Sayfa 170/189 İlkİlk ... 70120160168169170171172180 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    pozları robotmu kapadı uzlaşmaya mı gitti ben uzlaşmada kapandı diye anlamıştım..
    Arkadaşlar açıklamışlar her iki durumda da yeni vadenin poz durumunu kontrol edeceği için 0 görüp yeni vadeden açması gerekirdi

2. Erhan ve poyraz hocam bugunku harekette bosta kalmaniza gercekten uzuldum en az 2 yildir piyasada hergun islem yapan kisiler bu hareketin disinda kalmamaliydi saglik olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Bunu geçenlerde bir arkadaş daha sormuştu. Otomatik vade kapanışı veya sistem testlerinde vade sonlarını dahil etmek için aşağıdaki linkten Lib.cs'yi indirmelisiniz:
    https://file.io/OdiPdw

Alım satım kararı verdiğiniz for döngüsünde ben şu şekilde kullanıyorum:
    Kod:
    if (Lib.FutureEnds(Sistem.GrafikVerileri[i].Date, Sistem.Periyot))
    {
        if (pos != "F") { Sistem.Yon[i] = pos = "F"; }
        continue;
    }
    Sondan 1 önceki bar flat olacak çekilde çalışıyor ki son barda sistemin otomatik olarak flat olmasına imkan tanıyor. Ayrıca özellikle belirtmeliyim, geçmişe yönelik seans saatlerini iDeal 5 dk'lık verilerini excel e aktararak buldum. Seans saatleri değişimini tespit etme yönteminde hatalar olabilir. Mutlaka kendiniz de test etmelisiniz. Günlük Haftalık ve Aylık periyotlarda test etmedim. Eğer böyle bir sisteminiz varsa kodunu yazmak da size düşüyor.

Kolay gelsin...
    Eğer robot yazıyorsak vade geçişlerini de otomatik robot halletmeli. Ben 2 gündür robotlar ne yaptı diye bakmadım bile çünkü kendisi kapatıyor ve yeni vadede eğer al-sat şartım hala devam ediyorsa hemen ilk barda sinyal yakıyor.

Vade geçişini manuel değil, robota yaptırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca backtest yaparken de gerçek getirileri görmüş olursunuz.

4. Son yükselişi alamayanlar kervanında bende varım kaç yıldır hiç kapatmadım..Vize olayın longdum sistem takılı kaldı longa da geç girdim..Şu bu derken tahvile aldandım şort açıp şort kapayım dedim flatta kaldık.. Ekim zararı 12000 puan,neyseki hisseler iyiydi.. )

5.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Eğer robot yazıyorsak vade geçişlerini de otomatik robot halletmeli. Ben 2 gündür robotlar ne yaptı diye bakmadım bile çünkü kendisi kapatıyor ve yeni vadede eğer al-sat şartım hala devam ediyorsa hemen ilk barda sinyal yakıyor.

Vade geçişini manuel değil, robota yaptırmanızı tavsiye ederim. Ayrıca backtest yaparken de gerçek getirileri görmüş olursunuz.
    Benim kişisel fikrim vadenin son günü yani vade bitmeden yeni vadeye pozları taşımış olmak yönünde(yeni vadenin ilk günü elimizde olması lazım), yeni vadenin ilk günü sistem yönünde poza girersek olası gapın etkisini alamamış (vade geçişi vadeler arası fiyat farkını kastetmiyorum) oluruz.

6.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Benim kişisel fikrim vadenin son günü yani vade bitmeden yeni vadeye pozları taşımış olmak yönünde(yeni vadenin ilk günü elimizde olması lazım), yeni vadenin ilk günü sistem yönünde poza girersek olası gapın etkisini alamamış (vade geçişi vadeler arası fiyat farkını kastetmiyorum) oluruz.
    Strateji herkese göre farklılık gösterebilir elbette ancak fikir şu, stratejiniz ne olursa olsun vade geçişlerini robot otomatik yapmalı.

7.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Strateji herkese göre farklılık gösterebilir elbette ancak fikir şu, stratejiniz ne olursa olsun vade geçişlerini robot otomatik yapmalı.
    Söylediğinize katılıyorum mümkün olduğunca otomatize edilmeli.

Yalnız benim anlatmaya çalıştığım strateji değil en gerçekci geçiş.
    Sisteme tamamen uygun hareket etme açısından aksi takdirde 1 geceligine sistem kapatıp ertesi sabah tekrar açmış oluruz.

8. Bugünkü yükselişi kaçıranlara geçmiş olsun, anladığım kadarıyla hissi davranmanın sonucu bu.

Sayfa 170/189 İlkİlk ... 70120160168169170171172180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •