Sayfa 40/790 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 6317 madde; 313 - 320 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,433
    Görünen Batı. Cephesinde değişen bir şey Yok..

2.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sadece pdd olarak baksak bile çimsada % 20 akcansadan % 30 35 adana dan % 20 goltasdan % 30 ucuz işlem görmesi mantıklı değil ötesi bir facia zira bucim i sadece bir cimento şirketi olarak düşünmeyin bu şirket bir nevi holding cemtas gibi bir sanayi şirketine rodaport gibi ticari bir şirkete ve ıvır zıvıra sahip söyle duşunun cemtas yönetimi bile Kİİİİ bucim iştiraki fiyatının ucuz olduğu düşüncesiyle elindeki bucim hisselerini satmıyor yahu daha ötesi varmı?
    Burda devamlı bahsedilen konulardan biri de şirketin holding gibi olduğu. İyi hoş da şirketin mali tablolarının içinde cemtaş zaten var. Şirketin diğer çimentolara göre bir miktar ucuz olmasının nedeni de zaten cironun büyük kısmının çimento dışı satışlardan oluşması. Demir çelik sektöründe kar marjları çimentoya göre düşük. Bucim cirosunun tamamını çimentodan elde etse 150 milyon civarında karı olurdu.

Sonuç olarak şirketin karlılığının ve piyasa değerinin artması için çimentoda kapasite artışı olmazsa olmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Burda devamlı bahsedilen konulardan biri de şirketin holding gibi olduğu. İyi hoş da şirketin mali tablolarının içinde cemtaş zaten var. Şirketin diğer çimentolara göre bir miktar ucuz olmasının nedeni de zaten cironun büyük kısmının çimento dışı satışlardan oluşması. Demir çelik sektöründe kar marjları çimentoya göre düşük. Bucim cirosunun tamamını çimentodan elde etse 150 milyon civarında karı olurdu.

Sonuç olarak şirketin karlılığının ve piyasa değerinin artması için çimentoda kapasite artışı olmazsa olmaz.
    İyide burda bir tuhaflık var. Cemtas kaynaklı bir fiyat baskısı bucimde varda neden acaba cemtasda yok son 2 yılda cemtas nerden nereye hareket etmiş ama babası bucim ? Kapasite artışı ciddi doping yapacaktır katılırım size Ki zaten olmazsa tuhaf ama Çanakkale köprüsü öncesi daha güzel performans beklerdim hala gec değil ama üzüyor insanı çok baskı gördüm çok kağıtta ama bunlar baskıya yeni bir anlam kattılar yani))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    Evet baskı var ama hiç olmazsa hisse fiatını belli bir seviyede tutuyor. Hisseyi bu seviyelerden alanlar kar etmıyorlarsada
    zarar da etmıyorlar./Eskıler zaten uzuncu oldular.
    Siz birde borusan grubuna bakın da baskıyı görün. Orada kagıda girenı uzun yatırımcı yapıyorlar.
    Kagıttan çıkmak serbest tabii / giden mecburen kol kesecek--ytd

5. sn omerby
    ilahi dostum adı ustunde BORUsan ))) adamların işi boru döşemek gerçi bizimkilerde ayağına çimento döküp denize atmak için kurulmuş galiba ayrıca kıyas cok yalnıs borusana haksızlık etme adamlar 11 sene önce 180 2 liradan işlem görüyormuş biz ise 11 yıl öncesinden ve hatta daha altında işlem görüyoruz. 2013 yılındaki % 400 bedelsiz dışında Kİ 2002 den beri yaptığı tek bedelsizdir. ve hatta sonrasındaki temettü bucimden daha kelek olmasına rağmen yapmış bu işi nasıl olacak bucim 2002 den bu yana % 450 borusan % 600 bedelsiz yani ortada cokda bariz bir bir fark yokken orda fiyat 5 e katlamış bizde fiyat tırt tamam bizimkiler yatırım ve geliştirme içerisindeydi ama bu bu yapılan işler kağıdın hareketine engel değilki uzun lafın kısası bunlar birazdaha yaman cıktı borusancılardan gerçi onlar vazifesine yapıyor ama bizde bildiğimiz doğruları söyleyeceğiz hayırlısı Allahtan

BUGUN KEYFİMİ HİÇ BİR SEY BOZAMAZ ÇUNKU BUGUN GUNLERDEN BEŞİKTAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    Kardeşim, yazıklarında haklısın ancak Borusan grubunun ivme kazanması ihalesıne ortak oldugu TANAP ihalesi işi
    ve Amerikada kurdugu kaya gazı fabrika yatırımıdır. Ben hissesini yaptıgı yuzde.4oo.lük sermaye artışından önce
    almıştım. o zamankı fıatı 39.binlerdeydi/bölünmüşü 7.9oo civarı eder. Bugunku fiatı malum. Fiatının artması hisse
    defter degerinin biraz da fazla artmasındandır.Karlılık son bilançoda arttı.
    Bilanço sonrası hisseden çıktım.şimdi durumu malum. Bucım.den zaten 6.54 den çıkmıştım ve halende almıyorum.
    Borsaya tekrar ancak referandum sonrası girerim. Ortam bana göre belirsiz. endeks ise şişti.
    önümü görebilmem lazım. / iyi çalışmalar--slm.

7.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn omerby
    ilahi dostum adı ustunde BORUsan ))) adamların işi boru döşemek gerçi bizimkilerde ayağına çimento döküp denize atmak için kurulmuş galiba ayrıca kıyas cok yalnıs borusana haksızlık etme adamlar 11 sene önce 180 2 liradan işlem görüyormuş biz ise 11 yıl öncesinden ve hatta daha altında işlem görüyoruz. 2013 yılındaki % 400 bedelsiz dışında Kİ 2002 den beri yaptığı tek bedelsizdir. ve hatta sonrasındaki temettü bucimden daha kelek olmasına rağmen yapmış bu işi nasıl olacak bucim 2002 den bu yana % 450 borusan % 600 bedelsiz yani ortada cokda bariz bir bir fark yokken orda fiyat 5 e katlamış bizde fiyat tırt tamam bizimkiler yatırım ve geliştirme içerisindeydi ama bu bu yapılan işler kağıdın hareketine engel değilki uzun lafın kısası bunlar birazdaha yaman cıktı borusancılardan gerçi onlar vazifesine yapıyor ama bizde bildiğimiz doğruları söyleyeceğiz hayırlısı Allahtan

BUGUN KEYFİMİ HİÇ BİR SEY BOZAMAZ ÇUNKU BUGUN GUNLERDEN BEŞİKTAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Hadi artık şu kupayı alında Cimbomu yanlız bırakmayın .....
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

8. vayyyy yıl 2017 gs nin paslı konserve kutusu cıktı karsımıza zaten alsak o kupayı ahhh ahhhh 2 yıldız dan 3 e ustune bi kupa oy oy oy sn yucin verdin gazı yine

Sayfa 40/790 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •