor Yazıyı Oku
    orada öyle bişi yok. topu topu 20 bin lot kote oluyor o haberde
    Iyi bak tek tek bes altı ortak değişik oranlarda hisse borsaya Kote için başvurmuş. Yarın şirketi telefon ile arayın sorun. Ytd.

8. ben iyi baktım hocam, sen dikkatli okumuyorsun, o kap haberindeki toplam lot 20 bin civarında. birler basamağı virgülden önce.

Sayfa 158/787 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •